به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمد کرمی در مراسم آغاز به کار سامانه آموزشی الکترونیک فام اظهار داشت: این سامانه یکی از سامانه‌های پیشرو در‌زمینه آموزش مجازی بر بستر «OTT» است.

وی ادامه داد: هدف از راه‌اندازی این سامانه تبدیل‌شدن به هاب آموزشی الکترونیکی شرکت‌های«ICT» ازجمله « Apple، Adobe، Cisco، Microsoft» است.

...
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
Cyberattack
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حمله‌های امنیتی به اطلاعات رایانه‌ای و حساب‌های اینترنتی افراد و سازمان‌ها از تهدیدات پیچیده امنیتی تا باج افزارها در سال 2015 رنگ تازه‌ای به خود گرفته بود که برخی از آثارش در 2016 هم دنبال می‌شود و البته انواع دیگری از جرائم سایبری نیز به این جمع راه‌یافته‌اند و همچنان ادامه‌دارند.

هک‌های مدرن از الگویی مشابه پیروی می‌کنند: یک هکر، رایانه یا یک پایگاه اینترنتی را که به‌خوبی محافظت نشده می‌یابد و به دنبال راهی می‌...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
اسکادا ادونتک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت آمریکایی راکول در سراسر دنیا نمایندگی فروش محصولات دارد. محصول آسیب‌پذیر CompactLogix که در زیرساخت‌های سامانه‌های اسکادا «SCADA» مورداستفاده قرار می‌گیرد. مطابق گفته شرکت راکول این محصولات در سراسر بخش‌های کارخانجات مواد شیمیایی، غذا و کشاورزی و سیستم آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش به صورت جهانی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
محققان مستقل امنیتی آسیب‌پذیری اجرای اسکریپت از طریق وبگاه را در محصولات اتوماسیون راکول سری...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هدف از راه‌اندازی این موتور جستجوی اینترنتی کاهش نگرانی والدین از نحوه استفاده کودکانشان از اینترنت و وب است. این جستجوگر به کلیدواژه‌های مربوط به محتوای هرزه نگاران‌ به‌شدت حساس است و تمامی آن‌ها را فیلتر می‌کند.

این جستجوگر با لوگوی کودکانه‌اش امکان جستجو در وب و همین‌طور جستجوی عکس، اخبار و ویدیو را به کاربران می‌دهد. «Kiddle» که در سال 2014 ثبت‌شده با استفاده از امکانات جستجوگر ایمن گوگل راه‌اندازی شده، اما...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی که مجهز به سیستم‌عامل «WebOS» هستند در اواخر ماه آوریل روانه بازار می‌شوند و امکانات متعددی برای جذب کاربران و خریداران در آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

برنامه‌ای که به‌منظور اجرای بازی‌های ویدیویی به این تلویزیون‌های هوشمند افزوده‌شده به کاربران در آمریکا امکان می‌دهد تا به آرشیو بازی‌های «Gamefly» دسترسی داشته باشند.

به این منظور ضروری است...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی آقای ابوالحسن فیروزآبادی، درباره اینکه مجوزهای «VOD» وزارت ارشاد چه تضمینی برای بقای استارت‌آپ‌های از پیش شکل‌گرفته در کشورمان مبتنی بر تلویزیون اینترنتی دارد، اظهار کرد: نمونه بارز این قبیل کسب‌وکارها را در آپارات که می‌توان از آن به‌عنوان یوتیوب ایرانی نام برد، شاهد هستیم که تضمین خاصی برای آن لازم نیست.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی عنوان کرد: این کسب‌وکار به دلیل...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
شنود مکالمات انگلیسی ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت انگلستان بار دیگر جلوگیری از اقدامات تروریستی در این کشور را بهانه‌ای قرارداد تا جاسوسی‌های همه‌جانبه‌اش از همه ارتباطات تلفنی و اینترنتی افراد را توجیه کند و بهانه‌ای به دست حامیان حریم خصوصی ندهد.

دولت انگلیس دست پلیس را برای دسترسی بیشتر به همه فعالیت‌های اینترنتی افراد بازتر می‌کند و اجازه هک کردن تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی کاربران مشکوک را به نیروهای پلیس می‌دهد.

لایحه قدرت تحقیقات این اجازه را می‌دهد تا...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
ترکیب اثرانگشت و صدا برای امنیت شبکه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شناسایی صدای انسان با استفاده از اجزای منحصربه‌فرد آن امکان‌پذیر است و این امر به متخصصان امنیت کمک می‌کند تا سامانه‌های امنیتی مجهز به تشخیص صوتی را به شبکه برق اضافه کنند.
با انجام تحقیقات جدید در موسسه فناوری جورجیا در آمریکا، محققان موفق شده‌اند با ایجاد سامانه‌ای جدید متشکل از اثرانگشت و صدا، به افزایش امنیت شبکه برق کمک کنند. سامانه جدید کمک می‌کند تا دستگاه‌های شبکه تشخیص دهند که کدام سیگنال صوتی دریافتی از سوی مهاجمان ارسال ‌شده است. این سامانه امنیتی به‌...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
Malwares growing insanely in 2015
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چندی پیش، شرکت امنیت رایانه پاندا سکیوریتی (Panda Security)، آمار بدافزارها در سال 2015 را منتشر کرد. بر اساس گزارش پاندا سکیوریتی، 84 میلیون نمونه بدافزار جدید در سال 2015 شناسایی شده‌اند که در مقایسه با سال پیش از آن، این مقدار، 9 میلیون رشد داشته است. روزانه 230 هزار نمونه بدافزار جدید در سال 2015 تولید شده است.
تروجان با 60 درصد بیشترین سهم را در میان بدافزارهای تولیدشده دارد که این مقدار نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است. تبلیغ افزار، جاسوس‌افزار، کرم و...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند
HackingTeam against apple
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طی چند هفته اخیر، گروهی از محققان امنیتی نمونه بدافزار جدیدی را تجزیه‌وتحلیل کرده‌اند که برای سیستم‌عامل مکینتاش طراحی شده و احتمال می‌رود، طراحی و تولید آن، کار هکینگ تیم (Hacking Team) باشد.
هکینگ‌تیم، یک شرکت ایتالیایی است که نرم‌افزاری جاسوسی تولید می‌کند. چندی پیش اطلاعات این شرکت هک شد و اسناد بسیاری از همکاری آنها با کشورهای مختلف برای انجام فعالیت‌های جاسوسی، فاش شد. در میان کشورهایی که هکینگ‌تیم با آنها همکاری داشته می‌توان نام استرالیا، آذربایجان، بحرین...

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/اسفند