فناوری اینترنت اشیاء
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیر راهکارهای سازمانی اپراتور دوم تلفن همراه، احمد فرجود بابیان اینکه از یک سال و نیم پیش اپراتور دوم ارتباطی فعالیت در زمینه اینترنت اشیاء را شروع کرد، گفت: یکی از پلتفرم‌های ارائه‌شده در این راستا مربوط به (M2M) (دستگاه به دستگاه) بود که درواقع ازجمله اجزای اصلی برای توسعه سیستم‌های اینترنت اشیاء (IOT) به‌حساب می‌آید.

وی بابیان اینکه ایرانسل پیش‌ازاین هم سیم‌کارت...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
حس واقعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اینتل قصد دارد با بهره بردن از فناوری «RealSense» (حس واقعی) خود وارد عرصه فناوری واقعیت افزوده شود که در این صورت به‌عنوان رقیب اصلی شرکت «مایکروسافت» در بازار واقعیت افزوده به‌حساب می‌آید.

در حال حاضر شرکت اینتل مشغول به ارتقاءدادن فناوری «RealSense» در لپ تاب، دسکتاپ، گوشی همراه و هدست واقعیت مجازی است تا آن‌ها را مجهز به فناوری واقعیت افزوده کند...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
شبکه ملی اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دومین همایش ملی فضای مجازی پاک بابیان اینکه شبکه ملی اطلاعات را بار دیگر رونمایی می‌کنیم، در برنامه داریم طی این رونمایی ظرفیت انتقال و پهنای باند را به ترتیب 4 و 3 برابر کنیم.

وی اشاره‌ای به فیلترینگ هوشمند داشت و گفت: فاز سوم این فیلترینگ از هفته گذشته آغازشده و فیلترینگی را که قبلاً در ورودی انجام می‌دادیم با طراحی‌ای که توسط دانشگاه‌ها و شرکت‌های اینترنتی...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با گسترش روزافزون از هدست‌های مجهز به فناوری واقعیت مجازی که به‌صورت شخصی مورداستفاده قرار می‌گیرند، این بار کشور هلند قصد دارد در راستای پروژه‌ای تحت عنوان «سینما واقعیت مجازی»، این فناوری را در اختیار عموم مردم قرار دهد.

در ساخت این سینما قرار است از هدست‌های «VR» (واقعیت مجازی)  شرکت «سامسونگ» و همچنین صندلی‌های گردان ۳۶۰ درجه به همراه هدفون‌های«Sennheiser HD 201...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
هکرها به بیمارستان حمله کردند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ آلن استفانک، مدیر اجرایی بیمارستانی در لس‌آنجلس اعلام کرد که این بیمارستان باجی به مبلغ 17 هزار دلار به هکرهایی پرداخت کرده است که قادر به نفوذ به شبکه کامپیوتری این بیمارستان شده و آن را غیرفعال کرده بودند.

اف‌بی‌آی در حال بررسی این حمله است که به آن باج افزار (ransomware) می‌گویند و در آن هکرها داده‌ها و اطلاعات یک شبکه کامپیوتری را قفل و رمزگذاری می‌کنند و برای رمزگشایی و ارائه کلید دیجیتالی...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا گفت: در سال جاری 69 هزار و 729 حمله هکری به کشور انجام شد که از این مقدار989 مورد به سایت‌های دولتی و مابقی به سایت‌های غیردولتی بوده است.

وی اضافه کرد: البته خوشبختانه در سال جاری هیچ خسارتی جدی از ناحیه هکرها به ما وارد نشده است.

هادیان فر همچنین بابیان اینکه 19 فقره حفره امنیتی در بانک‌ها نیز شناسایی شد، افزود: هشت حفره برای بانک‌های دولتی بود...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
Twitter helps ISIS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بدنبال حادثه تروریستی پاریس، گروه هکری ناشناس (Anonymous)، رسما اعلام کرد، تمام توان خود را به کار خواهد بست تا پایگاه های سایبری داعش را از کار بیاندازد. در همین راستا، این گروه بسیاری از صفحات داعش در توییتر را شناسایی کرده و گزارش آن را برای مسئولین این شبکه اجتماعی ارسال کرد تا فعالیت صفحات موردنظر را متوقف کند.
توییتر نیز چندی بعد و در پاسخ به اقدام گروه هکری ناشناس، مدعی شد، فعالیت 125 هزار حساب کاربری داعش را متوقف کرده است. گروه هکری ناشناس نیز در مصاحبه...

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
سرمایه‌گذاری رژیم صهیونیستی در گسترش آفند سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رژیم صهیونیستی قصد دارد تا کمپین حملات سایبری‌اش علیه گروه‌های مخالف این رژیم در فضای مجازی را به صورت بی‌سابقه‌ای تقویت کند و برای این کار بودجه کلانی را اختصاص داده است.
خبرهای منتشر شده از جانب برخی شرکت‌های فناوری در اسرائیل حاکی از آن است که به این شرکت‌ها مجوز داده شده تا موجی از حملات گسترده سایبری علیه گروه‌های مخالف این رژیم به راه بیندازند. این حملات شامل طراحی الگوریتم‌هایی برای محدود کردن فعالان سایبری این حوزه و آغاز روندی برای پیگیری این افراد در...

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
چین در اندیشه‌ی قدرت سایبری 2020
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چین، طرح جدید خود را برای رسیدن به قدرت سایبری، اعلام کرد. این کشور به‌منظور پیشروی در صنایع پیشرفته مانند تراشه‌ها و وسایل نیمه‌رسانا، رباتیک، ملزومات هوانوردی و ماهواره‌ها، این طرح را نوشته است.
چین قصد دارد از اینترنت به‌عنوان یکی از ابزار تقویت اقتصاد و تبدیل‌شدن به قدرت سایبری، استفاده کند. سیاست این کشور تحت عنوان «Internet Plus» نیز در بخش‌های دولتی مانند آموزش و بهداشت، اجرا خواهد شد.
این کشور طی سال‌های آینده می‌خواهد با بهره‌گیری از متخصصان...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند
سلاح‌های سایبری نیروی هوایی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به تازگی فرماندهی هوا و فضای نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد سلاح سایبری جدید  آن‌ها با نام «ارزیابی آسیب‌پذیری فضای مجازی/ شکارچی1» (CVA/H) به طور کامل عملیاتی شده است. این سلاح با هدف انجام ارزیابی تهدید درون شبکه‌ی فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در ایجاد شد. درواقع، این سلاح برای ردیابی و برطرف کردن آسیب‌پذیری‌های شبکه‌ی نیروی هوایی که مانع انجام مأموریت‌های آن‌ها می‌شود، تولید شده است.
با وجود این که به ارزیابی آسیب‌پذیری فضای...

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۸/اسفند