پهپاد دوزیست
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ 

محققان آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز موفق به ساخت پهپادی شده‌اند که می‌تواند ماه‌ها زیرآب باقی بماند و بعد از دریافت فرمان پرواز، به طور مستقیم از زیر آب به آسمان پرواز کند.

این پهپاد که CRACUNS نام گرفته با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قابل ساخته شدن است. پهپاد مذکور می‌تواند حتی تا 300 متر زیر سطح آب باقی بماند و هیچ آسیبی به آن وارد...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
خطر هک شدن خودروهای هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ 

پلیس فدرال آمریکا می‌گوید: «خطر هک شدن خودروهای هوشمند و مجهز به تجهیزات رایانه‌ای چالشی جدی است و با همکاری اداره امنیت ترافیک بزرگراه‌های این کشور دستورالعملی را برای مقابله با این مشکل منتشر کرده است.»

در این دستورالعمل، ضمن اشاره به سابقه‌ی هک شدن خودروها از سال 2013 و امکان کنترل سیستم ناوبری، تهویه مطبوع و ... آن‌ها توسط هکرها که جان سرنشینان را به خطر می‌اندازد، این مسئله...

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
امنیت سایبری؛ تهدیدی در حال رشد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نتایج یک نظرسنجی انجام شده از دانشجویان دوره‌ی لیسانس دانشگاه‌ها در مورد امنیت سایبری، مشخص کرد که 77 درصد از آن‌ها معتقدند، تهدیدات و حملات سایبری روزبه‌روز افزایش می‌یابد؛ اما تنها 35 درصد آن‌ها، به یادگیری و  پذیرفتن مسئولیت امنیت سایبری علاقه دارند. همچنین تنها 20 درصد دانش آموزان در مورد امنیت سایبر خود نگران هستند.

این نظرسنجی توسط خدمات آموزش دیجیتال سازمان جیسک انگلیس (Jisc)، برای بررسی سطح آگاهی دانشجویان در مورد امنیت...

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
تراشه‌های رایانه‌ای مبتنی بر دی‌.ان‌.ای در راهند
به گزارش سایبربان

اجزای سازنده حیات انسان‌ها یعنی دی‌. ان‌. ای ، در آینده نزدیک به مهندسان کمک خواهند کرد تا تراشه‌های مغناطیسی رایانه‌ای سریعتر و ارزانتری بسازند.

محققان دانشگاه بریگهام یانگ قصد دارند از اندازه کوچک دی‌. ان‌. ای و قابلیت جفت شدن بازها و همچنین توانایی خودمونتاژی آن‌ها استفاده کرده و آن را برای ساخت سازه‌های مقیاس نانو که در دستگاههای الکترونیکی قابل استفاده هستند، هدایت کنند..

...
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از کاربران تلفن‌های هوشمند سعی دارند تا به هر شیوه‌ای که شده از شرکت محبوب خود دفاع کنند. آن‌ها معمولاً به این نکته که این شرکت‌ها برای تولید محصولات خود به هم وابسته هستند توجهی نمی‌کنند. به عنوان مثال، اگر به سخت‌افزار تشکیل‌دهنده‌ی آیفون نگاه کنند خواهند دید که تعدادی از قطعات آن را سامسونگ تولید کرده است. همین موضوع در مورد خدمات ابری نیز صادق است. در حال حاضر داده‌های کاربران آی‌کلود (iCloude)، در سامانه‌های ابری مایکروسافت...

۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، در اجلاس «انجمن توسعه‌ی چین1» (China Development Forum) که توسط دولت چین برگزار می‌شود، شرکت و سخنرانی کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که کشور چین قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد شبکه‌های اجتماعی داشته و فیس‌بوک را از دسترس خارج کرده است.

دولت چین، اوایل سال 2016، قوانین سخت‌گیرانه‌ی جدیدی را برای محدود کردن فعالیت‌های کسب‌وکارهای اینترنتی خارجی در چین تصویب کرد.

کشور...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی بدافزار اندرویدی جدیدی را شناسایی کرده‌اند که توسط بسته برنامه‌نویسی SDK گسترش می‌یابد. این بدافزار Android.Gmobi.1 نام دارد و در نرم‌افزار اندرویدی چند شرکت معتبر یافت شده است. حتی این بدافزار توانسته است در سفت‌افزار 40 شرکت سازنده تلفن همراه نفوذ کند!

بدافزار Gmobi به‌صورت یک سارق اطلاعات عمل می‌کند و اطلاعات کاربر را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به سرور...

۲۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۹/اسفند