حضور نظامی روسیه در سوریه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رسانه‌های غربی در راستای حمایت از جریان مخالف حضور نظامی روسیه در سوریه، اقدام به انتشار اخباری علیه این کشور در فضای مجازی می‌کنند. به عنوان مثال شبکه خبری فایننشال تایمز آمریکا، به تازگی با انتشار گزارشی، مدعی شد که روسیه اقدام به انجام اقدامات جاسوسی سایبری به صورت گسترده علیه اهدافی در سوریه کرده است. این اهداف، گستره‌ای شامل سازمان‌های مختلف حقوق بشری و گروه‌های امدادرسان نظیر ناظران حقوق بشر سوریه را شامل می‌شود.
طرح چنین ادعاهایی علیه روسیه، تازگی ندارد...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
Anonymous vs Israel
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ روز بیست و یکم نوامبر 2014، پلیس رژیم صهیونیستی به منزل یک روزنامه‌نگار فلسطینی در شهر رام‌الله حمله کرده و تنها با ادعای ارتباط این روزنامه‌نگار با گروه حماس، او را دستگیر کردند. لازم به ذکر است، قانون رژیم صهیونیستی اجازه دستگیری هر فردی را بدون دستور قضایی می‌دهد و تنها شرط لازم این است که فرد موردنظر تهدیدی برای رژیم صهیونیستی محسوب شود. رژیم صهیونیستی، با این بهانه، هزاران هزار فلسطینی، حتی کودکانی که به سن قانونی نرسیده‌اند را نیز زندانی کرده است.
گروه هکری...

۱۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
شرکت اپل در برابر FBI؟!
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دادستانی ایالات‌متحده آمریکا از شرکت اپل درخواست کرده نرم‌افزاری تخصصی در اختیار پلیس فدرال آمریکا قرار دهد تا بتوانند به داخل تلفن همراه یکی از ضاربان تیراندازی سن برناردینو، نفوذ کنند؛ کاری که پس از چندین بار تلاش ناموفق برای دسترسی به اطلاعات داخل آن هنوز موفق به انجام آن نشده‌اند. پلیس فدرال آمریکا در تلاش است تا همه راه‌های ممکن برای رمزگشایی این تلفن همراه را بررسی کند.
دادستان فدرال به قاضی دادگاه گفت: آن‌ها به دلیل نداشتن رمز تلفن همراه، نمی‌توانند به...

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
قدمی جدید در تولید تلفن‌های هوشمند منحنی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی صفحه‌نمایش ابزارهای هوشمند به خصوص تلفن‌های همراه، مقاومت کم آن‌ها در برابر فشار است. محققین دانشگاه کویینز کانادا (Queen’s University)، موفق شدند برای رفع این مشکل، تلفن هوشمندی با قابلیت‌های سخت افزاری و انعطاف‌پذیری بالا تولید کنند. نام این تلفن ریفلکس (ReFlex) است.
ریفلکس می‌تواند بدون این که بشکند، خم شود. فناوری‌های به کار رفته برای تولید این تلفن هوشمند و نمایشگر آن می‌تواند رابط کاربری و نحوه‌ی...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ برای دولت مرکزی استرالیا، افزایش تعداد حملات هکرها به شبکه ارتباطات دولتی استرالیا که تقریباً 97 موسسه مختلف را وادار به استفاده از این شبکه ارتباطی کرده است، یک تهدید بزرگ محسوب می‌شود.
اداره مدیریت سیگنال و دادستانی کل استرالیا، نهادها و سازمان‌های مختلف دولت فدرال را به رمزنگاری گسترده اطلاعات خود، برای مقابله با این تهدید رو به رشد وادار کرده‌اند. البته دولت استرالیا، منکر وجود این آسیب‌پذیری در سامانه ارتباطی امن خود شده است.
دولت معتقد است که روش‌...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
اینترنت اشیا؛ جولانگاه سازمان‌های اطلاعاتی و هکرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به‌تازگی جیمز کلپر (James Clapper)، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا به سازمان‌های انتظامی این کشور گفت: در آینده اینترنت اشیا مانند مانیتور کودک، دستگاه تلویزیون، ابزارهای امنیتی خانگی، عروسک‌های تشخیص صدا توسط آژانس‌های اطلاعاتی برای جاسوسی از مردم استفاده خواهد شد. وی افزود: سازمان‌های اطلاعاتی ممکن است قادر به استفاده از نسل جدید ابزارهای خانگی هوشمند، برای افزایش توانایی نظارت خود باشند.
وی افزود: در آینده، سرویس‌های اطلاعاتی ممکن است از اینترنت اشیاء برای...

۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
دست سومی برای نوازنده‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ انسان‌ها همیشه سعی دارند تا با ابداع ابزارهای مختلف، محدودیت‌های خود را کنار بزنند. از دو سال پیش، گروهی از محققان موسسه فناوری جورجیا آمریکا (Georgia Tech)، برای این کار نوعی بازوی رباتیک قابل‌حمل ساخته‌اند که دست سومی را برای نوازنده‌ها فراهم کرده و آن‌ها را تبدیل به سایبورگ1 (Cyborg) می‌کند. این بازوی مکانیکی برخلاف نمونه‌های گذشته تنها به تقلید حرکات کاربر خود نمی‌پردازد.

...

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اینستاگرام به‌تازگی آخرین ویژگی امنیتی خود که «تشخیص هویت دومرحله‌ای» نام دارد را معرفی کرده است. ویژگی امنیتی جدید به کاربران اجازه می‌دهد که یک شماره تلفن را معرفی و تأیید کنند تا گزارشی از ورودهای حساب کاربری را به آن‌ها ارسال کند. با توجه به روند ورود به‌روزرسانی نرم‌افزارها به بازار، مدتی طول می‌کشد تا همه کاربران ویژگی امنیتی جدید را دریافت کنند.
اینستاگرام یکی از مشهورترین شبکه‌های اجتماعی با بیش از 400 میلیون کاربر است که با توجه به سطح محبوبیت، برخی از...

۱۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
رقابت جایزه‌ هوش مصنوعی واتسون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بنیاد جایزه‌ی ایکس (X Prize Foundation) و شرکت آی. بی. ام، در اجلاس تد 2016 (TED20161)، به صورت رسمی راه‌اندازی یک دوره مسابقات جهانی هوش مصنوعی، با جایزه‌ی 5 میلیون دلاری را اعلام کردند. نام این دوره از مسابقات «جایزه‌ هوش مصنوعی واتسون: رقابت محاسبات شناختی2» است. در این رقابت گروه‌های مختلف هوش مصنوعی از سراسر دنیا، شرکت خواهند کرد.
این رقابت‌ها به صورت سالانه تا زمان برگزاری تد 2020 انجام می‌شوند؛ اما سه گروه...

۰۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند
غنا؛ میدان سرمایه‌گذاری سایبری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا با ارائه‌ی طرحی به نام «ابتکار حکومت امنیت» (Security Governance Initiative) قصد دارد به شش کشور آفریقایی در زمینه‌ی بهبود امنیت از جمله امنیت سایبر و مقابله با جرایم سایبری، کمک کند. این شش کشور عبارت‌اند از: غنا، کنیا، مالی، نیجریه، تونس و نیجر. به‌تازگی آمریکا برای تقویت توان امنیت سایبری و زیرساخت‌های امنیتی غنا، قراردادی را با این کشور امضا کرده است. برخی مقامات غنا می‌گویند اجرای این قرارداد موجب رشد مؤسسات امنیتی در قاره‌ی آفریقا می‌شود. شایان‌ذکر است...

۰۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/اسفند