مجوز جهانی هک کردن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ صدور این حکم نتیجه یک منازعه حقوقی بین این سازمان و یک گروه مدافع حریم شخصی موسوم به Privacy International است.
بر مبنای حکم دادگاه یادشده استفاده ستاد ارتباطات دولت انگلیس از توانایی‌هایش برای نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای فاقد اشکال قانونی است. فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس هم از صدور این حکم دفاع کرده و افزوده این امر نشانگر این واقعیت است که فعالیت ستاد ارتباطات دولت انگلیس برای حفظ امنیت ملی ما حیاتی است. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما هم...

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۹/بهمن
زفیر؛ اکوسیستمی تازه برای اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بنیاد لینوکس (The Linux Foundation) اعلام کرد، در قالب پروژه‌ای به نام زفیر (Zephyr)، یک سیستم‌عامل بلادرنگ قدرتمند برای اینترنت اشیا تولید کند. این سیستم‌عامل متن‌باز بوده و توسعه‌دهندگان مختلف می‌توانند در پیشرفت آن به بنیاد لینوکس کمک کنند.
این بنیاد ادعا می‌کند، در صورتی که همه‌چیز به خوبی پیش برود زفیر به کلیدی برای آینده‌ی ابزارهای اینترنت اشیا تبدیل خواهد شد. در حال حاضر اصلی‌ترین موضوع این پروژه، امنیت آن است.
این پروژه...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

 

 

 

برای دیدن ادامه عکس‌ها...

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۹/بهمن
راکول
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ راکول (Rockwell) شرکت آمریکایی که محصولاتش در کنترل اتوماسیون صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصول آسیب‌پذیر Allen-Bradley MicroLogix 1100 بنا بر گفته‌های مدیران این شرکت در بخش‌هایی نظیر کارخانجات مواد شیمیایی غذا و کشاورزی، سیستم آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی شرکت CyberX آسیب‌پذیری سرریز بافر را در PLCهای Allen-Bradley MicroLogix 1100 شرکت راکول شناسایی...

۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۹/بهمن
تپ‌لاک؛ قفل بیومتریک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌اکنون عده‌ی بسیاری از قفل‌های معمولی یا رمزدار برای محافظت از اموال استفاده می‌کنند؛ اما به‌تازگی گروهی از محققان، در حال ایجاد قفلی بیومتریک با نام تپ‌لاک (TappLock) هستند. اندازه‌ی این قفل با نمونه‌های کلیدی یا رمزدار برابر است؛ اما به‌جای محل کلید یا رمز، مربعی سیاه رنگ در مرکز آن قرار دارد. این مربع حسگر اثرانگشت است.
تپ‌لاک دارای یک برنامه برای تلفن‌های هوشمند است. کاربر با استفاده از این برنامه می‌تواند اثرانگشت خود را برای باز...

۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۹/بهمن