به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس نظام صنفی رایانه‌ای ناصر علی سعادت در نشست خبری پایان سال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ارتباط با نحوه تخصیص وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات اظهار کرد: تخصیص این وام‌ها بر اساس فرمول شفاف و مشخصی صورت می‌گیرد و بعد از سال‌ها که جلوی آن گرفته‌شده بود، وزارت ارتباطات دولت کنونی مجدداً اعطای آن‌ها را از سر گرفت.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بابیان اینکه در زمان‌های عدم تخصیص این وام هیچ‌گونه...

۱۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ های‌تک بریج (HTB) که سرپرستی بررسی و مطالعه گسترده در زمینه سرورهای «SSL VPN» عمومی را بر عهده داشته با بررسی تصادفی چیزی در حدود 10436 سرور SSL VPN (از میان چهار میلیون آدرس انتخابی IPv4) که از سوی شرکت‌های بزرگی مانند سیسکو، دل و یا فورتی‌نت ارائه‌شده نتایج جالبی به دست آورده که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود. 

از هر 4 مورد «SSL VPN...

۱۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
بزرگترین هارددیسک دنیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این افزایش نیاز موجب شده است بزرگترین هارددیسک های موجود در بازار که توسط دو شرکت سی گیت و وسترن دیجیتال تولید می شوند و بین 8 تا 10 ترابایت فضا دارند، دیگر قادر به تامین نیاز کاربران نباشند.

برای رفع این مشکل، شرکت سامسونگ هفته گذشته اعلام کرد، عرضه بزرگترین هارددیسک های بازار موسوم به PM1633a را با 15.36 ترابایت فضای ذخیره سازی، آغاز کرده است. این شرکت در ماه آگوست خبر تولید هاردیسک هایی...

۱۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا سرهنگ علیرضا آذردرخش ضمن اشاره به اینکه در حواشی این نمایشگاه‌ها شاهد بساط کردن دست‌فروش‌ها هستیم که بعضاً از دستگاه‌های کارت‌خوان سیار استفاده می‌کنند، اظهار کرد: حتماً در خرید ازاین‌دست فروشان هنگام پرداخت بهای خرید دقت نمایند و به‌هیچ‌عنوان رمز خود را به فروشنده نگویند.

وی ادامه داد: هنگام کشیدن کارت دقت نمایند که دستگاه کارت‌خوان سالم باشد چسب خوردگی یا وسایل اضافه بر...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
نبش قبر آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مقامات آمریکایی از هر بهانه‌ای برای بازگرداندن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران استفاده می‌کنند و در این میان از جزئی‌ترین مسائل نیز صرف‌نظر نخواهند کرد. از مقصر شناختن ایران در واقعه 11 سپتامبر و درخواست غرامت از ایرانی‌ها گرفته تا درخواست تحریم ایران برای آزمایش‌های موشکی، همه و همه حاکی از تلاش همه‌جانبه آمریکایی‌ها برای بازگشت به دوران گذشته قبل از مذاکرات هسته‌ای با ایران است.
به‌تازگی نیز مسئولان این کشور، موضوع حملات سایبری در سال 2013 را پیش کشیده و قصد...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قهرمان حال حاضر جهان در بازی چینی GO برای دومین بار از آلفاگو،ماشین هوشمند ساخت گوگل (ساخت DeepMind در انگلیس) شکست خورد.

این قهرمان پس از شکست در مقابل ماشین ساخت مهندسان انگلیسی اعتراف کرد که در طول مسابقه هرگز این احساس را نداشته که حتی یک امتیاز نیز کسب کند.

پس از مسابقه «دمیس هاسابیس» سازنده ماشین AlphaGo...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این برنامه یک طرح آزمایشی است که به صاحبان مشاغل در آمریکا کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با قوانین تجارت الکترونیکی در نقاط مختلف دنیا، فروش محصولات خود به‌طور آنلاین یا انتقال داده‌ها به خارج از آمریکا را با دقت بیشتر و با رعایت تمامی مفاد قانونی انجام دهند.

وابسته دیجیتال پدیده جدیدی است که در کنار وابسته نظامی، فرهنگی و... در دنیای امروز و در عرصه دیپلماسی میان کشورها در حال شکل‌گیری است. تخصص این وابستگان دیجیتال به شرکت‌های تجاری و...

۱۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نیروهایی که توانسته بودند به واحد پخش این کانال صهیونیستی نفوذ و کنترل آن را به دست بگیرند، فیلم‌ها و سرودهایی را که در آن‌ها شهدای فلسطین تمجید و تجلیل می‌شوند، پخش کردند.

متصدیان این کانال صهیونیستی بعدازآن که توانستند کنترل پخش این کانال را بار دیگر بر عهده بگیرد و اوضاع طبیعی شد، این اقدام را به کسانی که «فلسطینی‌های تروریست» می‌خوانند، نسبت دادند.

در جریان جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه هم نیروهای ناشناس...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
اسنودن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ درحالی‌که اف‌بی‌آی مدعی است تنها اپل می‌تواند قفل آیفون را بشکند و دسترسی به اطلاعات کاربران را برای پلیس آمریکا ممکن کند، اما اسنودن با صراحت و بدون آنکه خود را ملزم به رعایت ادب بداند می‌گوید: این ادعای اف‌بی‌آی چرند است.

این پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که فعلاً به‌عنوان پناهنده سیاسی در روسیه زندگی می‌کند در اظهاراتی که از طریق ویدیو کنفرانس در همایشی در شهر واشنگتن پخش می‌شد نگرانی‌های متخصصان امور امنیتی در مورد ایجاد دست‌کاری...

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند
رفع 32 حفره امنیتی فلش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت ادوب از تمامی کاربران برنامه فلش در رایانه‌های شخصی و گوشی‌های همراه خواسته تا هر چه سریع‌تر وصله به‌روز رسان جدید را بارگذاری و نصب کنند.

شرکت ادوب اذعان کرده که سوءاستفاده از یکی از این آسیب‌پذیری‌ها به‌طور محدود و هدفمند در حال انجام است. البته این شرکت جزییات بیشتری را در این زمینه ارائه نکرده است.

نرم‌افزار فلش در ماه جولای هم پس از شناسایی آسیب‌پذیری خطرناک دیگری به‌روز شده بود. از آن زمان به بعد فلش در برخی...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۲/اسفند