راه اندازی نسل پنجم توسط شرکت AT&T
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مخابراتی «AT&T» اعلام کرد: آماده راه‌اندازی آزمایشی شبکه مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه است و آزمایش‌های ضروری در این زمینه را تا قبل از پایان سال 2016 میلادی انجام خواهد داد.

پیش از این شرکت ورایزن (Verizon) هم اعلام کرده بود شبکه نسل پنجم تلفن همراه خود را به‌طور آزمایشی ظرف چند ماه آینده راه‌اندازی می‌کند. شبکه‌های نسل پنجم 10 تا 100...

۱۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
اسپم ناگهانی برخی کاربران تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تلگرام در بخش سؤالات رایج وب‌گاه خود به مواردی اشاره کرده که کاربران در صورت بی‌توجهی به آن‌ها، دچار اسپم (محدودیت در برقراری ارتباط) می‌شوند و تنها قادر به ارسال پیام به افرادی خواهند بود که شماره تماس‌ آن‌ها در تلفن همراه ثبت شده باشد.

تلگرام صراحتاً در بخش مقررات خود گفته که اگر گزارش تخلفی در ارتباط با فعالیت یک اکانت مخابره شود، اکانت گزارش‌شده را محدود می‌کند؛ بنابراین اگر جزو آن دسته افرادی هستید که پیام‌های مختلف...

۱۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
محمد خراسانی زاده
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان، محمد خراسانی زاده، سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه سایبربان در این نمایشگاه بازدید کردند.

 

 

ایشان در بازدید خود، ضمن آشنایی با فعالیت‌های سایبربان در حوزه فضای مجازی، ضرورت استفاده از ظرفیت سایر استان‌های کشور در امر اطلاع‌رسانی را...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ این مسابقه با هدف آشنایی مخاطبان با حوزه‌های امنیت سایبری و همچنین شناسایی استعدادهای جدید و به‌روز در این حوزه به‌صورت روزانه از جمعه 23 بهمن‌ماه لغایت 27 بهمن‌ماه هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌گردد.
شرکت‌کنندگان می‌توانند از ساعت 9 صبح 24 بهمن‌ماه به وب‌سایت (ctf.ir) مراجعه كرده و فایل چالش را دریافت كرده و بعد از به دست آوردن جواب سؤالات، پاسخ خود را به آدرس ایمیل ارسال...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
حجت الاسلام صالح نیا
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ حجت الاسلام صالح نیا، امام جمعه کن (غرب تهران)، عصر امروز از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی بازدید کردند.

ایشان با تأکید بر پیشرفت زندگی انسان به سمت دیجیتالی شدن، تولید محتوا با بهره‌گیری از دغدغه‌های مردمی را، یکی از ضروریات فضای سایبر دانستند. ایشان در ادامه بر این نکته تأکید کردند که ابتدا باید یک رصد قوی از خواسته‌های مردمی در این زمینه صورت بپذیرد تا بتوان دید واقع‌بینانه‌ای از موضوعات مورد توجه مردم داشت.

...
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
لایحه‌ی تحریم سایبری منتظر امضای اوباما
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مقامات آمریکا علاوه بر تلاش برای تقویت دفاع سایبری، سعی می‌کنند از حربه‌ی تحریم، به‌منظور مقابله با دیگر کشورها استفاده کنند. به‌تازگی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تأیید کردند که از طریق آن، قصد دارند کره‌ی شمالی را به دلیل فعالیت در حوزه‌ی جنگ سایبری، تحریم کنند. این لایحه تصریح می‌کند کشورها نباید به کسانی که در کمپین‌های مخرب سایبری شرکت می‌کنند، کمک کنند. این لایحه برای تأیید نهایی، روی میز اوباما قرار داده شد.

کره‌ی شمالی...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
سعد الله زارعی
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ دکتر سعد الله زارعی، استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی، از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور یافتند و با روند فعالیت‌های این موسسه اطلاع‌رسانی آشنا شدند.

 

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
معاون فرهنگی مترو در غرفه سایبربان
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ محمد صائبي، معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره‌برداری مترو، از غرفه سایبربان در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های این موسسه قرار گرفتند.

 

 

 

 

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
دکتر حمید مقدم فر، مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ دکتر حمیدرضا مقدم فر، مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه، در مراسم افتتاحیه سومین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، با اشاره به مشکل تولید محتوا در فضای سایبری، گفت: «بنده به‌عنوان کسی که سال‌هاست در خبرگزاری‌ها و خط خبری کارکردم، می‌گویم که مشکل اصلی ما تولید محتوای مناسب است. قبل از مشکلات فنی، مشکلات تولید محتوای مناسب وجود دارد. پیام‌های کوتاه را می‌خوانند. امروز مخاطب در دنیا حوصله خواندن پیام بلند را ندارد.»

...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن
هک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان شرکت کسپراسکی 29 سازمان دولتی روسیه را جهت فعالیت بدافزارهای مالی در بانک‌های این کشور مورد بررسی قراردادند. آن‌ها بر این باور هستند که بدافزارها توسط گروه‌های کارباناک (Carbanak)، متال (Metel) و جی سی من (GCMAN) که روش‌های هک مشابه ای دارند بر روی این سازمان‌ها اجراشده‌اند.
در سپتامبر 2015 محققان سایبری شرکت CSIS کشف کردند که بدافزار Carbanak در حملات فیشینگ اکثریت سازمان‌های اروپا و انگلستان را مورد هدف خود قرار داده است.
کارشناسان CSIS متوجه شدند...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۴/بهمن