به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کریس پول بانام مستعار (Moot) در سن 15 سالگی شبکه اجتماعی «4chan» را به راه انداخت و پس از گذشت 12 سال تعداد کاربران این شبکه اجتماعی به 20 میلیون نفر رسیده است که عمدتاً عکس‌هایی را با موضوعات مختلف به اشتراک می‌گذارند.

البته این شبکه اجتماعی به علت به اشتراک‌گذاری برخی عکس‌ها و مطالب هک شده مربوط به اشخاص مشهور هم خبرساز بوده و دردسرساز هم شده است.

پس از پایان یافتن بودجه...

۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در فوریه گذشته فیس‌بوک موفق به ابداع نرم‌افزاری شده که با جستجو در میان مطالب ارسالی کاربران اصطلاحات عامیانه جدید به‌کاررفته توسط آن‌ها را شناسایی کرده و در قالب یک فرهنگ لغت اجتماعی ذخیره می‌کند.

نرم‌افزار یادشده می‌تواند با دقت متون ارسالی در فیس‌بوک را بررسی کند و هر اصطلاح، عبارت یا واژه جدیدی را شناسایی کند. درصورتی‌که این کلمات و اصطلاحات به‌طور گسترده به کار گرفته‌شده باشند در فرهنگ لغت فیس‌بوک ثبت می‌شوند، اما در غیر این صورت...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت ان‌ویدیا نسخه جدیدی از درایور گرافیکی خود موسوم به 364.47 را عرضه کرده تا عملکرد آن در زمان اجرای برخی بازی‌ها مانند « The Division، NFS و Hitman » را ارتقا دهد، اما این کار مشکلاتی ایجاد کرده است.

برخی کاربران می‌گویند به‌روزرسانی مذکور ممکن است رایانه افراد را از کار بیندازد و حتی منجر به وقوع مشکلاتی مانند نمایش پرده آبی و ... شود.

تعداد...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مهدی امیری در نشست بررسی OTTها و شبکه‌های اجتماعی که در وزارت ارتباطات برگزار شد، ارزشمندترین بعد فضای مجازی را اطلاعات مردم و کاربران دانست و اظهار کرد: در این فضا اگر نتوانیم اطلاعات مردم را حفظ و حراست کنیم، ممکن است در بدترین حالت تهدیدی جدی علیه کشور به وجود آید.

نماینده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بابیان اینکه کشورهای اروپایی و هم‌پیمانان آن‌ها نیز چنین موضوعی را چالش و تهدید تلقی می‌...

۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
سی گیت در دام صیاد افتاد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت آمریکایی سی گیت (Seagate)، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات در جهان، توسط حمله فیشینگ گروهی از هکرها، هک شد. در این عملیات هکری، اطلاعات مالیاتی تعداد کثیری از کارمندان فعلی و گذشته این شرکت آمریکایی به سرقت رفت. این اطلاعات، موارد مهمی نظیر میزان حقوق و برخی اطلاعات شخصی دیگر کارمندان را شامل می‌شود.
این حمله نیز با استفاده از یک ایمیل آلوده به بدافزار انجام شده است. ایمیل مذکور به نحوی بوده که کارمندان گمان کردند این ایمیل از...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علیرضا آذردرخش رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: يکي از کاربردهایی که در فضای مجازی رشدی چشمگیر داشته و روزبه‌روز بیشتر می‌شود، تبلیغ در سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی است. تبلیغاتی که گاهی اوقات هیچ پایه و اساسی نداشته و با اهداف کلاه‌برداری در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

وی گفت: دریکی از جدیدترین نمونه‌های تبلیغ در این فضا می‌توان به تبلیغاتی با عنوان «هک تلگرام در چند دقیقه» اشاره کرد...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
Ear Authentication
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت ژاپنی «ان‌ای‌سی» (NEC) با همکاری محققان دانشگاه فناوری ناگائوکا ژاپن(Nagaoka)، روش بیومتریک جدیدی را برای احراز هویت ابداع کرده‌اند که از پژواک صدا در گوش کاربر، برای شناسایی استفاده می‌کند. ازآنجاکه هر انسانی سوراخ گوش منحصربه‌فرد خود را دارد، بنابراین پژواک تولیدشده در آن نیز الگوی منحصربه‌فردی دارد. محققان ژاپنی نیز از این ویژگی استفاده کرده و روش احراز هویت بیومتریک جدیدی را ابداع کرده‌اند. در این روش، کاربر هدفونی را در گوش خود قرار می‌دهد و دستگاه احراز هویت...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
 Canada learns lessons from ukrine cyber attack
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به دنبال حمله سایبری به شبکه برق اوکراین که منجر به قطعی برق در مناطق غربی این کشور شد؛ جاستین ترودو (Justin Trudeau)، نخست‌وزیر دولت کانادا، تیمی را مأمور بررسی میزان آمادگی دفاعی سامانه‌های دولتی این کشور، در برابر حملات سایبری کرده است. رالف گودآل (Ralph Goodale)، وزیر امنیت و آمادگی‌های اضطراری کانادا، رهبری این تیم را بر عهده دارد. گودال در این خصوص گفت: "هدف این است که مطمئن شویم کانادا می‌تواند در مقابل حمله‌ای مشابه حمله به اوکراین، دفاع کند."
چریل گالانت...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
اسنوپی؛ هکر پرنده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در آینده نزدیک پهپادی با قابلیت هک تلفن‌های همراه وارد بازار پررونق پهپادها خواهد شد. چند وقتی است که پهپادها جای خود را در میان مشتریانشان باز کرده‌اند و تقریباً در همه‌جا حضور دارند. از پهپادهای جاسوسی گرفته تا پهپادهای امدادرسان، در ظاهر همگی برای خدمت به بشریت و تسریع در انجام برخی امور که انجام آن‌ها برای انسان دشوار است، اختراع شده‌اند.
"اسنوپی" نام پهپادی است که قرار است تا چند وقت دیگر، رسماً وارد بازار پهپادها شود و توانایی آن را خواهد داشت که از طریق...

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند
بزرگ‌ترین ترس برنامه‌نویس‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چه موضوعی باعث کابوس دیدن و ترس دائمی برنامه‌نویس‌ها می‌شود؟ این سؤالی بود که عده‌ای از تحلیل گران سعی کردن با برگزاری یک نظرسنجی به آن جواب دهند. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شرکت ایوانز دیتای آمریکا (Evans Data)، هوش مصنوعی، به عنوان بزرگ‌ترین ترس برنامه نویسان شناخته شد.
شرکت ایوانز دیتا در یک نظرسنجی از 550 توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار در مورد بزرگ‌ترین ترس آن‌ها سؤال پرسید. 29 درصد این افراد یک جواب مشترک دادند: «هوش مصنوعی جایگزین من...

۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۹/اسفند