رشد کاربران اینترنت در ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پایگاه بررسی جهانی وضعیت اینترنت اخیراً آمار مربوط به ضریب نفوذ و تعداد مشترکان کشورهای جهان را منتشر کرده است که بر این اساس آسیا با در اختیار داشتن 48.2 درصد از کل کاربران اینترنتی دنیا مقام نخست را در میان قاره‌ها کسب کرده است.
اروپا با 18 درصد و آمریکای لاتین هم با 10.2 درصد از کل کاربران دنیا در رده‌های بعدی ایستاده‌اند؛ خاورمیانه هم با در اختیار داشتن 3.7 درصد از کاربران اینترنت دنیا بعد از آفریقا و آمریکای شمالی جای داده شده است. بر اساس گزارش این...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
هک تجهیزات صنعتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری اسکادافنس (SCADAfence) در اسرائیل، در گزارشی اعلام کرده است که حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی، دیگر یک موضوع تخیلی یا فرضی نیست و امروزه به واقعیت تبدیل شده است.
یونی شوهت (Yoni Shohet)، از مسئولین شرکت اسکادافنس، دراین‌باره گفت: «این حملات، یک واقعیت است. ما روزانه شاهد انجام چنین حملاتی در شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف هستیم.» شوهت مدعی است که حجم چنین حملاتی به زیرساخت‌های صنعتی طی 18 ماه گذشته، رشد قابل توجهی داشته است. کارشناسان امنیتی...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
احتمال پایان پشتیبانی اوراکل از جاوا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اوراکل با خرید شرکت Sun Microsystems در سال 2009 مالک برنامه جاوا شد و از آن زمان برنامه جدیدی را برای استفاده از پلتفرم یاد شده به اجرا گذاشته است.
تلفیق پلاگین مرورگر جاوا با JDK9  (Java Development Kit) برنامه جدید اوراکل در این زمینه است که موجب خواهد شد استفاده از این نرم‌افزار به‌طور مستقل و به شکل سابق در محیط JRE ( Oracle JDK and Java Runtime Environment ) پایان یابد.
به نظر می‌رسد یکی از علل اصلی این تصمیم اوراکل برنامه‌...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ افزونه یاد شده که iCalc نام دارد به روش‌های مختلف کاربران را فریب می‌دهد و پس از نصب بر روی مرورگر کروم اطلاعات گسترده‌ای را از اقدامات آن‌ها و نحوه فعالیتشان در زمان استفاده از اینترنت جمع‌آوری می‌کند.

افزونه مذکور که در ظاهر شبیه به یک برنامه محاسباتی است قبل از جمع‌آوری و بلوکه شدن بیش از هزار بار بارگذاری شده است. هکرها و جانیان اینترنتی از افزونه‌های آلوده و معیوب برای سرقت اطلاعات کاربران و آلوده کردن داده‌های آن‌ها هم...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
پرداخت خسارت عدم کیفیت اينترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۱۷۷ خود ضوابط و قوانین مرتبط با توافقنامه سطح کیفی خدمات اینترنت (SLA) را به تصویب رساند که در این مصوبه اپراتورهای اینترنت ملزم به پرداخت خسارت در صورت عدم کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکان شدند.
علی‌اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از نظارت بر اجرای این مصوبه خبر داد و گفت: «با نظارت بر اجرای مصوبه ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در خصوص ضوابط و چارچوب موافقت‌نامه‌های...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
رمزهای عبور ضعیف؛ عامل سرقت اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بسیاری از افراد عادت دارند برای به خاطر نگه‌داشتن رمز عبور خود از نمونه‌های آسان استفاده کنند؛ استفاده از شماره‌ی تلفن همراه، تاریخ تولد، اعداد ترتیبی مانند 123، نام و نام خانوادگی از این دسته هستند.
فرض کنید فردی از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاعات فردی خود را به اشتراک گذاشته باشد و رمز عبور خود را نیز از همان اطلاعات فردی انتخاب کند. حال اگر یک هکر بخواهد به سامانه یا وب‌گاه یا ایمیل وی نفوذ کند با درخواست رمز عبور مواجه می‌شود که اغلب آن‌ها مربوط به اطلاعات فردی...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک قابلیت‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار داده است. به‌تازگی عده‌ای از کاربران شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام گزارشی منتشر کرده‌اند که قابلیتی مخفی را در این دو شبکه‌ی اجتماعی نشان می‌دهد. بر اساس گزارش این کاربران، تمام تصویرهایی که به‌صورت عمومی در فیس‌بوک و اینستاگرام بارگذاری و نمایش داده می‌شود را می‌توان به کد اسکی (ASCII) تبدیل کرد.
کاربران این شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با دریافت و کپی کردن آدرس تصویر...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
تلاش فرانسه برای ثبات فضای سایبر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ فرانسه قصد دارد با اجرای راهبرد جدید خود، از طریق همکاری با اتحادیه‌ی اروپا، نوعی ثبات را در فضای سایبر ایجاد کند. فضای سایبر یک موضوع مهم برای مذاکرات بین‌المللی است. قوانین بین‌المللی بر فضای سایبر هنوز هم موردگفتگو است. این فضا، برای رشد و توسعه‌ی یک اقتصاد مطمئن در فضای دیجیتال، مناسب است.
در بخشی از راهبرد سایبری فرانسه آمده است: «درحالی‌که کشورهای بسیاری در حال تجهیز خود به توانایی‌های آفندی هستند، سطح کشمکش‌های میان دولت‌ها در فضای سایبری در حال افزایش...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
ایمیل‌های کلینتون؛ حاوی اطلاعات فوق محرمانه
به گزارش سایبربان

وزارت خارجه آمریکا در حالی وجود 37 صفحه اطلاعات فوق سری در سرور خانگی ایمیل‌های هیلاری کلینتون را تأیید کرده است که مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد و رسوایی استفاده کلینتون از ایمیل‌های شخصی برای انجام امور رسمی در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بوده به دردسر بزرگی برای وی تبدیل شده است.
این 37 صفحه اطلاعات شامل ایمیل‌های فوق محرمانه‌ای بوده که مربوط به زمانی است که کلینتون وزیر خارجه آمریکا بوده است.
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: این اسناد به...

۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، 304 میلیون نمونه از بدافزارهای مختلف تاکنون شناسایی شده است که 27 درصد آن‌ها در سال گذشته میلادی توسعه یافته بودند.

بر اساس گزارش محققان امنیتی پاندا (Panda) از 304 میلیون بدافزار شناخته‌شده، 84 میلیون در سال 2015 تولید شده‌اند که بیش از نیمی از آن‌ها تروجان‌ها هستند.

 

...

۰۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/بهمن