سرلشگر جعفری
در بازدید از غرفه سایبربان

به گزارش سایبربان؛ سرلشگر جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، در جریان بازدید از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، نیروی جوان را سرمایه بزرگ انقلاب عنوان کردند و افزودند: «نیروی انسانی مستعد، باهوش، فعال و انقلابی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های انقلاب است. نقش رسانه‌ها و خصوصاً نسل جوان در جنبه ایجابی و تولید محتوای ایجابی، رساندن پیام انقلاب است و هراس دشمن از این موضوع، نشان از باطل بودن آن‌ها است.»

 

...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
تمدن سایبری نوین اسلامی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ عباسی در این نشست به موضوع تمدن سازی اشاره و خاطرنشان كرد: تمدن نوین اسلامی در سه زیر لایه صورت می‌گیرد. اولین زیر لایه می‌توان به دولت سازی اشاره كرد. در مرحله‌ی دولت تمدن نوین اسلامی زیر لایه نظام سازی قرار دارد و در نهایت در بخش سوم زیر لایه‌های این موضوع بحث ملت‌سازی وجود دارد.

این كارشناس مسائل رسانه‌ای در خصوص پدیده‌ی تمدن نوین اسلامی تصریح كرد: پدیده‌ی تمدن نوین اسلامی كه در موارد مختلف موردبررسی قرار گرفته است نقش كلیدی در حوزه فضای مجازی، سایبری...

۱۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان، دکتر تقی پور، از اعضای شورای عالی فضای مجازی، با حضور در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، از غرفه سایبربان در این نمایشگاه بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های این موسسه خبری قرار گرفتند.

ایشان، بی خبری نسل جوان از آسیب‌های فضای مجازی را علت بسیاری از آسیب‌های وارده دانستند و تلاش بیشتر مؤسسات خبری نظیر سایبربان برای روشنگری در این عرصه را خواستار شدند. ایشان بر این نکته تاکید کردند که گسترش دامنه مخاطبان در جامعه، از ملزومات پیشرفت سایبربان محسوب می‌شود...

۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
شبکه‌ی ملی اطلاعات؛ مفهوم و چالش‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ در پنجمین روز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، دکتر رضا تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی، در مناظره‌ای با دکتر نجفی، مشاور رئیس شورای عالی فضای مجازی، درباره‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات، صحبت کردند.

ابتدا دکتر تقی پور در مورد مفهوم شبکه‌ی ملی اطلاعات توضیح دادند. ایشان به این نکته اشاره کردند که مفهوم این شبکه، نداشتن اینترنت نیست، بلکه بومی کردن زیرساخت‌های اینترنتی است. وی افزود هم‌اکنون کشورهایی مانند برزیل و دانمارک دارای شبکه‌ی ملی اطلاعات هستند...

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
دکتر حسن عباسی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ دکتر حسن عباسی، عصر امروز با حضور در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه سایبربان در این نمایشگاه نیز بازدید کردند و با فعالیت‌های این موسسه خبری آشنا شدند. ایشان در این بازدید، تأکید کردند که دیده‌بانی در فضای سایبری، در روزگار امروز از اهمیت بالایی برخوردار است و سایبربان، موظف است تا در این میدان، دشمن را به مردم بشناساند.

 

...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان، دکتر حسین طلا، صبح امروز ضمن حضور در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه سایبربان در این نمایشگاه نیز بازدید کردند. ایشان در این بازدید، جوان بودن مجموعه سایبربان را یکی از محاسن این موسسه خبری عنوان کرده و تاکید کردند که این موسسه باید به علم روز دنیا مسلط باشد.

 

...
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در همایش پدافند غیرعامل گفت: «باید تهدیدات را به شکل تخصصی برآورد کنیم و با راهبردهای جدید به مقابله با آنها برویم.»
وی اظهار کرد: «مصون سازی حوزه های مختلفی که امکان تهدید از سوی آنها وجود دارد از وظایف دستگاهها و نهادهای لشکری و کشوری است تهدیدات امروزی صرفاً دیگر نظامی نیست و می تواند بسیاری از حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، بیولوژیک زیستی و تهدید در حوزه مردم محور را نیز در بربگیرد که ضروری است تا...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
دکتر ثقفی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ دکتر ثقفی، از اعضای شورای عالی فضای مجازی، با حضور در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه سایبربان بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این موسسه خبری قرار گرفتند. ایشان در بازدید خود از سایبربان، تاکید کردند این موسسه خبری باید از فرصت به وجود آمده در نمایشگاه نهایت استفاده را در جهت افزایش هم افزایی با سایر نهادهای همسو انجام دهد.

 

 

...

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
منصور امینی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان، منصور امینی، رییس سازمان فضای مجازی سراج، در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی اظهار داشت: «نوع نگاه جریان حزب‌اللهی، انقلابی و جناح فرهنگی مومن به فضای مجازی و یکی از دلایلی که این نمایشگاه 3 سال متوالی تحت عنوان نمایشگاه‌ رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شده است، این است که به دو هدف در این زمینه برسیم.»

وی ادامه داد: «هدف اول این است که نشان دهیم فرزندان انقلابی و متدین در این عرصه دغدغه دارند و دغدغه‌شان صرفا...

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرتضی امینی دبیر اجرایی ششمین دوره رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه ایران در جمع 25 گروه برتر جهان در زمینه نفوذ و دفاع در فضای مجازی قرار دارد خبر از کمبود تربیت نیرو در زمینه امنیت اطلاعات داد و به «ایران» گفت: «برای تقویت این بخش باید دروس دانشگاهی اصلاح شود تا بتوان نیروی بیشتری در این زمینه تربیت کرد.»
مقابله با نفوذ هدف رقابت‌ها
مسابقه‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی در بیشتر کشورهای دنیا...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۶/بهمن