به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نمونه اولیه چنین میزی در نمایشگاه «SXSW» در آستین تگزاس به نمایش درآمده است. به همین منظور پروژکتور خاصی طراحی‌شده که نور خود را به هر سطح مسطحی می‌تاباند و آن را به صفحه‌ای لمسی برای طراحی، نگارش و ... مبدل می‌کند.

بدین منظور از حسگرهای خاص و ابزار ردگیری حرکات دست کاربر استفاده‌شده است. درواقع این میز نمونه پیشرفته‌تری از میزی محسوب می‌شود که در سال 2012 با استفاده از چشم هوشمند دستگاه پلی‌استیشن و حسگر کینکت...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گوشی سازگار با بلوتوث که فعلاً  «Concept N»  نام‌گرفته قادر به ارسال صدا به جهات مختلف است و لذا برای استفاده از آن و گوش کردن به موسیقی نیازی به هدفون‌های خاص یا پد گوش و ... نیست.

مهم‌ترین علت ساخت این گوشی آن است که امروزه بسیاری از مردم با استفاده از گوشی خود در محیط‌های عمومی به موسیقی گوش می‌کنند و همین امر باعث می‌شود صداهای محیطی را نشنوند و بعضاً به همین علت دچار حادثه یا مشکل شوند. با استفاده از...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش امنیت سایبربان؛ بزرگ‌ترین میزان جایزه نقدی به فرد یا افرادی اعطا می‌شود که بتوانند روشی برای نفوذ به کروم بوک در حالت مهمان و آسیب زدن به این لپ‌تاپ پیدا کنند.

گوگل در مطلبی که به همین علت ثبت کرده نوشته است: از زمانی که ما از پرداخت جایزه 50 هزار دلاری خبر دادیم کسی مورد موفقی را شناسایی نکرده است و لذا رقم پرداختی را افزایش دادیم.

لپ‌تاپ‌های کروم بوک در حالت ورود مهمان یا «Guest» از بیشترین میزان امنیت و تدابیر دفاعی...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
Bank of England Under Cyber Attack
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مسئولان بانک مرکزی انگلستان؛ موسوم به «بانک انگلیس»، مدعی شدند، سامانه رایانه‌ای این بانک، هدف حملات پایدار پیشرفته (APT) قرار دارد و هکرها به دنبال یافتن آسیب‌پذیری برای نفوذ به این سامانه هستند.
مسئولان بانک مرکزی، ضمن خودداری از اظهارنظر در مورد شمار حملات صورت گرفته به این بانک، گفتند: "بانک مرکزی هدف حملات سایبری بسیار پیشرفته تکاملی است و این حملات دقت بسیار بالایی دارند."
همچنین، مسئولین بانک مرکزی انگلستان هیچ‌گونه اظهارنظری در مورد هزینه تأمین امنیت...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
US accusses China of cyber attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت‌های آمریکایی ادعا می‌کنند، حملات باج‌افزارها به این کشور، در چند وقت اخیر گسترش یافته است.
شرکت‌های آمریکایی دل سکیورورکز (Dell SecureWorks)، اتک ریسرچ (Attack Research) این‌گاردینز (InGuardians) و جی-سی پارتنرز (G-C Partners) مدعی هستند، عاملان حملات موردنظر از تاکتیک‌ها، ابزارها و نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنند که به گمان آنها قبلاً توسط دولت چین در حملات سایبری استفاده می‌شد.
فیل بردت (Phil Burdette)؛ مسئول یکی از تیم‌های تحقیقاتی دل سکیورورکز، گفت: "...

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
همه طرف‌های آمریکایی دور میز رمزگشایی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وزیر امنیت داخلی آمریکا، جه جانسون (Jeh Johnson)، قانون‌گذاران را تشویق کرد تا پیش‌نویس قوانین رمزنگاری را طوری تدوین کنند که همه طرف‌های مذاکره را دور یک میز جمع کند.
کاخ سفید در حال تدوین پیش‌نویس قانونی با موضوع دسترسی مجریان قانون و دولتمردان آمریکا به داده‌های امنیتی هستند. اف.بی.آی و مقامات قانونی آمریکا نگران این هستند که مجرمان و تروریست‌ها به‌طور فزاینده‌ای از ارتباطاتی استفاده می‌کنند که به‌طور ناگهانی قطع می‌شوند و از دید مسئولین پنهان می‌مانند. آن‌ها...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛«Whatsapp» که در روزهای گذشته با درخواست دادگاه برای تضعیف سیستم رمزگذاری داده‌های کاربران مواجه بوده، به دنبال رمزگذاری تماس‌های صوتی کاربران خدمات خود است.

از سوی دیگر گوگل هم قصد دارد خدمات رمزگذاری گسترده‌تری برای ایمن‌سازی ایمیل‌های کاربران ارائه دهد و فیس‌بوک هم می‌گوید خدمات رمزگذاری پیام‌رسان خود را ارتقا می‌دهد.

گفته می‌شود اپل هم در حال ارتقای فنی تولیدات خود است تا اشخاص ثالث برای دسترسی به...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
ممنوعیت تراکنش بیت کوین در روسیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت امور مالی روسیه آئین‌نامه جدیدی را به در مورد استفاده از تراکنش بیت کوین به مرزهای کشور پیش نهاد داده است. طبق قوانین جدید، شرکت‌ها و شهروندان دیگر مجاز نیستند تا از تراکنش‌های مالی جایگزین مانند بیت کوین استفاده کنند.
طی ماه گذشته، مقامات وزارت امور مالی روسیه مشغول یک سری اصلاحات قوانین کیفری بودند که به آن‌ها اجازه خواهد داد تا شهروندانی را که از تراکنش مالی بیت کوین و سایر تراکنش‌های ارزی رمزنگاری‌شده استفاده می‌کنند محاکمه و مجازات کنند.
طبق...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آنچه امروزه به‌عنوان محتوا در شبکه‌های اجتماعی مورداستفاده قرار می‌گیرد شامل چهار بخش نوشتاری، عکس، ویدیو و صوت است که بنابر ماهیت شبکه‌های اجتماعی در این موارد، فاصله تولیدکنندگان حرفه‌ای و کاربران چندان از یکدیگر دور نیست به‌طوری‌که امروزه کاربران نیز در تولید محتوا سهیم و مطرح‌اند.

عامل رونق و بالندگی شبکه‌های اجتماعی، آن چیزی است که برای کاربران و کنشگران به‌عنوان محتوا بر صفحه‌های پردازشگرشان خودنمایی می‌...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند
آخرین تلاش‌ها برای تحریم سایبری ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چند روز پیش خبری در رسانه‌های جهان مبنی بر دست داشتن ایران در حمله سایبری به سدی در حوالی نیویورک، مربوط به سال 2013، منتشر شد. در آن خبر، ایالات‌متحده اتهامی قدیمی و تکراری را مجداداً علیه ایران منتشر کرد، اتهامی که در برخی از اسناد منتشر شده از جانب آمریکایی‌ها، متوجه سپاه پاسداران شده است. بعدازآن، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا، از صدور کیفرخواستی برای پنج نفر از ایرانی‌هایی خبر داد که در این رابطه بازداشت شده بودند.
به نظر می‌رسد که صدور کیفرخواست برای...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۵/اسفند