اسپم ناگهانی برخی کاربران تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اخیراً برخی کاربران نسخه وب تلگرام با به‌روزرسانی به نسخه 0.5.3 دچار مشکل اسپم شده‌اند و از طریق تلفن هوشمند هم قادر به وارد شدن حساب کاربری نیستند.

تلگرام در بخش سؤالات رایج وب‌گاهش به مواردی اشاره کرده که کاربران در صورت بی‌توجهی به آن‌ها، دچار اسپم (محدودیت در برقراری ارتباط) می‌شوند و تنها قادر به ارسال پیام به افرادی خواهند بود که شماره تماس آن‌ها در تلفن هوشمند ثبت شده باشد...

۱۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی؛ محسن كاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله، با اشاره به راه‌كارهای مقابله با جنگ نرم اظهار كرد: «همه جوانان باید بدانند كه قدرت نرم‌مان آنقدر زیاد است كه بتوانیم با تمام قدرت‌های نرم دشمن مقابله كنیم. همچنین شاید در قدرت سخت یا در جنگ سخت توانمندی و فن‌آوری دشمن از ما بیشتر باشد اما در برخی موارد قدرت نرم ما خیلی بیشتر از دشمن است چراكه ما صاحب ایدئولوژی و مذهب قوی هستیم و این مذهب و ایدئولوژی صاحب قرآن و...

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت روسیه همه فعالیت‌های خود را جهت حفظ مسائل امنیتی و جلوگیری از فعالیت‌های جاسوسی مرتبط از ویندوز به لینوکس انتقال می‌دهد.
تابه‌حال روسیه برای این نسخه لینوکس نامی طراحی نکرده است. در نظر دارد که نسخه جدیدی مانند دولت هند برای خود بسازد.
برخی متخصصان سایبری روسیه اظهار داشتند که با افزایش تمایل مایکروسافت به سمت آمریکا انگیزه روسیه برای داشتن یک سامانه امن بیشتر شده است.
این حرکت شبیه به حرکت کشورهای بزرگ مانند هند و چین است که به‌صورت پیوسته به...

۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
استعفای مدیر فیس‌بوک هند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ردی که در سال 2010 به فیس‌بوک پیوسته بود اولین کارمند این شرکت در هند محسوب می‌شود. وی با ارسال مطلبی توضیح داده که جابجایی وی ظرف 6 تا 12 ماه آینده رخ می‌دهد.

وی برای معرفی جانشینی به جای خود همکاری نزدیکی با ویلیام واتسون مدیر بازارهای نوظهور منطقه آسیا – اقیانوسیه و دن نیری معاون آسیا – اقیانوسیه فیس‌بوک خواهد داشت.

...
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
پردازنده 32 هسته‌ای AMD
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اِی. اِم. دی (AMD)، اعلام کرد امسال ای. پی. یو (APU) 32 هستی با معماری زن را به بازار عرضه می‌کند. ویژگی این نوع تراشه بودن پردازنده‌ی مرکزی و گرافیکی به صورت مجتمع روی یک برد است که عملکرد سامانه‌ها را افزایش می‌دهد.

بر اساس اطلاعات فاش شده توسط یکی از مهندسین سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای (CERN)، این پردازنده از 32 هسته...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
تراشه ضد هک برای کارت‌های اعتباری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک گروه از محققان دانشگاه ام.آی.تی (MIT) نوع جدیدی از تراشه تشخیص هویت فرکانس رادیویی (RFID) را توسعه داده‌اند که طبق ادعای آن‌ها تقریباً غیرقابل هک است. اگر این تراشه توسط شرکت‌های تولید کارت اعتباری در اختیار مردم قرار گیرند از به سرقت رفتن اطلاعات شماره و رمز کارت اعتباری جلوگیری خواهد کرد.
این تراشه از حملاتی که اصطلاحاً «کانال جانبی» (side-channel) نامیده می‌شود، جلوگیری خواهد کرد. این نوع حمله از طریق تجزیه الگوهای دسترسی به حافظه یا از طریق نوسانات...

۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
رییس مرکز پژوهش های اسلامی صدرا
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان، حجت‌الاسلام غلامی، رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی صدرا در بازدید از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، با مهم‌ترین فعالیت‌های این موسسه اطلاع‌رسانی سایبری آشنا شدند. ایشان در این بازدید، تأکید کردند یکی از اصلی‌ترین وظایف سایبربان، آشنا کردن مردم با روح فضای مجازی و آسیب‌ها و خطرات آن است.

 

...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
بهداشت سایبری کودکان و نوجوانان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ صندوق نجات کودکان (Save The Children)-که یک سازمان بین‌المللی در انگلیس است- اعلام کرد: 90 درصد از افراد 7 تا 17 سال، حداقل یک‌بار در روز از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ اما بیش از نیمی از آن‌ها، قربانی «زورگیری سایبری» می‌شوند؛ یعنی خلاف‌کاران مجازی از طریق فضای سایبر، افراد را وادار به انجام کاری می‌کنند که یا غیرقانونی است یا افراد تمایلی به انجام آن ندارند. حدود 6 درصد از قربانیان زورگیری مجازی نیز در پاسخ به زورگویان، پیام‌های زننده‌ای را ارسال می‌کنند.
...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
زیمنس
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت چند ملیتی زیمنس در مونیخ آلمان قرار دارد. محصول آسیب‌پذیر این شرکت سیستم پردازنده مرکزی (CPU) SIMATIC S7-1500 است که برای کنترل در محیط‌های صنعتی تولیدشده است. مطابق بر فعالیت شرکت زیمنس سیستم پردازنده مرکزی یادشده در بخش‌های مختلفی نظیر غذا و کشاورزی، کارخانجات مواد شیمیایی مورد استفاده قرارگرفته است. شرکت زیمنس برآورد می‌کند که محصولاتش به‌صورت جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
شرکت زیمنس دو آسیب‌پذیری را در سیستم پردازنده مرکزی SIMATIC S7-1500 را...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن
مهمان پنجمین روز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، دكتر حسن عباسی مهمان پنجمین روز از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی است.

بر این اساس وی در نشستی با موضوع فضای "سایبر و جنگ‌های آینده" روز دوشنبه 26 بهمن ماه ساعت 13 در سالن نشست‌های سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی سخنرانی خواهد كرد.

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۵/بهمن