دفتر امنیتی مایکروسافت در سئول افتتاح شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکروسافت اقدام به تأسیس یک دفتر امنیت سایبری (CSC) در کره جنوبی کرده است. مسئولین مایکروسافت، هدف از این کار را مشارکت گسترده‌تر عمومی برای مقابله با جرائم سایبری و همکاری با مشاغل محلی، دولتی و سازمان‌های دانشگاهی در زمینه ارتقا امنیت سایبری عنوان کرده‌اند.
هی چوی (Hee Choi)، وزیر علوم کره جنوبی دراین‌باره گفت: «همزمان با رشد فناوری اطلاعات، تهدیدات مختلف سایبری نیز افزایش پیدا کرده است. یک همکاری نزدیک بین دولت، بخش‌های خصوصی و سازمان‌ها و مؤسسات مختلف می‌...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
هک از طریق الگوی حرکت موس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک محقق و برنامه‌نویس رایانه به‌تازگی پژوهشی ارائه کرده که در آن به چگونگی قرار گرفتن کاربران شبکه تور در معرض خطر هکرها و جاسوس‌های اینترنتی پرداخته است. وی عنوان کرده است که هکرها این کار را از طریق شناسایی و الگوبرداری رفتارهای طبیعی حرکت موس قربانی انجام می‌دهند.
طبق گفته‌های...

۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
واتس‌اپ؛ هدف جاسوسی وزارت دادگستری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مقامات قضایی و انتظامی آمریکا که قصد دارند به داده‌های رمزگذاری شده واتس‌اپ هم دسترسی داشته باشند در حال تحقیق در مورد سیستم رمزگذاری این برنامه هستند تا به بهانه حفظ امنیت شهروندان و مقابله با تروریسم به برنامه مذکور هم نفوذ کنند.
در اولین گام یک قاضی فدرال حکم استراق سمع از کاربران واتس‌اپ را صادر کرده و وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد از این حکم برای فشار بر واتس‌اپ و دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده کند. واتس‌اپ از سال 2014 در مالکیت فیس‌بوک...

۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
حمله هکرها به شرکت مقابله کننده با حملات دی. او. اس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهای اینترنتی با حمله به شرکتی به نام «Staminus» نه تنها وب‌گاه آن را از کار انداخته‌اند، بلکه برخی اطلاعات حساس را از آن سرقت کرده‌اند. خدمات این شرکت در زمینه مقابله با حملات داس است.
در جریان این حملات که به «Denial of Service» هم شهرت دارند، ترافیک زیادی به سرورهای وب‌گاه موردحمله تحمیل می‌شود تا آن وب‌گاه به طور کامل غیرقابل دسترس شود. Staminus به وب‌گاه‌هایی که مورد این حملات قرار می‌گرفتند کمک می‌کرد تا با آن مقابله کنند؛ اما حالا...

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
اینترنت رایگان گیگابیتی در آلمان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مخابراتی وودافون آلمان (Vodafone) در نمایشگاه سبیت1 (CeBIT) اعلام کرد می‌خواهد خدمات اینترنت رایگان گیگابیتی را در برلین راه‌اندازی کند.
ایالت نیویورک آمریکا، اولین محلی بود که خدمات اینترنت رایگان گیگابیتی را در ماه ژانویه، با جایگزینی تدریجی هات‌اسپات‌ها با تلفن‌های همگانی دریافت کرد.
شرکت وودافون یکی از سه شبکه‌ی موبایلی آلمان و 1 میلیون از هات‌اسپات‌های وای‌فای این کشور را راه‌اندازی کرده است. بیشتر این هات‌...

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
انسداد توییتر و فیس بوک در ترکیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پس از آنکه تصاویری از انفجار اخیر آنکارا در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس بوک منتشر شد، دولت ترکیه اقدام به مسدودسازی این دو شبکه اجتماعی کرد.
بر اساس گزارش منتشر شده توسط شبکه راشاتودی، انتشار تصاویر منتشر شده از انفجار تروریستی در آنکارا سبب این تصمیم دولت ترکیه شده و بسیاری از کاربران این شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرده‌اند که قادر به دسترسی به صفحات کاربری خود نیستند. سال گذشته نیز دولت ترکیه در پی بروز برخی حوادث تروریستی در ترکیه، دسترسی کاربران به توییتر را...

۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
تبدیل همه‌ی سطوح به ابزار هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به تازگی شرکت سونی اعلام کرد گروه تحقیق و توسعه آزمایشگاه آینده سونی (Sony Future Lab)، در حال تولید پروژکتوری است که می‌تواند تمام سطوح صاف را به یک نمایشگر لمسی تبدیل کند. این پروژکتور از حسگرهای شناسایی عمق و حرکتی استفاده می‌کند تا بتواند زمانی که یک شی روی سطح موردنظر قرار می‌گیرد، آن را شناسایی و اطلاعات را نمایش دهد. همچنین در صورت قرار گرفتن یک کتاب رمان روی این نمایشگر، اطلاعات کتاب به‌صورت زنده نمایش داده می‌شود.

...
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند
حمله به کره شمالی و جنوبی
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کره شمالی با شرم‌آور خواندن ادعای کره جنوبی مبنی بر دست داشتن پیونگ یانگ در حملات سایبری به مقامات دولتی کره جنوبی، این ادعا را تکذیب کرده و آن را صرفاً تحرکاتی سیاسی خواند. مقامات کره شمالی مدعی هستند که سئول با وارد کردن تهمت‌های ناروا، قصد افزایش تنش‌ها و غبارآلود کردن فضای سیاسی به نفع خودش را دارد.

از طرفی کره جنوبی مدعی شده است که کره شمالی حملات را با اهداف و نیت‌...

۰۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۴/اسفند