به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهای گروه «انانیموس» (Anonymous ‌) اعلام کردند که آنها حجم عظیمی از داده‌ها و اطلاعات سازمان امنیت ترکیه را هک و منتشر کرده‌اند. آنها این اقدام را به تلافی «سوءاستفاده‌های متعددی» که از سوی دولت آنکارا صورت گرفته،‌ انجام دادند.

 بنا به گفته یکی از هکرها که این داده‌ها را روز دوشنبه در اینترنت بارگذاری کرده،‌ وی «طی دو سال گذشته به صورت مداوم به بخش‌های متعددی از زیرساخت‌های دولت...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

جناب آقای علیرضا نیلچی، مدیر کل کمیته انتخابات شورای نگهبان، صبح امروز در بازدید از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، قدرت سایبری را یکی از ملاک‌های اصلی سنجش توان یک کشور برشمردند و افزودند: «زمانی در سنجش میزان قدرت کشورها، میزان تولید محصولاتی نظیر فولاد و یا شکر را بررسی می‌کردند، اما امروزه مواردی نظیر قدرت سایبری، فناوری نانو و یا ماهواره‌ای، جزو فاکتورهای سنجش قدرت یک کشور محسوب می‌شوند.»

 

...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
اینترنت اشیاء
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات سایبربان؛ در راستای تعیین اهداف و حوزه کارکرد طرح اینترنت اشیاء، چهارمین نشست این طرح با حضور معاونان برنامه‌ریزی و فناوری وزارت ارتباطات و جمعی از اساتید دانشگاه تشکیل شد.
در این جلسه ضمن بحث و بررسی و تبادل‌نظر درباره اهداف و چارچوب‌های طرح، موضوع امنیت و حفظ حریم خصوصی در بستر IOT، به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم طرح از سوی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.
در حاشیه این جلسه اعضای شورای راهبری از آزمایشگاه اینترنت اشیا، مبتنی بر پلتفرم...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

 

 

...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
ایکس باکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این خدمات آنلاین موسوم به Xbox Live برای همگان قابل دسترس نیست و از جمله سرویس‌های از دسترس خارج شده می‌توان به ذخیره‌سازی کلود، دعوت از دوستان و ... اشاره کرد.
برخی کاربران می‌گویند مشکلات آن‌ها عمیق‌تر است و حتی امکان ورود به Xbox Live را هم ندارند. کارکرد اصلی Xbox Live  اجرای بازی‌های آنلاین و ایجاد یک شبکه اجتماعی از دوستان و آشنایان است. پرداخت حق اشتراک برای استفاده از خدمات Xbox Live Gold  یکی از راه‌های کسب درآمد مایکروسافت محسوب می‌شود.
مایکروسافت...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

 

 

...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

 

 

...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

 

 

برای دیدن ادامه تصاویر،...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حجت‌الاسلام محمد فروهر، دوشنبه شب در همایش « دانشجویان، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی» در طبس با اشاره به دیدگاه‌های مختلف در فضای مجازی افزود: «تاکنون نگاه جامع به فضای مجازی که همه ابعاد آن را در نظر بگیرد، نداشته‌ایم.»
وی اضافه کرد: «اصولاً در بعد اقتصاد، سلامت و حوزه الکترونیک فضای مجازی بحثی وجود ندارد و این موضوع در کشور مطرح نیست.»
وی بیان کرد: «ما به فرصت‌های اندک فضای مجازی دقت می‌کنیم؛ اما ضررهای غالبش را اصلاً در این فضا نمی‌...

۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن
ژئوپليتيك فضای مجازی
به گزارش سایبربان

در عرصه روابط بین‌الملل به دليل اهميت جغرافياي سياسي كشورها فضاي مجازي به‌عنوان سایه‌ای از فضاي فيزيكي تلقي گرديده و مناسبات ژئوپليتيك فضاي فيزيكي در آن بازتولید می‌شود.

اگر به اتحاد و ائتلاف‌های كشورها به‌عنوان يكي از جنبه‌های مهم حوزه ژئوپليتيك نگاهي بيندازيم مشاهده خواهيم نمود كه ژئوپليتيك فضاي مجازي تأثیر تعیین‌کننده‌ای از فضاي فيزيكي می‌پذیرد.

به‌عنوان‌مثال بر اساس پژوهشي كه در دانشگاه سيدني انجام‌یافته اندونزي در تنظيم روابط با چين و ایالات‌متحده...

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۷/بهمن