Banking-botnets-growing
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به تازگی، بخش امنیت سایبری شرکت دل به نام «دل سکیورورکز»، تحقیقی در مورد بات‌نت‌های بانکی سال 2015 انجام داده و اعلام کرد؛ علیرغم تلاش‌های بسیار زیاد مراکز انتظامی و محققان امنیتی برای متوقف کردن و کند کردن رشد تکاملی بات‌نت‌های بانکی؛ این بات‌نت‌ها از روش‌های نوین و ناشناخته‌شده تری برای توسعه استفاده می‌کنند.
در گزارش دل سکیورورکز آمده، دریدکس به تنهایی 25 میلیون دلار خسارت به موسسه‌های مالی در سال 2015 وارد کرده بود.
بنا بر گزارش دل سکیورورکز؛ با وجود...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
one-tenth-of-websites-are-vulnerable
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مهندسان و محققان شرکت کلودفلر (CloudFlare)، گزارشی منتشر کرده‌اند که ثابت می‌کند 10 درصد از وب‌گاه‌های مطرح دنیا، اطلاعات کاربران خود را به دلیل استفاده از سیاست‌های نامناسب در معرض خطر سرقت قرار می‌دهند.
به گزارش کلودفلر، درصد زیادی از وب‌گاه‌ها؛ منابع و محتواهایشان را از طریق سرورهایی غیر از سرورهای خودشان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این سیاست مزایایی دارد؛ مزایایی از قبیل، افزایش سرعت وب‌گاه، عدم نیاز به فضای ذخیره‌سازی زیاد، به اشتراک‌گذاری یک محتوا میان...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
فکر آمریکا برای پیروزی در جنگ الکترونیک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا در حال بازسازی توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود برای مقابله با توان جنگ الکترونیک روسیه است. از زمان پایان جنگ سرد تاکنون، مسئله‌ی جنگ الکترونیک، به‌شدت مورد غفلت برخی کشورها واقع شده است.
فیلیپ بریدلاو (Philip Breedlove)، فرمانده‌ی ستاد فرماندهی اروپا، گفت: «ما دارای ظرفیت‌های جنگ الکترونیک هستیم، اما فاقد تعداد کافی از تسلیحات جنگ الکترونیک هستیم.» وی افزود: «روسیه در حوزه‌ی جنگ الکترونیک، سرمایه‌گذاری بسیاری کرده است. آن‌ها می‌دانند ما بسیار دقیق هستیم و...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
بیمه‌ی سایبری؛ نیاز بخش تجاری انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ورود خسارات به شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل افزایش حملات سایبری، ضرورت بیمه‌های سایبری را بیش از پیش مشخص می‌سازد؛ به‌ویژه حمله به بخش تجاری و اقتصادی کشورها که انگیزه‌ی مجرمان سایبری برای هجوم به این بخش‌ها نیز بسیار است.
دولت انگلیس در سال 2014، با انتشار سندی به نام «خط‌مشی ملزومات سایبری»، دستوراتی را به‌منظور حفاظت سایبری سازمان‌های این کشور ارائه کرد. هدف از انتشار این سند، فراهم کردن حداقل حفاظت در برابر تهدیدات سایبری در سازمان‌ها بود. بر اساس برخی...

۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
اهدای سرورهای فیس‌بوک به اندیشکده‌های اروپایی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک، اعلام کرد قصد دارد 25 عدد از بهترین سرورهای پردازنده‌های گرافیکی (GPU) خود را به اندیشکده‌های اروپایی که در حال تحقیق روی فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی (Machine Learning) هستند، هدیه بدهد.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، به نمایندگی از گروه تحقیقاتی هوش مصنوعی این شبکه‌ی اجتماعی، فعالیت جدید خود را برای ایجاد این برنامه‌ی مشارکتی و تحقیقاتی جدید اعلام کرد.
شرکت فیس‌بوک همراه با ارسال این سرورها، تمام...

۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
جرائم سایبری چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چین بیش از 580 حساب کاربری مردم چین را که در رسانه‌های اجتماعی که به گسترش شایعه و نقض قانون اساسی پرداخته بودند را بست.
طبق گزارش روزنامه گلوبال تایمز «Global Times»؛ سازمان فضای مجازی چین «CAC» 580 حساب کاربری رسانه‌های اجتماعی که به نقض مقررات پرداختند را مسدود کرد. در میان حساب‌های بسته‌شده بیشتر حساب‌های کاربری کاربران شبکه اجتماعی Weibo به چشم می‌خورد که بیشتر هنرمندان و افراد مشهور چین از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
در همین حال حساب کاربرانی که...

۱۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
آموزش برنامه‌نویسی در غالب بازی؛ این بار HTML
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در عصر حاضر، دانستن علوم رایانه به امری ضروری و جداناپذیر برای مردم جوامع مختلف تبدیل شده است. به همین علت شرکت‌ها و دولت‌های مختلف سعی دارند به روش‌هایی متفاوت به مردم و کودکان، برنامه‌نویسی و علوم رایانه را آموزش بدهند.
در حال حاضر برای جذاب کردن امر برنامه‌نویسی و ترغیب مردم برای یادگیری آن از بازی‌های ویدئویی مختلفی استفاده می‌شود. یکی از معروف‌ترین این بازی‌ها،...

۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی باج‌افزار جدیدی را شناسایی کرده‌اند که وب‌گاه‌های وردپرس را هدف حمله خود قرار داده و پس از رمزنگاری اطلاعات مهم وب‌گاه، بیت‌کوین درخواست می‌کند.

بدافزار ابتدا در یک مدت‌زمان محدود 0.4 بیت‌کوین درخواست می‌کند و پس از گذشت این زمان، مبلغ به 0.8 بیت‌کوین افزایش می‌یابد. به‌منظور اعتماد صاحبان سایت به بازیابی داده، بخشی از داده رمزشده به‌صورت رایگان رمزگشایی می‌شود.

بدافزار CTB-Locker اولین...

۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/اسفند