یوتیوب ایرانی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات در اقدامی موازی با سازمان صداوسیما که بالغ‌بر یک سال می‌شود درصدد ارائه مجوزهای «IPTV» است، مجوزهای VOD مخفف «Video On Demand»، برنامه ویدئویی درخواستی ضبط شده را به چند شرکت داخلی ارائه می‌کنند.
این وزارتخانه‌ها در اقدامی مشترک مجوز رسمی VOD را به شرکت رسانه‌های تصویری اعطاء کردند و قرار است چهار تا پنج شرکت دیگر نیز در قالب پیمانکار، مجوزی در این زمینه از رسانه‌های تصویری بگیرند.
تسنیم پیش‌ازاین...

۱۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
فیس بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آپدیت جدید برای کاربرانی که چند حساب فیس‌بوک دارند این امکان را فراهم می‌سازد که از دستگاه‌های مشترک به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند، درحالی‌که پیام‌ها و فعالیت‌هایشان همچنان خصوصی باقی می‌ماند.
اینستاگرام هم اخیراً در آخرین آپدیت خود در اقدامی مشابه برای کسانی که چند حساب داشتند این امکان را فراهم کرده بود و به نظر می‌رسد فیس‌بوک مسنجر هم از همین قاعده پیروی می‌کند. با توجه به اینکه این روزها دستگاه‌های زیادی به هم متصل می‌شوند، پشتیبانی از چند حسابی‌...

۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
پلیس فتا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سرگرد حمید کیانی سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات این موضوع می‌تواند سوژه خوبی برای هکرها در فضای مجازی و به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی باشد تا بتوانند کاربران را فریب داده و با ایجاد صفحات اسپم آمار بازدید صفحاتی خاص را بالا ببرند یا با بارگذاری لینک‌ها و کلیپ‌های جذاب انتخاباتی مرتبط با کاندیدها که نیاز به دانلود دارد، دستگاه‌های کاربران را به ویروس‌های طراحی‌شده آلوده کنند.
وی تأکید کرد...

۱۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
وکیل مدافع روباتیکی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، اینکه روزی بتوان از روبات‌ها به‌عنوان وکلای مدافع استفاده کرد ایده‌ای خلاقانه و در نوع خود هیجان‌انگیز بوده است و حالا «جوشا برادر» تلاش می‌کند تا آن را به مرز واقعیت بکشاند.
این محقق جوان موفق به طراحی و ساخت روباتی شده که قابلیت خیره‌کننده‌ای در برقراری ارتباط با موکلین و مشتریان خود دارد. در واقع این روبات می‌تواند مشاوره‌های حقوقی و تأثیرگذاری به مشتریان خود ارائه کند.
اما این تمام قابلیت‌های چنین روباتی نیست. آنچه جوشا برادر...

۱۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بعد از اعطای پروانه‌های ارتباطات ثابت «FCP» به 10 شرکت، برای اولین بار پروانه‌های خدمات ارتباطی ثابت «Servco» را هم اعطا‌ء کرد.
بر اساس تمهیدات این سازمان به عنوان نهاد ناظر بر حوزه ICT و همچنین تکمیل مدارک و انجام تضمین مالی توسط متقاضیان دریافت پروانه «Servco»، این پروانه‌ها به مدت پنج سال برای شرکت‌های پتیاک سیستم، توسعه سامانه بهنگام غدیر و حسابگر پرداز غرب صادر شد.
دارندگان پروانه‌های «...

۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
 Image icon medical centers under ddos attack
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ریچارد هیل (Richard Hale)، مدیر ارشد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا، گفت: " شاید این‌طور به نظر بیاید که وزارت دفاع، مسئولیتی در مورد امنیت سایبری بیمارستان‌ها ندارد؛ اما ازآنجاکه وزارت دفاع از سازمان‌های دولتی ارائه‌دهنده خدمات بهداشت و درمان در مقیاس وسیع است، بنابراین بخشی از مسئولیت تأمین امنیت سایبری بیمارستان‌ها را نیز به عهده دارد."
هیل، با اشاره به حمله سایبری اخیر به مرکز درمانی پرزبترین هالیوود (Hollywood Presbyterian)، گفت: "باید تلاش کنیم تا ضعف...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
 Image icon DHS to prevent DDOS attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت خدمات رایانه‌ای گلوا (Galois) یک قرارداد رسمی با وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) امضا کرد و متعاقب آن، گلوا موظف شد تا فناوری‌ ویژه‌ای را توسعه دهد که امکان مقابله با حملات اختلال سرویس توزیع‌شده بسیار پیچیده و بزرگ را فراهم می‌کند. این قرارداد، بخش کوچکی از برنامه وزارت امنیت داخلی آمریکا برای مقابله با حملات اختلال سرویس توزیع‌شده است و مبلغ آن، یک میلیون و 700 هزار دلار است.
آدام ویک (Adam Wick)، از مدیران تیم تحقیقات گلوا، در مورد برنامه همکاری این شرکت با...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
هک اسوتیفای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به تازگی خبری مبنی بر هک نرم‌افزار پخش آنلاین موسیقی اسپوتیفای توسط فرد یا گروهی ناشناس و انتشار اطلاعات آن‌ها در برخی رسانه‌ها منتشر شد. کاربران این نرم‌افزار، بعد از انتشار خبر هک، به شدت نگران انتشار اطلاعات شخصی خود هستند؛ موضوعی که هنوز هیچ پاسخی توسط سازندگان این نرم‌افزار، درباره‌اش داده نشده است.
اطلاعات منتشر شده، شامل آدرس‌های ایمیل، رمزهای عبور و اطلاعات به‌روزرسانی کاربران این نرم‌افزار پخش موسیقی است. البته این اولین بار نیست که اسپوتیفای، طعمه...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
ژاپن؛ کارگزار سایبری آمریکا در آسیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت فناوری اطلاعات NEC در ژاپن که در زمینه‌ی فناوری‌های شبکه و اطلاعات، فعالیت می‌کند، در راستای تقویت امنیت سایبر سنگاپور، گامی نو برداشت. این شرکت، ساختمانی را در زمینه‌ی امنیت سایبر در سنگاپور ایجاد کرد تا این کشور را برای مقابله با تهدیدات سایبری، آماده سازد.
همچنین ساختمان جدید در سنگاپور، با سایر مراکز امنیتی شرکت NEC در سراسر جهان، به‌منظور اشتراک‌گذاری اطلاعات و تأمین امنیت کاربران، همکاری خواهد کرد.
شرکت NEC در سال 2014، اولین ساختمان امنیت...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند
نت‌فیلیکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت امنیتی سیمانتک (Symantec) با گزارشی روبرو شد که تقاضا برای خرید رمز عبورهای شرکت بین‌المللی Netflix که در 190 کشور خدمات فروش دارد رو به رشد است.
بااین‌حال، گسترش عضویت در این شبکه فرصت‌های بیشتری را برای هکرهای زیرزمینی فراهم می‌کند که به‌صورت غیرقانونی شروع به فروش رمز عبورها در بازار سیاه کنند.
این شرکت گزارش داد که بیشتر مجرمان سایبری اشتراک‌های به سرقت رفته را در «deep web» کمتر از 25 سنت به فروش رساندند. تبلیغات قرارگرفته در شبکه «deep web»...

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/اسفند