آلمان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اجرای باج افزارهای جدید در زیرساخت‌های پزشکی آلمان باعث آلوده شدن زیرساخت‌های بیمارستان‌ها به باج افزارها شده است.
بر اساس گزارش‌های محلی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی دو بیمارستان توسط یک باج‌افزار با یک روش مشابه آلوده شدند به‌طوری‌که این باج‌افزار در مرکز پزشکی Hollywood Presbyterian آمریکا دیده‌شده است.
با توجه به گزارش خبرگزاری‌های محلی آلمان بیمارستان لوکاس «Lukas» در شهر نیووسز «Neuss» و بیمارستان کلینیکوم «Klinikum» در شمال «Rhine-Westphalia» قرار...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
Saudi rumours against Iran
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شبکه شایعه‌ساز و سعودی العربیه، در ادامه شایعه‌سازی‌های بی‌اساس خود علیه ایران، خبری را منتشر کرده و مدعی شد، یک گروه هکری در آستانه انتخابات دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی ایران، وب‌گاه‌های وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی ایران را هک کرده و از دسترس خارج کرد.
روابط عمومی وزارت اطلاعات نیز در واکنش به این شایعه، اعلام کرد:
"در پی انتشار اخباری مبنی بر خارج شدن سایت واجا (پایگاه خبری وزارت اطلاعات) از دسترس، ضمن تکذیب به اطلاع می‌رساند وب‌سایت واجا...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
Norway accuses China
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مورتن هاگا لوند (Morten Haga Lunde)، رییس سازمان اطلاعاتی نروژ موسوم به ای-تینستن (E-tjenesten)، در مصاحبه‌ای رسمی با تلویزیون نروژ، دولت چین را مسئول حمله سایبری به این سازمان اعلام کرد.
هاگا لوند مدعی است، در یک سال گذشته، بسیاری از شرکت‌های نروژی هدف حملات سایبری بوده‌اند. به گفته وی، این شرکت‌ها، از جمله شرکت‌های تأمین‌کننده و همکار ارتش نروژ بوده و اطلاعات به سرقت رفته از آنها، به احتمال فراوان، اطلاعات محرمانه ارتش نروژ بوده است.
مسئولان دولتی، هیچ...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
ادونتک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ B+B SmartWorx یک شرکت آمریکایی است که در ایرلند و جمهوری چک دفتر فروش محصولات دارد. در حال حاضر  با شرکت تایوانی ادونتک ادغام شده است.
محصول آسیب‌پذیر VESP211 که برای ارتباط تجهیزات شبکه صنعتی به کار می‌رود در بخش‌های مختلفی نظیر انرژی، ارتباطات و انتقال مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش برای بار اول در آمریکای شمالی، درصد کمی در اروپا و آمریکای جنوبی مورداستفاده قرارگرفته‌اند.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری را در سریال سرور محصولات...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
ابر رایانه‌ی بیولوژیکی؛ رقیب جدید واتسون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک گروه از محققین تشیکل شده از دانشمندان کشورهای کانادا،  آمریکا، آلمان، نروژ و سوئد، در پروژه‌ای مشترک، در حال تولید یک ابررایانه‌ی بیولوژیکی1 (Biological Supercomputer) هستند که می‌تواند محاسبات بسیار پیچیده‌ی ریاضی را با مصرف انرژی بسیار کم انجام دهد. این ابر رایانه با وجود پیشرفت ابر رایانه‌های الکترونیکی امروزی، هنوز در لحظه یک محاسبه را می‌توانند انجام دهند. مدیر بخش مهندسی زیستی در دانشگاه مک‌گیل کانادا (McGill University)، گفت: «هر چه محاسبات...

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
پایانه‌های فروشگاهی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محققان ترند میکرو ورود بدافزارها به پایانه‌های فروشگاهی را روز به روز رو به افزایش برآورد کرده‌اند. بدافزار FighterPOS برای بار اول در آوریل 2015 فعالیت خود را در برزیل شروع کرد.
محققان ترند میکرو باور داشتند که بدافزار توسط یک نفر مدیریت می‌شود درصورتی‌که توسط یک هکر برزیلی اجرا و مدیریت می‌شد. بر اساس تحقیقات محققان شخصی که مدیریت و اجرای این بدافزار را به عهده دارد اطلاعات حساب 22000 کاربر را به سرقت برده و در محیط دارک وب «Dark Web» به ارزش 5000$ به فروش...

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
تلاش گوگل برای تولید نسل جدید از دیسک‌های سخت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری دیسک‌های سخت مکانیکی در طی دهه‌ی گذشته تغییر بخصوصی نکرده است. دیسک‌های سخت ابتدا، در اندازه‌ی 3.5 اینچی و سپس 2.5 اینچی تولید شد. دیسک‌های حالت‌جامد (SSD) نیز نوع تازه‌ای از آن‌ها است؛ اما اندازه‌ی فیزیکی تمام این فناوری‌ها در تمام این مدت تغییری به خود ندیده است.
تمرکز اصلی توسعه دیسک‌های سخت در سال‌های گذشته، مربوط به افزایش حجم فضای ذخیره‌سازی داده در همان اندازه‌ی فیزیکی قبلی است. در حال حاضر تمرکز فضاهای ذخیره‌سازی از دیسک...

۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
متن‌باز شدن هوش مصنوعی یاهو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات از مدتی قبل شروع به معرفی دانش هوش مصنوعی خود و قرار دادن کدهای آن در اختیار عموم مردم کردند. جدیدترین این شرکت‌ها، یاهو است که هوش مصنوعی خود را با نام کافه‌آن‌اسپارگ (CaffeOnSpark) به صورت منبع باز در اختیار عموم قرار داد.
در حالی که شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر از سامانه‌ی متن‌باز هادوپ1 (Hadoop) استفاده می‌کنند. شرکت یاهو از فلیکر2 (Flickr) برای آموزش الگوریتم‌های هوش‌های مصنوعی...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، تجهیزات اینترنت اشیا در حال افزایش هدف‌های سایبری هستند، زیرا تنوع آن‌ها به همراه عدم امنیت کامل، راه جدیدی برای نفوذ هکرها ایجاد کرده‌اند.

شرکت اپل نسخه 7.2.1 اپل تی.وی را پس از 10 ماه از آخرین به‌روزرسانی، منتشر کرد. در این نسخه 19 اجرای کد از راه دور وصله شده است. این به‌روزرسانی به‌صورت خودکار قابل‌نصب است.

 

...

۰۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، سیسکو در هفته گذشته آسیب‌پذیری تزریق دستور را با کد CVE-2016-1297 عمومی کرد. این آسیب‌پذیری محصول ACE 4710 را تحت تأثیر قرار داده بود.

محصول ACE برای محافظت از نرم‌افزارها و ارتقاء امنیت و کارایی در برابر حمله‌های سایبری استفاده می‌شود. اما رابط کاربری (GUI) این محصول نمی‌توانست به‌درستی داده ورودی کاربر را راستی آزمایی کند، به همین دلیل نسبت به حمله‌...

۲۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۷/اسفند