اریک اشمیت
به گزارش سایبربان

اریک اشمیت مدیر ارشد اجرایی سابق گوگل حالا مسئولیت شورای مشورتی پنتاگون «وزارت دفاع آمریکا» را برعهده‌گرفته است.
به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نام این شورا، شورای مشورتی نوآوری است و این خبر را اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در جریان اجلاس امنیت سایبری RSA در سان‌فرانسیسکو اعلام کرده است.
اریک اشمیت که هم‌اکنون رئیس هیئت‌مدیره آلفابت است گفته این شورای مشورتی تلاش می‌کند که فاصله بین ارتش آمریکا و صنعت را کاهش دهد.
وزیر دفاع آمریکا در طی سال‌های اخیر تلاش گسترده‌ای را برای نزدیک...

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۳/اسفند
نقشه راه اجرای اینترنت اشیاء
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پنجمین نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) با حضور برات قنبری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات، امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری این وزارتخانه، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
برات قنبری در این نشست با بیان اینکه اینترنت اشیاء (IoT) نه فقط حریم شخصی افراد را، بلکه حریم دولت‌ها را نشانه گرفته است،...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۳/اسفند
خداحافظی با کیف پول
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل اعلام کرد روی تولید یک نرم‌افزار اندرویدی برای پرداخت هزینه‌ی کاربران بدون استفاده از پول نقد و کارت‌های اعتباری کار می‌کند. این فناوری گوگل «پرداخت با دست آزاد» (Hands-free payment) نام دارد. برای پرداخت با این فناوری تنها لازم است فروشنده مطلع شود کاربر قصد دارد با پرداخت با دست آزاد هزینه خود را بپردازد.
یک حسگر مجهز به بلوتوث، برنامه‌ی موجود در تلفن هوشمند کاربر را تشخیص داده و به صورت خودکار صورت‌حساب و رسید پرداخت را...

۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۳/اسفند
ATMZombie
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نوامبر 2015، کسپرسکی، تروجانی به نام ATMZombie را شناسایی کرد که از روش تغییر پراکسی برای انجام حملات استفاده می‌کرد. این تروجان، ترافیک جابه‌جاشده در پرتال‌های بانکی را رصد می‌کرد تا به محض شناسایی هرگونه آسیب‌پذیری، از آنها سوءاستفاده کند.
روش تغییر پراکسی، یک روش قدیمی است که هکر، با استفاده از آن، پراکسی مرورگر را تغییر داده و آن را با یک فایل آلوده، جابه‌جا می‌کند.
این فایل آلوده، پراکسی مرورگر را به‌صورت خودکار پیکربندی می‌کند. فایل آلوده موردنظر،...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۳/اسفند
آمریکا؛ نگران حمله به زیرساخت‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مدیر سازمان امنیت ملی آمریکا و فرمانده‌ی U.S Cyber Command در نشست RSA درباره‌ی خطر حمله‌ی هکرها به زیرساخت‌های آمریکا مانند شبکه‌ی برق، ارتباطات و سرویس‌های انرژی هشدار داد. وی افزود: «مهم نیست این حمله در چه زمان اتفاق می‌افتد. به‌هرحال گروهی از هکرهای دولتی یا غیر از آن‌ها حملات مخربی را علیه زیرساخت‌های ما به راه می‌اندازند.» راجرز با اشاره به حمله‌ی سایبری به شبکه‌ی برق اوکراین، از وقوع چنین حادثه‌ای در آمریکا، اظهار نگرانی کرد.
مدیر NSA در این نشست از...

۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۳/اسفند