امنیت سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تحقیقات موسسه مدیران «IOD» و بارکلیز «Barclays» نشان می‌دهد که 43 درصد از 1000 عضو موسسه اطلاعات خود را به‌صورت فیزیکی ذخیره می‌کنند. طبق نظر محققان این آمار واقعاً ترسناک است و به این معنی است که باعث از دست رفتن اطلاعات‌های سازمان خود می‌شوند.
یک‌چهارم از افراد گفتند که فقط در سال گذشته یک‌بار موردحمله قرارگرفته‌اند بااین‌حال که 28 درصد از حملات به اطلاعات مقامات صورت گرفته است. نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد آگاهی این را ندارند که چگونه اطلاعات خود را...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
پهنای باند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رویکرد دولت در ارتباط با توسعه شبکه ملی اطلاعات در مستندات برنامه ششم توسعه آورده و در بخش اهداف کلان توسعه ICT گفته‌شده است که پهنای باند زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه ششم توسعه (سال 1399) باید به 120 ترابیت بر ثانیه برسد.

شورای برنامه‌ریزی ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش راهبردهای رسیدن به این هدف در طرحی که به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال کرده، گفته است که افزایش...

۱۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اهمیت تولید محتوای بومی در فضای مجازی به‌اندازه‌ای است که بارها مسئولان کشور نسبت به آن تأکید کرده و گفته‌اند که چنین محتوایی زمینه‌ساز توسعه جامعه و باعث تنومند سازی خط و زبان فارسی در این محیط است.

کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاری در این عرصه از بسیاری دغدغه‌ها کاسته و فرصتی برای استفاده هوشمندانه و پاک از بستر فضای مجازی می‌شود.

بسیاری هم، ساخت محتوای بومی را راه‌حل مقابله باسیل خروشان فضای مجازی می‌دانند و معتقدند...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
BMW
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در دو سال اخیر تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان درصدد ساخت خودروهای هوشمند و بدون نیاز به راننده برآمده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به آئودی و فورد اشاره کرد.

مدیران بی‌ام‌و قصد دارند، در این زمینه همکاری‌هایی با اپل داشته باشند، اما این به معنای آن نیست که بی‌ام‌و قصد تولید خودروی مستقل هوشمند را نداشته باشد.

در همین راستا بی ام و تعدادی مهندس نرم‌افزار را به خدمت گرفته و گفته می‌شود با توجه به کمبود مهندس...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این تحول باعث می‌شود آن دسته از شهروندان اروپایی که خواستار حذف شدن لینکی در مورد خود از جستجوگر گوگل هستند شاهد حذف شدن لینک‌های مربوطه از همه دامنه‌های گوگل و به‌خصوص دامنه اصلی آن یعنی دات کام باشند.

اتحادیه اروپایی دو سال قبل با صدور حکمی گوگل را ملزم به بررسی درخواست‌های شهروندان عضو اتحادیه اروپا در مورد حذف لینک‌های مربوط به خود از جستجوگر این شرکت کرد. بسیاری از اروپایی‌ها که معتقدند لینک دادن جستجوگر گوگل به برخی اخبار و اطلاعات در...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهای کامپیوتری ساده‌انگار داعشی گمان می‌کردند می‌توانند به سایت گوگل حمله و آن را متوقف کنند، درحالی‌که آن‌ها در حقیقت به سایتی بانام مشابه در هند نفوذ کرده بودند.

این گروه تروریستی تشنه به خون اوایل هفته گذشته در کانال تلگرامی خود رجزخوانی می‌کردند که به موتور جست‌وجوی قدرتمند گوگل دسترسی پیداکرده و آن را هک کرده‌اند، اما آن‌ها درواقع به سایت کمتر شناخته‌شده «AddGoogleOnline» که به نام شخصی...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
فتا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علیرضا آذر درخش با اشاره به اینکه برخی از سایت‌ها و مؤسسات فعال در فضای مجازی از مشکلات موجود در جامعه سوءاستفاده کرده و با استفاده از کلمات و جملات عاطفی و همچنین سود بردن از مهندسی اجتماعی همچون استخدام فوری سعی می‌کنند احساسات هم‌وطنان عزیز را مورد هدف قرار داده و این عزیزان به سمت هدف خود هدایت کنند، یکی از مواردی که در حال حاضر به‌راحتی می‌تواند بر احساسات کاربران فضای مجازی تأثیر بگذارد، بحث اشتغال  است که بسیار موردتوجه خانواده‌های ایرانی است...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ علی شلات مشاور سابق نخست‌وزیر عراق در امور رسانه‌ای، داعش در عراق تنها در فضای توییتر 8 هزار صفحه وب دارد، بنابراین تشکیل ارتش سایبری امری اجتناب‌ناپذیر در مبارزه با تروریسم و گروه تروریستی داعش است.

پیش‌ازاین کشورهای اروپایی با ایجاد یک تشکیلات موسوم به «یگان مبارزه با جرائم اطلاعاتی» درصدد بستن سایت‌های تأییدکننده و حامی تشکیلات داعش برآمده و به اعتقاد این تشکیلات، گروه‌های تروریستی بیشترین بهره برندگان از اینترنت برای ارتباط با همدیگر هستند...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
خطر انقراض الگوریتم‌های رمزنگاری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بسیاری از الگوریتم‌های رمزنگاری امروزی وابسته به پیداکردن اعداد اول تشکیل دهنده اعداد بزرگ هستند. این در حالی است که حتی ابررایانه‌های فعلی نیز برای انجام این محاسبه روی اعداد بزرگ به سال‌ها زمان نیاز دارند.
گروهی از محققان دانشگاه ام. آی. تی اعلام کردند برای رفع مشکل ذکر شده، اولین رایانه‌ی کوانتومی  متشکل از 5 اتم را تولید کرده‌اند که می‌تواند الگوریتم‌های رمزنگاری امروزی را منسوخ کند.
در رایانه‌های سنتی، اعداد 0 و 1 نماینده و تشکیل‌...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند
ناتو،اسرائیل،ترکیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ ناتو در حال اجرای یک رویکرد هماهنگ دفاع سایبری است که شامل برنامه‌ریزی و قابلیت توسعه مکانیزم‌های پاسخ دهی در صورت بروز یک حمله سایبری است. برای رسیدن به این خواسته ناتو مأمور به ترکیب و یکپارچه سازی اقدامات دفاع سایبری در تمام مأموریت‌ها شد که در حال حاضر ناتو درحال‌توسعه شبکه‌های ملی است که با اطلاعات ناتو در ارتباط هستند.
بنابراین، این سازمان برای همکاری با متحدان خود جهت توسعه حداقل نیازهای سایبری به سامانه‌های اطلاعات ملی متحدان خود نیاز دارد. از جمله...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۶/اسفند