به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیران نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام در تازه‌ترین آمار اعلام کردند روزانه 350 هزار کاربر جدید عضو می‌شوند.
تلگرام هرچند یک‌دهم برنامه واتس‌آپ کاربر دارد، اما رقیب سرسختی برای آن محسوب می‌شود که این قد کشیدن‌های تلگرام باعث حسادت مدیران واتس‌آپ به تلگرام شده و اخیراً رقبا لینک‌های تلگرام را مسدود کرده‌اند.
سیستم صوتی جدید در چت خصوصی تلگرام باعث شده تا کاربران بیشتری به آن مراجعه کنند.

 

۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نمایشگاه گوشی‌های همراه هرساله در ماه فوریه (25-22) در بارسلون برگزار می‌شود. این نمایشگاه یک رویداد مهم در حوزه مهم‌ترین فناوری‌های گوشی‌های همراه، انواع تبلت و فناوری‌های پوشیدنی است.

رونمایی شرکت«LG» از ربات کروی
زمانی که شرکت «LG» اعلام کرد به همراه گوشی هوشمند «G5» ‏، یک ربات کروی هوشمند عرضه می‌کند، کاربران مشتاقانه در انتظار رونمایی از روباتی شبیه به ربات هوشمند «Sphero» بودند. اما عملکرد «Alas» ، ربات کروی شرکت «LG»، به‌هیچ...

۱۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این شرکت از این به بعد خدمات ثبت دامنه موسوم به « CloudFlare Registrar » ارائه می‌دهد که از سایت‌ها در برابر سرقت دامنه و احتمال ثبت آن‌ها توسط اشخاص ثالث در صورت انقضا جلوگیری می‌کند.
این خدمات موجب تمدید مجدد سریع اسامی دامنه و جلوگیری از ثبت آن‌ها توسط اشخاص دیگر و باج‌گیری می‌شود. این کار برای اطمینان یک سال قبل از انقضای دامنه رخ می‌دهد. خدمات یادشده تنها برای استفاده صاحبان مشاغل در دسترس است.
 «CloudFlare» امیدوار است با ارائه این خدمات از احتمال...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد امنیت سایبربان؛ حفره‌های یادشده موجب می‌شد تا اطلاعات ردوبدل شده در شبکه‌های رایانه‌ای خانگی هزاران مشتری درخطر سرقت توسط هکرها قرار بگیرد.
در بیانیه کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در این مورد آمده است: ماهیت ناایمن خدمات کلود مبتنی بر این روترها اطلاعات ذخیره‌شده کاربران را به‌طورجدی در معرض خطر قرار داده و بر اساس توافق دو طرف ایسوس تک یک برنامه جامع امنیتی را به اجرا درمی‌آورد و نحوه اجرای این برنامه ظرف بیست سال آینده تحت کنترل خواهد بود.
ایسوس‌تک علاوه بر طراحی روتر...

۱۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
گدی آِزنکوت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بخش امنیت سایبری جدیدی در ارتش رژیم صهیونیستی، شروع به شکل‌گیری کرده است. این بخش دارای هشت بخش قسمت فرعی خواهد بود و مأموریت آن‌ها حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی اسرائیل در برابر حملات سایبری خواهد بود، موضوع تردید برانگیزی که به اعتقاد برخی کارشناسان، توجیهی برای اجرای عملیات آفندی این رژیم در فضای سایبری است. سران رژیم صهیونیستی، از مدت‌ها پیش، دائماً خود را یکی از قربانیان حملات سایبری اعلام می‌کنند و بر لزوم برخورد با مهاجمان احتمالی به این رژیم، تأکید دارند.
...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
فرانسه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ جمعی از هکرهای انانیموس یکی از وب‌گاه‌های وزارت دفاع فرانسه را هک کردند. هک‌تیویست‌ها اطلاعات به سرقت رفته را در مقابل فعالیت‌های تجارت سلاح انتشار دادند.
این گروه هکری اتهام فروش سلاح توسط فرانسه به رژیم سرکوب گر عربستان سعودی را مطرح کرد. در این میان مقامات فرانسوی گروه انانیموس را متهم به استفاده از ابزار نظارت و هک کردند.این اطلاعات در تاریخ 22 فوریه توسط انانیموس برای کاربران به انتشار گذاشته شد.
هکرها اطلاعات حساسی را انتشار دادند که شامل اطلاعات...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
بان کی مون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ویکی‌لیکس به‌تازگی اسنادی منتشر کرد که نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا «NSA» مکالمات بان‌کی‌مون با رهبران کشورهای خارجی را شنود کرده است. در ادامه خبرها درباره جاسوسی‌های واشنگتن از کشورهای مختلف، حالا اسنادی درباره شنود مخفیانه مکالمات و دیدارهای دبیرکل سازمان ملل از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده است.
بر اساس اسناد ویکی‌لیکس، آژانس امنیت ملی آمریکا دیدارها بین دبیرکل سازمان ملل با صدراعظم آلمان و همچنین دیدارهای سیلویو برلوسکونی...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
MasterCard-using-selfie
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت مسترکارت(MasterCard)، از قابلیت جدید و محبوب تلفن‌های هوشمند؛ سلفی، استفاده کرده و این امکان را برای مشترکان خود فراهم آورده تا از عکس سلفی به عنوان یکی از مراحل احراز هویت استفاده کنند. برای استفاده از این روش؛ کاربرانی که از طریق تلفن همراه، پرداخت‌های مالی خود را انجام می‌دهند، می‌توانند برای تأیید پرداخت‌های خود از سلفی‌های درلحظه استفاده کنند. شرکت مسترکارت نیز که از قبل تصویری از مشترک را به عنوان نمونه در بانک داده خود ذخیره کرده، تصویر درلحظه را با آن تصویر...

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، نسخه اندرویدی مرورگر بایدو اطلاعات مهم کاربر ازجمله موقعیت جغرافیایی، زمان آخرین به‌روزرسانی، مطالب جست‌وجو شده و وب‌گاه‌های بازدید شده را به سرورهای خود ارسال می‌کند. ارسال این اطلاعات به سرور بایدو بدون رمزنگاری صورت می‌گیرد.

مروگر بایدو هم‌چنین شماره یکتای IMEI تلفن همراه را به همراه شبکه‌های بی‌سیم، آدرس مک و قدرت سیگنال، به سرور ارسال می‌کند. علاوه بر این مرورگر نسبت به حمله‌های مردمیانی هنگام به‌...

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند
 Germany-Gov-Spying-on-its-citizens
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چند سال پیش، دولت آلمان از جاسوس‌افزاری به نام باندس‌تروجانر (Bundestrojaner) رونمایی و اعلام کرد قصد آنها از تولید این جاسوس‌افزار  شنود ارتباطات اینترنتی است. باندس‌تروجانر یک نام آلمانی و به معنای تروجان فدرالی است.
اما سال 2011، شرکت آلمانی CCC -Chaos Computer Club- متوجه شد، جاسوس‌افزار موردنظر قابلیت‌هایش بیش از آن است که دولت اعلام کرده و دولت با استفاده از آن حریم خصوصی شهروندان آلمان را نقض می‌کند.
دولت با استفاده از این تروجان، یک درپشتی در سیستم‌...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/اسفند