Lockhead-Martin and Cybereason release new cyber security system
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت‌های آمریکایی لاکهیدمارتین (Lockheed-Martin) و اسراییلی سایبریزن (Cybereason)، پس از یک سال همکاری، سامانه امنیت سایبری جدیدی را تولید کردند که گزارش حملات سایبری به شرکت‌ها را درلحظه ارائه می‌دهد.
روش کار این سامانه به این صورت است که تعدادی حس‌گر در قسمت‌های مختلف شبکه یک سازمان نصب می‌شود. تمام داده‌های واردشده و خارج‌شده از شبکه سازمان توسط این حس‌گرها جمع‌آوری شده و به سامانه تجزیه‌وتحلیل، برای شناسایی حمله، منتقل می‌شود. شرکت لاکهیدمارتین نیز با استفاده...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
هزینه 170 میلیارد دلاری جهان برای امنیت سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، روزنامه وال‌استریت ژورنال با انتشار گزارشی از شرکت امنیتی گارتنر (Gartner) اعلام کرد که هزینه امنیت سایبری در سال 2015، به مرز 75 میلیارد دلار رسیده است و بر اساس پیش‌بینی‌ها این هزینه تا پایان سال 2018 به مرز 101 میلیارد دلار و تا انتهای سال 2020، از مرز 170 میلیارد دلار نیز فراتر خواهد رفت.
در بخش‌هایی از این گزارش آمده است: «علاقه به امن سازی و استفاده از تجهیزات امنیتی، با ظهور اقتصاد دیجیتال به‌صورت قابل‌توجهی رشد داشته است. این اتفاق خصوصاً از زمان پیدایش...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
عرضه برنامه‌ای برای  رتبه‌بندی انسان‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ا به حال طیف گسترده‌ای از برنامه‌های همراه برای درجه‌بندی و نمره دهی به رستوران‌ها، دولت‌ها، دانشگاه‌ها، وب‌گاه‌های تجارت الکترونیک عرضه شده بودند، اما تا به حال سابقه نداشته از یک برنامه رایانه‌ای برای تعیین ارزش و اعتبار انسان‌ها استفاده شود.
قرار است برنامه یاد شده در ماه نوامبر آینده عرضه شود و کاربران با استفاده از آن می‌توانند به هر کسی که می‌شناسند، از یک تا پنج ستاره را اختصاص دهند و در مورد او نقد و نظر بنویسند.
همچنین اگر کاربری...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
زنان کد نویسان بهتری در مقایسه با مردان هستند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مطالعه انجام شده توسط محققان دانشگاه کارولینای شمالی بر روی عملکرد بیش از یک‌میلیون کاربر در وب‌گاه به اشتراک‌گذاری کد و برنامه گیت هاب نشان دهنده این امر است.
بررسی یاد شده که از نظر تعداد کاربران موردمطالعه تاکنون بی‌سابقه بوده به مقایسه میزان پذیرش کدهای نوشته شده توسط برنامه نویسان با جنسیت‌های مختلف توسط سفارش‌دهندگان اختصاص یافته است.  
در این زمینه به سابقه فعالیت‌های هر کد نویس، پروژه‌های انجام شده توسط وی و مشارکت در طراحی وب‌گاه‌های مختلف...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
اقدامات جدید انگلیس در حوزه‌ی جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با به‌روزرسانی قوانین امنیت سایبری کشور انگلیس، مزاحمت‌های آنلاین به‌زودی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. با استفاده از این قانون، هرکسی که در انگلیس از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان ابزاری برای اذیت و آزار دیگران استفاده کند، محکوم خواهد شد. طبق اصلاحیه جدید قوانین سایبری، فعالیت‌های کاربران در رسانه‌های اجتماعی که با هدف قرار دادن افراد از طریق ایجاد پروفایل‌های جعلی، تمرین پورنو‌گرافی یا کمین‌ کردن برای قربانیان آنلاین انجام می‌شود، همگی جزء جرائم...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
اصلاح سند دفاع سایبری وزارت دفاع آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به تازگی اطلاعات جدیدی از سند «پیاده‌سازی طرح انضباط امنیت سایبری » (Cybersecurity Discipline Implementation Plan) وزارت دفاع آمریکا، منتشر شده است. این طرح، مختص به رهبران شاخه‌های نظامی و برای تقویت سامانه‌های عملیاتی، در برابر نفوذهای سایبری ایجاد شد.
سند یادشده، در ماه اکتبر سال 2015و ماه گذشته، اصلاحیه‌ی آن منتشر شد. این اصلاحیه شامل 4 محور جدید می‌شود. این 4 محور شامل تقویت احراز هویت، امن کردن سامانه‌ها، کاهش سطح حملات و هماهنگی...

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از شرکت و کارشناسان فناوری اطلاعات در تلاش هستند تا مشکل بارگذاری کند صفحات وب را برطرف کنند. به‌تازگی محققان بخش علوم رایانه و آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه ام. آی. تی (CSAIL)، اعلام کردند الگوریتمی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند سرعت بارگذاری کامل صفحات وب را تا 34 درصد افزایش دهد. این الگوریتم را «ستاره‌ی قطبی» (Polaris) نام داشته و بدون افزایش توان اتصال به اینترنت یا ایجاد اساس در کدهای برنامه‌ها عمل می‌کند.
الگوریتم ستاره‌ی قطبی...

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
اینستاگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد امنیت سایبربان؛ سرگرد علي عباسي کساني اظهار داشت: امروزه شبکه‌های اجتماعي  بيشترين مخاطبان در فضاي سايبری را به خود اختصاص  داده‌اند که بيشترين طيف استفاده از اين  برنامه‌ها را در بين خانواده‌ها ، نوجوانان و جوانان است.

وي ادامه داد: يکي از مهم‌ترین آسیب‌ها و چالش‌های شبکه‌های اجتماعي تلفن همراه، آسیب‌پذیری‌هایی است که هرروزه در مورد آن بحث می‌شود.

سرگرد کساني با اشاره به اينکه شبکه‌های اجتماعي...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با پیشه گرفتن حساب کاربری افراد جان‌باخته در مقایسه با کاربران در قید حیات، این شبکه اجتماعی تا سال 2098 احتمالاً به بزرگ‌ترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد.
در همین حال هاشم صدیقی کارشناس آمار از دانشگاه ماساچوست امریکا گفت فیس‌بوک تا سال 2098 به بزرگ‌ترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد.

وی گفت پیش‌بینی می‌شود نزدیک به یک‌میلیون کاربر فیس‌بوک تا آخر سال 2016 فوت کنند. در سال ۲۰۱۰ وقتی‌...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند
پیروزی در جنگ اطلاعات؛ آرمان نیروی دریایی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی جان ریچاردسون (John Richardson)، رییس عملیات نیروی دریایی آمریکا، اعلام کرد: «با توجه به تهدیدات سایبری، ما تلاش‌های بسیاری را در این راستا شروع کرده‌ایم و قصد داریم در این حوزه، موفق شویم. همچنین ما در حال ایجاد استانداردهای جدید امنیتی هستیم.»
وی به همکاری با بخش «آگاهی بخشی سایبری نیروی کار»- که جزئی از نیروی دریایی آمریکا اشاره کرد. این بخش، مرکزی برای ارزیابی امنیت فناوری اطلاعات و سایبری نیروی دریایی است. این بخش سعی می‌کند در سراسر نیروی دریایی...

۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۲۰/اسفند