حمله سایبری به بانک بزرگ HSBC
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سخنگوی بانک «اچ اس بی سی» اعلام کرد: این بانک توانست با موفقیت در برابر حمله دفاع کند و تراکنش‌های مشتریان بانک آسیب‌ندیده است. وی افزود که مسئولین فنی بانک «اچ اس بی سی» مشغول رسیدگی و رفع مشکل هستند.
به گفته کارشناسان فنی، حمله سایبری به اینترنت بانک «اچ اس بی سی» در چارچوب افزایش ترافیک به سمت سرور بانک صورت گرفته که در اصطلاح فنی از آن به‌عنوان «DDoS»...

۲۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/بهمن
اتهام عجیب چک پوینت به ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ «گیل شوئد» (Gil Shwed)، مدیرعامل شرکت اسرائیلی چک پوینت (Check Point) مدعی شد حملات سایبری به ژنرال‌های اسراییل از دو ماه پیش شروع شده و ایران حدود 1600 نفر را در سرتاسر دنیا هدف قرار داده است.

وی که با رادیو اسرائیل گفت‌وگو می‌کرد در ادامه‌ی ادعاهای خود افزود افراد تحت حمله، ایمیل‌هایی با هدف ارسال بدافزارهای جاسوسی به رایانه‌هایشان دریافت کرده‌اند بیش از یک‌چهارم...

۲۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/بهمن
فروش تجهیزات جاسوسی به عربستان توسط انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دولت انگلیس به شرکت‌های این کشور اجازه داده است که تجهیزات جاسوسی متجاوز به کشورهایی مثل عربستان سعودی، بفروشند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اختصاصی نوشت، این مجوز دولتی شامل ابزار‌آلاتی است که می‌توانند تمام شبکه اینترنتی یک کشور را استراق سمع کنند. برخی از این تجهیزات می‌توانند با مکان‌یابی تلفن‌ها، امکان گوش کردن به مکالمات تلفنی را فراهم کنند.

ایندیپندنت در ادامه نوشت، انگلیس به...

۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/بهمن