به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ معمولاً بدافزارهایی که برای آلوده کردن سیستم‌عامل iOS طراحی می‌شوند تنها می‌توانند آیفون‌های قفل‌شکسته را آلوده کنند، اما این بار بدافزاری شناسایی‌شده که حتی آیفون‌های دست‌کاری نشده و قفل نشکسته را هم آلوده می‌کند.

آنچه بدافزار AceDeceiver را به برنامه‌ای خطرناک مبدل کرده این است که برای نصب آن بر روی گوشی‌ها و تبلت های ساخت اپل نیازی به دست‌کاری و سوءاستفاده از مجوزهای شرکت‌های تجاری ندارد. علت آن...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ خطر هک شدن خودروهای هوشمند و مجهز به تجهیزات رایانه‌ای چالشی جدی است و با همکاری اداره امنیت ترافیک بزرگراه‌های این کشور دستورالعملی را برای مقابله با این مشکل منتشر کرده است.

در این دستورالعمل ضمن اشاره به سابقه هک شدن خودروها از سال 2013 و امکان کنترل سیستم ناوبری، تهویه مطبوع و ... آن‌ها توسط هکرها که جان سرنشینان را به خطر می‌اندازد، این مسئله تهدیدی جدی توصیف‌شده است.

اف‌بی‌آی افزوده که در آینده با خودران شدن خودروها و...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ توییتر با استفاده از فناوری جدید ازاین‌پس می‌توان کاربرانی که در زمان ارسال مطلب در توییتر شرایط عادی نداشته و مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند را شناسایی کرد.

نبیل حسین و همکارانش در دانشگاه روچستر، موفق به ساخت سیستم رایانه‌ای هوشمندی شده‌اند که قادر به شناسایی مطالب ارسالی در توییتر در شرایط مستی و غیرعادی است. این اطلاعات برای ردگیری فعالیت‌های این نوع کاربران در سطح جامعه قابل‌استفاده بوده و از آن می‌توان برای بررسی اموری همچون وضعیت...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که سونی هنوز اخبار منتشرشده در مورد ویژگی‌های نسل جدید کنسول‌های بازی خود را تأیید نکرده، منابع خبری از عرضه پلی‌استیشن 4.5 باقابلیت نمایش تصاویر فوق دقیق 4K خبر می‌دهند.

هنوز مشخص نیست کنسول مذکور یک به‌روزرسانی جزئی است یا نسلی جدید از کنسول‌های بازی پلی‌استیشن محسوب می‌شود، اما تردیدی وجود ندارد که سونی قصد دارد با این به‌روزرسانی به نبرد کنسول‌های بازی شرکت‌های رقیب و به‌خصوص شرکت‌های مایکروسافت و...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ادوارد اسنودن افشاگر قانون‌شکنی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا به‌صورت ویدئو کنفرانس در همایشی در مورد امنیت، حریم شخصی و نرم‌افزارهای آزاد در ایالات‌متحده شرکت کرد.

وی از قابلیت این نرم‌افزارها برای افشای برنامه‌های جاسوسی و کنترل دولت آمریکا تقدیر کرد و به خاطر اظهاراتش بارها از سوی حاضران در همایش در دانشگاه ام‌آی‌تی مورد تشویق قرار گرفت.

وی در این مورد تصریح کرد: آنچه در سال 2013 اتفاق افتاد بدون وجود نرم‌افزارهای آزاد مانند...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وزارت دادگستری آمریکا سه عضو ارتش الکترونیک سوریه را به حملات سایبری علیه نهادهای دولتی، رسانه‌ها و شرکت‌های خصوصی آمریکایی متهم کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای ارتش الکترونیک سوریه را به «توطئه» برای هک نهادهای دولتی، رسانه‌ها و شرکت‌های خصوصی این کشور متهم کرد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، اتهامات کیفری علیه سه تبعه سوریه در دادگاهی در ایالت ویرجینیا آمریکا مطرح‌شده است. هنوز فردی در ارتباط با این اتهامات...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اگرچه بیش از دو دهه است که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از ایمیل استفاده می‌کنند، اما فناوری مورداستفاده برای تبادل ایمیل موسوم به SMTP کهنه، قدیمی و آسیب‌پذیر است.

هنوز هم اکثر پیام‌های پست الکترونیک به‌صورت ساده و رمزگذاری نشده و با استفاده از استاندارد SMTP ارسال می‌شوند و لذا احتمال سرقت داده‌های کاربران وجود دارد.

اگرچه استاندارد SMTP STARTTLS سال‌ها قبل...

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پلیس آمریکا که به بهانه ناتوانی برای شکستن قفل گوشی‌های آیفون اپل را به دادگاه کشانده و قصد داشت این شرکت را وادار به همکاری با خود کند، حالا اذعان کرده که خود چنین توانایی را دارد.

اف‌بی‌آی مدتی است از اپل می‌خواهد قفل گوشی آیفون متعلق به عامل حملات تروریستی سال گذشته میلادی در سن برناردینوی کالیفرنیای آمریکا را بشکند تا پلیس بتواند به داده‌های ذخیره‌شده در آن دسترسی داشته باشد. اپل به علت اینکه این همکاری را مقدمه‌ای برای تسهیل نفوذ پلیس به...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ باتری پاور بانک 9000 میلی‌آمپری که داخل خود آی ترون وجود دارد، در عرض 18 دقیقه شارژ کامل می‌شود و عمر شارژ آی ترون بیش از 1000 بار شارژ است.

بر این اساس آیفون5  در 3 دقیقه، آیفون 6 اس در 5 دقیقه، گلکسی سامسونگ در 8 دقیقه، آی پد مینی 4 در 11 دقیقه و آی پد ایر 2 در 15 دقیقه به‌طور کامل شارژ می‌شوند.

با استفاده از فناوری موسوم به DUBI 1.0 بکار رفته در...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با نصب حس‌گرهای ویژه روی کبوتران برگزیده که از طریق اینترنت، دیتای خود را ارسال می‌کنند، جدیدترین وضعیت آب‌وهوای شهر به مرکز ارسال می‌شود.

در فاز اول برای 10 کبوتر در ده نقطه شهر مأموریت ویژه تعریف‌شده و با حس‌گرها تعبیه‌شده روی بدن آن‌ها، کار به‌طور آزمایشی شروع‌شده است.

در حس‌گر تعبیه‌شده روی بدن کبوتران، اندازه‌گیری میزان اکسیژن، دی‌اکسید کربن و نیتروژن دی‌اکسید ناشی از...

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/فروردين