حمله به کاربران واتس‌اپ و فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در این حمله مجرمان سایبری با استفاده از تکنیک‌های فیشینگ، یک ایمیل جعلی را از طرف شرکت «واتس‌اپ» به کاربران ارسال می‌کردند. زمانی که کاربر روی فایل پیوست شده به ایمیل کلیک می‌کرد، بدافزار منتشر می‌شد. در همین حال این گروه تحقیقاتی، حمله‌ای بسیار شبیه به حمله قبل شناسایی کردند که این بار کاربران فیس‌بوک را موردحمله قرار داده بودند.
ایمیل‌های ارسالی از یک آدرس ایمیل متفرقه ارسال شده بود اما در ابتدای آن نام واتس‌اپ و فیس‌بوک آورده شده بود....

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
سرویس CDN مخابرات ایتالیا در تهران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در راستای توسعه روابط دوجانبه ایران و افغانستان، تفاهم‌نامه‌ای با حضور صلاح زرق الراس به‌عنوان مدیرعامل اتصالات افغانستان و آذری جهرمی عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به امضا رسید که طی آن ارتباطات فیبر نوری دو طرف توسعه‌یافته و شرکت اتصالات افغانستان اقدام به خرید سرویس‌های مختلف مخابراتی از شرکت ارتباطات زیرساخت خواهد کرد.
مدیرعامل اتصالات افغانستان در این جلسه با ارائه معرفی کوتاهی از فعالیت‌های اتصالات در افغانستان، از ایران به‌عنوان مسیری امن و...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
یک تراشه جدید با کارایی‌های فوق‌العاده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشمندان دانشگاه ام آی تی، موفق به طراحی یک تراشه باکیفیت شده‌اند که به محصولات همراه امکان می‌دهد الگوریتم‌های قدرتمند هوش مصنوعی را اجرا کنند و با دنیای اینترنت اشیا سازگار شوند.
این تراشه‌ها اجرای شبکه‌های عصبی مشابه با شبکه‌های عصبی مغز انسان را تسهیل می‌کنند. شبکه‌های مجازی یاد شده حاوی واحدهای ساده پردازش اطلاعات هستند که در مغز انسان‌ها هم نمونه‌هایی از آن‌ها موجود است.
تا به حال تراشه‌های متنوعی برای تقلید از این نوع شبکه...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
حملات APT؛ در راه مراکز مالی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گرچه افزایش نقل و انتقالات مالی از طریق شبکه‌های اینترنتی، نوعی رفاه را برای افراد ایجاد کرده است، اما کمبود سرمایه‌گذاری برای توسعه‌ی زیرساخت‌های امنیتی، موجب شده است تا سرویس‌های مالی، بانکی و بیمه، در معرض حملات پیشرفته‌ی پایدار (APR) قرار بگیرد.
برخی منابع خبری می‌گویند در سال گذشته، مبلغی معادل 1 میلیارد دلار از 100 مؤسسه‌ی مالی در سراسر جهان، تنها توسط یک گروه هکری، به سرقت رفت. برخی متخصصان امنیتی، پیش‌بینی می‌کنند حملات سایبری به سرویس‌های مالی در سال 2016...

۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
شبکه اجتماعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «مناقصه فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی برگزار شده تا درنهایت این طرح اجرایی شود و بتوان به صورت هوشمند بر محتوای این شبکه‌های اجتماعی نظارت کرد.»
محمود واعظی در خوزستان، اظهار کرد: «11 دانشگاه در زمینه فیلترینگ هوشمند شبکه‌های اجتماعی در حال فعالیت هستند و به نتایج مطلوبی نیز دست یافته‌اند تا بتوان این طرح را به خوبی اجرا کرد.»
وی افزود: «اولین تست این فیلترینگ روی برخی از شبکه‌های اجتماعی نیز...

۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
بودجه‌ی 19 میلیارد دلاری امنیت سایبر کاخ سفید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کاخ سفید برای تقویت دفاع دیجیتال دولت آمریکا و آموزش مردم برای تقویت امنیت دیجیتالی آن‌ها، راه‌های جدیدی ارائه داده است.
طرح فعالیت امنیت سایبر ملی (The Cybersecurity National Action Plan)، پس از حمله به اداره مدیریت کارمندان آمریکا برای تقویت امنیت سایبری آمریکا مطرح شد. یکی از اهداف دولت از مطرح کردن این طرح، کمک به بهبود حفاظت شبکه‌ها، اطلاعات دولتی، اطلاعات حساس بانک‌ها، مراکز بهداشت و مراکز تجاری است.
به تازگی باراک اوباما، از کنگره‌ی...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
ایران هراسی در نشست جامعه‌ی اطلاعاتی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جیمز کلپر، مدیر اداره‌ی اطلاعات ملی آمریکا که همیشه در سخنرانی‌های خود در موضوع سایبری از تهدیدات سایبری دیگر کشورها، صحبت می‌کند، در جریان نشست سران جامعه‌ی اطلاعاتی این کشور مجدداً مدعی شد حملات سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی آمریکا صورت گرفته است و ظرفیت‌های پیشرفته‌ی جنگ سایبری در کشورهای چین، روسیه، کره‌ی شمالی و ایران وجود دارد. وی کشورهای یادشده را جزو جدی‌ترین تهدیدات امنیت ملی آمریکا عنوان کرد. وی اعلام کرد چین، هنوز به جاسوسی سایبری علیه دولت، متحدان و شرکت...

۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن
اتهام اسرائیل به ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به ادعای مقامات امنیتی این رژیم حدود 1800 رایانه در سرزمین‌های اشغالی در اثر این حمله، آلوده شده‌اند. در میان 1800 رایانه آلوده شده، رایانه بسیاری از افسران فعلی و سابق ارتش رژیم صهیونیستی وجود دارد. اتهامی تکراری و خسته کننده که دیگر کسی رغبتی به شنیدن آن ندارد.
شبکه 10 رژیم صهیونیستی، در گزارشی با وارد کردن اتهام مجدد به ایران و سپاه پاسداران، مدعی شده است که سپاه پاسداران مسئول این حمله است؛ حمله‌ای که سال گذشته انجام شده و طی آن ده‌ها رایانه ارتش رژیم...

۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۱/بهمن