youtube
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از کاربران معتقدند که در حذف ویدیوها به بهانه نقض کپی‌رایت زیاده‌روی می‌شود و برخی از این روش برای پاک کردن ویدیوهایی که به هر علت با آن‌ها مخالف هستند سوءاستفاده می‌کنند.

حال یوتیوب برای اینکه نظارت دقیق‌تری بر این مسئله صورت دهد گروه کاری جدیدی را تأسیس کرده تا موارد حذف اشتباهی ویدیوها به علت نقض کپی‌رایت را به حداقل برساند.

برخی شرکت‌ها و تولیدکنندگان محتوا یوتیوب را تهدید کرده‌اند در صورت تداوم این روند و...

۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
فیشینگ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در سال‌های اخیر، هکرها ایمیل‌هایی به zاهرا پاک را برای مهاجمان ارسال می‌کردند و پس از دریافت این ایمیل‌ها توسط کاربر دسترسی غیرمجاز مهاجمان به سامانه هدف آسان‌تر می‌شود. پس از دریافت ایمیل‌های مخرب توسط کاربر فرایند حمله با مدیریت مهاجم شروع می‌شود. در این میان تمام اطلاعات موجود در رایانه کاربر موردتوجه مهاجم قرار می‌گیرد درصورتی‌که کاربر احساس می‌کند فقط به اطلاعات شخصی وی حمله شده است.
برای اینکه سازمان‌ها در برابر این حملات مقاوم باشند نیاز به فن‌آوری‌های...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
صادف خودروی هوشمند گوگل با یک اتوبوس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این تصادف در تاریخ 14 فوریه در منطقه «Mountain View» کالیفرنیا و در زمانی رخ داد که خودروی یادشده برای انتقال به خط عبوری سمت راست خود و خروج از ترافیک تلاش می‌کرد. اما در همین حین به یک اتوبوس که به‌آرامی در حال حرکت بود برخورد کرد.

بر اساس گزارش تنظیم‌شده از این واقعه بدنه خودروی گوگل آسیب‌دیده و یکی از چرخ‌های جلو و حسگرهای سمت راننده نیز دچار مشکل شده‌اند.

گوگل در تلاش است کاری کند که...

۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
هکرها اطلاعات کارکنان اسنپ‌چت را دزدیدند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس اعلام رسمی اسنپ‌چت اداره پرداخت حقوق این شرکت هدف یک حمله هکری از طریق ارسال ایمیل‌های فیشینگ قرارگرفته و در جریان آن هکرها خود را به‌جای مدیر امور اجرایی اسنپ‌چت جا زده و خواستار دریافت اطلاعات مربوط به پرداخت حقوق کارکنان شده‌اند. دریافت‌کنندگان ایمیل‌ها که متوجه جعلی بودن آن‌ها نشده‌اند اطلاعات کارکنان اسنپ‌چت را افشا کرده‌اند.

اسنپ‌چت درگذشته هم با حملات هکری مواجه شده است. در سال 2014 حدود 200 هزار عکس ارسالی کاربران این...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
ایمیل کلینتون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کیلینتون امیدوار است که انتشار ایمیل‌های وی در دورانی که وزیر خارجه آمریکا بوده، بتواند انتقادات شدیدی را که به خاطر استفاده وی از ایمیل شخصی برای انجام کارهای رسمی و دولتی به وجود آمده، آرام کند.

بازپرسان فدرال هنوز در حال تحقیق درباره این مسئله هستند که آیا این اقدام کیلینتون امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است یا خیر. استفاده کیلینتون از ایمیل شخصی، انتقادات زیادی را از سوی سیاستمداران جمهوری...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
killing machine poses danger
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پل شار (Paul Scharre)، یکی از مسئولین سابق پنتاگون، با همکاری یک تیم تحقیقاتی، گزارشی را در مورد خطرات استفاده از اسلحه های خودکار منتشر و اذعان کرد، استفاده از اسلحه های خودکار نگرانی ها زیادی را از لحاظ امنیتی بوجود می آورد. پل شار، سابقه مسئولیت و  کمک به ارتش آمریکا، برای استفاده از تسلیحات خودکار را در پرونده دارد.
شار مدعی شد، تفاوت بسیاری، بین تسلیحات خودکار و نیمه خودکار وجود دارد. به گفته شار، در تجهیزات نیمه خودکار، عامل انسانی نقش ایفا می کند؛ اما در...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
تلگرام ممنوع شد.
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: استفاده از پیام‌رسان‌های موبایل محور خارجی برای انجام امور اداری ممنوع است.
عبدالصمد خرم‌آبادی با بیان اینکه استفاده از پیام‌رسان‌های موبایل محور خارجی برای انجام امور اداری ممنوع است، اظهار کرد: استفاده از پیام‌رسان‌های موبایل محور خارجی خصوصاً تلگرام برای انجام کلیه امور اداری یا هر کاری که به وظایف قانونی کارکنان نهادهای عمومی و دولتی (حاکمیتی) مربوط می‌شود، ممنوع است.
خرم‌آبادی افزود: اقدام...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چندی پیش وزارت امنیت داخلی آمریکا مدعی شد با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته، حمله‌ی سایبری به شبکه‌ی برق اوکراین، توسط روسیه انجام شده است. به‌تازگی برخی تحلیل گران اعلام کردند: زیرساخت‌های برق انگلیس نیز می‌تواند هک شود. به همین دلیل مسئولان وزارت انرژی انگلیس گفته‌اند: این کشور متخصصان سایبری و گروه‌هایی را برای حفظ این زیرساخت‌ها، اختصاص داده است.
شایان‌ذکر است هنوز عده‌ای معتقدند دقیقاً مشخص نیست آیا حمله‌کنندگان به شبکه‌ی برق اوکراین وابسته به دولت بودند...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
جدیدترین تسلیحات جنگ سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سامانه‌های کنترل صنعتی و اسکادا1  «SCADA» به عنوان یک زیرساخت جدید برای حملات سایبری به‌حساب می‌روند. تابه‌حال اگر دو کشور با یکدیگر شروع به جنگ می‌کردند فعالیت خود را با ارسال بمب و موشک پیش می‌بردند و برای اولین بار زیرساخت‌های نظامی یکدیگر را هدف قرار می‌دهند. زمانی که کشورها حملات نظامی خود را پایان بدهند، با طرح و برنامه‌ریزی جدید و هدفمند زیرساخت‌های صنعتی یکدیگر را هدف قرار می‌دهند.
از زیرساخت‌های تأثیرپذیر در این حملات می‌توان به صنایع تولید برق...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند
انگلیس فوق‌سریع
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سال گذشته میلادی، دولت‌مردان انگلیس اعلام کردند که قصد دارند تا سال 2020، امکان دسترسی به اینترنت با سرعت 10 مگابیت در ثانیه را برای همه‌ی ساکنین این کشور فراهم کنند.
به تازگی موسسه مدیران انگلیس (IoD)، گزارشی با عنوان «انگلیس فوق‌سریع» (Ultrafast Britain) منتشر کرده‌اند. در این گزارش آمده است: «هدف فعلی دولت انگلیس برای اینترنت 10 مگابیت در ثانیه تا سال 2020 باید نادیده گرفته اصلاح شود. آن‌ها باید بتوانند تا سال 2030 اینترنت 10 گیگابیت...

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/اسفند