لاتاری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امروزه اينترنت مخاطبان زيادي را در فضاي سايبر به خود اختصاص داده است که بيشترين گروه استفاده‌کننده از اين فضا را نوجوانان و جوانان تشکيل می‌دهند.

سرگرد علي عباسي رئيس پليس فتا استان ايلام گفت: کساني فضاي سايبری در کنار مزیت‌هایی که دارد تهديدات و خطراتي را نيز براي کارکنان به همراه دارد که کلاه‌برداری‌های مالي از مهم‌ترین  اين تهديدات به شمار می‌رود.

وی افزود...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
مایکروسافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خدمات گپ آنلاین شرکت اسلک روزانه 2.3 میلیون نفر کاربر و حضور 675 هزار کاربری که مشترک خدمات پولی این سایت هستند، خرید آن را به امری جذاب برای شرکت‌های بزرگ فناوری مبدل می‌کند.

این تعداد کاربر و خدمات متنوع باعث شده تا اسلک سالانه 64 میلیون دلار درآمد داشته باشند. نکته مهم دیگر این است که کاربران ماهانه 1.5 میلیارد پیام از طریق اسلک ردوبدل می‌کنند و هر هفته 320 میلیون دقیقه وقت مفید در آن صرف می‌کنند. همچنین 280 برنامه متنوع در اسلک...

۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
شبکه های اجتماعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، علی‌اصغر عمیدیان در جلسه‌ای که به‌منظور بررسی و تبادل‌نظر درباره مقررات فعالیت « OTT یا (Over The Top)» ها سخن می‌گفت با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: برای تدوین این مقررات باید چالش‌های پیش‌رو و دغدغه‌های مرتبط با این حوزه شناسایی‌شده و آسیب‌شناسی ارائه سرویس در سه حوزه قوانین و مقررات‌، زیرساخت‌های فنی و سرمایه‌گذاری و مدل‌های اقتصادی کسب‌و‌کار انجام شود...

۱۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
آمازون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محصولات این شرکت مانند Fire Phone،  Amazon Fire HD و تبلت‌های سری کیندل فایر بعد از به‌روزرسانی به سیستم‌عامل «Fire OS 5» دیگر از قابلیت رمزگذاری پشتیبانی نمی‌کنند.

تصمیم آمازون برای حذف رمزگذاری از گوشی‌ها و تبلت‌های ساخت خود تصمیم جدیدی نیست. این شرکت از پاییز تصمیم به چنین کاری گرفته و آن را به اجرا درآورده بود. استدلال آمازون عدم استفاده کاربران از قابلیت یادشده بوده است...

۱۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
Linux
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ «Linux Mint» یکی از مشهورترین سایت‌های توزیع لینوکس در دنیا است اما به‌تازگی، نسخه «ISO» آن با یک نسخه حاوی «backdoor» جایگزین شده است.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای اعلام کرد: اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که در تاریخ ۲۰ فوریه سال جاری میلادی توزیع  «Mint» را دانلود و نصب‌کرده‌اید، در حقیقت از...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این تروجان که تریادا نام دارد از پیچیدگی فراوانی برخوردار است که مشابه با بدافزارهایی است که برای آلوده کردن سیستم‌عامل ویندوز عرضه می‌شوند.

کاربران نسخه 4.4.4 اندروید و پایین‌تر از آن در برابر این تروجان خطرناک آسیب‌پذیر هستند. کسپرسکی معتقد است که این تروجان توسط جانیان سایبری بسیار حرفه‌ای طراحی‌شده است و هدف از عرضه آن سرقت از کاربران در زمان خریدهای آنلاین درون برنامه‌ای و انواع اطلاعات دیگر است.

این شرکت معتقد است...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ طبق اخباری که در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود اینستاگرام در اقدامی ناباورانه اکانت رسمی سید حسن نصرالله را بست. بسته شدن اين صفحه پس از به اشتراک‌گذاری بريده فيلم سخنرانی‌های سید حسن نصرالله در مراسم‌های دهه اول محرم و حمايت ايشان از انتفاضه سوم فلسطين رخ داد.

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
oil-companies-can-be-hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی، از ضعف امنیتی نرم‌افزارهای صنعتی شرکت‌های نفت و گاز استفاده کرده و موفق به تخلیه تانکرهای نفت و گاز شدند.
محقق امنیتی، الکساندر پولیاکف (Alexander Polyakov)، در یک اجلاس بین‌المللی، هشدار داد، شرکت‌های نفت و گاز باید خطر حملات سایبری به زیرساخت‌های انرژی را جدی بگیرند؛ حملاتی که ممکن است منجر به سرقت ذخایر نفت و بروز انفجار در پایگاه‌های نفت و گاز شود.
پولیاکف که در اجلاس...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
اشنایدر الکتریک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ اشنایدر الکتریک «Schneider Electric» شرکت تولیدکننده محصولات زیرساخت‌های صنعتی که در شهر پاریس قرار دارد و در حال حاضر دارای 100 دفتر فروش در سراسر دنیا است.
محصول آسیب‌پذیر سرور اتوماسیون یکی از ساختارهای اتوماسیون این سرکت به شمار می‌رود. محصولات شرکت اشنایدر الکتریک در بخش امکانات تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند برآورد می‌شود که محصولات اشنایدر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری را در سرورهای برنامه‌ریزی StruxureWare...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فقط هکرهای آمریکایی و مورد تأیید در برنامه «پنتاگون را هک کن» شرکت دارند و به برندگان جوایز نقدی و غیر‌نقدی داده خواهد شد.
این برای اولین بار است که چنین برنامه‌ای در سطح دولت فدرال آمریکا به اجرا درمی‌آید.
معمولاً شرکت‌های خصوصی برای سنجش میزان امنیت سایبری شبکه‌های کامپیوتری خود از هکرها استفاده می‌کنند. آن‌ها برای این کار غالباً از هکرهای کلاه‌سفید (هکرهایی که باانگیزه بالا بردن امنیت در سیستم‌ها...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۵/اسفند