به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، گوگل به‌منظور رفع حفره امنیتی به کد CVE-2015-1805 در اندروید، وصله اورژانسی ارائه کرد. این آسیب‌پذیری در هسته مرکزی اندروید وجود دارد.

آسیب‌پذیری گوگل بسیار خطرناک درجه‌بندی‌شده است، زیرا با استفاده از آن می‌توان به دستگاه دسترسی مدیریت (root) داشت و کدهای مخرب را اجرا کرد.

البته آسیب‌پذیری شناسایی‌شده بسیار قدیمی است، زیرا نمونه آن در لینوکس در سال گذشته کشف و وصله شده بود....

۲۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
گوشی های هوشمند اندروید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان شرکت NorthBit شرکت نرم‌افزاری اسراییلی است ادعا می‌کنند که وجود بدافزار اندرویدی را که قبلاً به‌عنوان بدترین کشف‌شده بود و الان به بهره‌برداری رسیده است را کشف کرده‌اند. محققان این شرکت نتایج خود را در قالب یک ویدیو منتشر کردند در گزارش ارائه‌شده توسط محققان این شرکت به این نتیجه رسیدند که بدافزار در نرم‌افزارهای گوشی‌های هوشمند LG G3 و HTC ONE...

۲۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
اوباما , کمرون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در ادامه همکاری‌های واشنگتن و لندن برای جاسوسی از کشورهای دیگر،‌ قرار است آمریکا یک پایگاه اطلاعاتی جدید در انگلیس دایر کند.

شبکه راشا تودی امروز سه شنبه در گزارشی از طرح و تلاش آمریکا برای تداوم جاسوسی‌ها از کشورهای خارجی با ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی جدید در انگلیس خبر داد.

در این گزارش آمده است:‌ «سازمان‌های جاسوسی آمریکا هفته جاری در بریتانیا در نظر دارد طرح‌هایی برای ایجاد...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
بدافزار اپل
به گزارش سایبربان

به گزارش، واحد متخصصین سایبربان؛ آنچه که بدافزار AceDeceiver را به برنامه‌ای خطرناک مبدل کرده این است که برای نصب آن بر روی گوشی‌ها و تبلت های ساخت اپل نیازی به دست‌کاری و سوءاستفاده از مجوزهای شرکت‌های تجاری ندارد. علت آن است که بدافزار مذکور از آسیب‌پذیری موجود در طراحی مکانیزم DRM  برای مدیریت دسترسی به فایل‌های دیجیتال بهره می‌گیرد.

AceDeceiver که قبلاً حتی از طریق فروشگاه...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
الگوریتم جستجو گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فن‌آوری اطلاعات سایبربان، قرار است این تغییرات از ابتدای ماه می اعمال شود تا سایت‌هایی که طراحی آن‌ها با تلفن همراه بیشتر سازگار است در جستجوگر گوگل در رتبه بالاتری نمایش داده شوند. سایت‌هایی که قبلاً با گوشی‌ها و تبلت‌ها سازگاری داشته‌اند نباید از این بابت نگرانی داشته باشند زیرا به خاطر این بروزرسانی تحت اثر قرار نمی‌گیرند.

تغییرات جدید الگوریتم به‌طور تدریجی صورت می‌گیرد، لذا جابجایی رتبه‌بندی سایت‌ها به طور ناگهانی رخ نمی‌دهد و حتی...

۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
اشنایدر الکتریک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت اروپایی اشنایدر الکتریک که در حال حاضر در 190 کشور نمایندگی فروش محصولات دارد. محصول آسیب‌پذیر Telvent Sage 2300/2400 RTU این شرکت در تجهیزات ارتباطی صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد علاوه بر این محصول نام‌برده در زیرساخت‌های انرژی مورد استفاده قرارگرفته. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در جنوب آمریکا مورد استفاده شرکت‌های صنعتی قرارگرفته است.

محققان امنیتی شرکت «Georgia Tech» یک نمونه...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين
اوباما در کوبا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اوباما در آمریکای لاتین به نقل از «تله سور» «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته ضمن انتشار بیانیه‌ای سفر خود به کوبا را فرصتی تاریخی خواند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در چارچوب یک سفر تاریخی به همراه اعضای خانواده‌اش وارد «هاوانا» (پایتخت کوبا) شد.

...
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/فروردين