حمله به بانک های روسی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها با استفاده از نوعی خاص از بدافزار، تلاش کردند تا ضمن نفوذ به یکی از بانک‌های منطقه‌ای روسیه، نرخ جابه‌جایی دلار در برابر روبل را به میزان 15 درصد در چند دقیقه جابه‌جا کنند. این خبر توسط یکی از شرکت‌های امنیت سایبری روسیه، اعلام شد.
کارشناسان امنیتی می‌گویند بدافزار مذکور که تروجان کورکو (Corcow) نام دارد، تاکنون توانسته است به بیش از 250 هزار رایانه در سرتاسر جهان حمله کند و بیش از 100 نهاد مالی را تحت تأثیر خود قرار دهد. برخی منابع خبری روس می‌گویند،...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
F-35
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از مقامات ارشد پنتاگون جزییات خیره‌کننده‌ای از نقص‌های جنگنده F-35 منتشر کرد؛ که در این گزارش آمده این جنگنده تا پایان سال بدون نقص دوباره وارد چرخه مصرفی می‌شود. ولی بااین‌حال طبق گزارش ارائه‌شده توسط پنتاگون آمده است که فرایند رفع عیب این جنگنده تا پایان سال 2017 به طول می‌انجامد.

 

...
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
وزارت امنیت داخلی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها طی عملیاتی موفق شدند تا با نفوذ به سامانه‌های وزارت امنیت داخلی آمریکا، اطلاعات کارکنان شاغل در این وزارتخانه را به سرقت ببرند.
مقامات امنیتی آمریکایی دراین‌باره گفتند که هکرها را هنوز به صورت دقیق شناسایی نکرده‌اند و هیچ گروه یا فرد خاصی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. هکرها تاکنون برخی از اطلاعات مسروقه را منتشر کردند که در آن حدود 9355 نام، عنوان، موقعیت جغرافیایی، شماره تلفن و یا آدرس ایمیل متعلق به کارکنان دولتی ایالات‌متحده به چشم می‌خورد....

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
زیمنس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ تجهیزات OZW شرکت زیمنس در مانیتورینگ شبکه کنترلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در بخش امکانات تجاری مورد استفاده قرارگرفته است. برآورد می‌شود که محصولات زیمنس در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
طبق آخرین تحقیقات، محققان امنیتی آسیب‌پذیری اسکریپت‌های cross-site را در تجهیزات OZW672 و OZW772 شرکت زیمنس شناسایی کردند. شرکت زیمنس برای کاهش این آسیب‌پذیری سفت افزار (firmware) خود را بروز رسانی کرد.
این آسیب‌پذیری قابلیت بهره‌برداری از راه دور را...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
بهبود بینایی خودروهای هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌اکنون تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری اطلاعات در حال تحقیق روی خودروهای هوشمند و بی راننده یا فناوری‌های به کار رفته در آن‌ها هستند. یکی از مشکلات اصلی این خودروها توانایی آن‌ها در شناسایی کردن عابران برای جلوگیری از برخورد با آن‌ها است.
محققین دانشگاه سن دیگو آمریکا موفق به تولید الگوریتم جدیدی شده‌اند که این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده است. الگوریتم ایجاد شده توسط این گروه بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر توانایی شناسایی عابران را برای...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
افزایش ارتباطات ایرانیان با تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حدود یک‌چهارم ایرانی‌ها از برنامه پیام‌رسانی تلگرام استفاده می‌کنند و امکانات موجود در این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت پیام‌ها و محتوای مدنظر خود را برای تعداد بی‌شماری از مخاطبان ارسال کنند.
همزمان با آمادگی ایران برای برگزاری انتخابات مجلس، برنامه پیام‌رسانی «تلگرام» که تقریباً از سوی یک‌چهارم ایرانی‌ها استفاده می‌شود نقشی مهم در این میان ایفا خواهد کرد.
برنامه تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق کانال‌های عمومی مطالب خود...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ میرمهدی گفت: «فردی که مسئول انجام این امورات در ایران است در مراوده با این اتحادیه اعلام کرد؛ تمامی کارها از نظر مکانی و تأسیس دفتر و انبار لوازم آماده شده و هفته آینده شروع به کار اولین اپل استور در ایران اعلام رسمی می‌شود.»
میرمهدی همچنین به دنیای اقتصاد گفته است به‌رغم حضور کم‌رنگ اپل در ایران خریداران محصولات اپل در کشور زیاد هستند و فرد سرمایه‌گذار توانسته تمامی امکانات را وارد کشور کند به‌طوری که بسیاری از مجوزهای رسمی و قانونی را...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
ثبت دامنه اینترنتی به زبان فارسی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ و گفت: «با اجرای این کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی را به زبان فارسی وارد کنند.»
علیرضا صالح در مورد آخرین وضعیت ثبت پسوندهای اینترنتی با خط و زبان فارسی اظهار داشت: «از لحاظ فنی این امکان فراهم شده است و اجرای این طرح، آماده بهره‌برداری است.»
وی با بیان اینکه با اجرای طرح ثبت دامنه‌های اینترنتی به زبان فارسی، کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی خود را به زبان فارسی وارد کرده و ثبت کنند ادامه داد: «اجرای این طرح...

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
تلاش واتسون برای تصاحب ریاست جمهوری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر رایانه‌ها در بعضی شرکت‌ها، نقش مدیران اجرایی را ایفا می‌کنند. چه اتفاقی می‌افتد اگر یک هوش مصنوعی به‌عنوان رییس‌جمهور آمریکا انتخاب شود؟ این موضوع یکی از اهدافی است که برای آینده‌ی هوش مصنوعی واتسون در نظر گرفته شده است.
آی. بی. ام. واتسون در سال 2011 موفق شد در یک مسابقه‌ی تلویزیونی انسان‌ها را شکست دهد. در حال حاضر برای انجام تحقیقات پزشکی و پیش‌بینی بیماری افراد از آن استفاده می‌شود. این هوش مصنوعی می‌تواند نقد بنویسد یا...

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن
NSA به دنبال جاسوسی بهتر و پیشرفته‌تر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان امنیت ملی آمریکا با طرح برنامه‌ای به نام «NSA21»، می‌خواهد همچنان جایگاه این سازمان را به‌عنوان سازمانی اطلاعاتی و مخصوص جاسوسی سیگنال حفظ کند و توسعه دهد. تکمیل این برنامه دو سال به طول می‌انجامد. بهبود توانایی‌های این سازمان برای مقابله با رشد تهدیدات امنیت ملی، از اهداف برنامه‌ی مزبور است.
مایکل راجرز، مدیر NSA، اعلام کرد: «ساختار جدید سازمان امنیت ملی آمریکا، ما را برای انسجام ظرفیت‌ها و استعدادهای خود، توانمند می‌کند. همچنین این ساختار به ما کمک...

۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۰/بهمن