افزایش تنش ها بین دو کره در فضای سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، مقامات امنیتی کره جنوبی، مدعی شدند که کره شمالی یک حمله سایبری به این کشور انجام داده است. مقامات کره جنوبی در این رابطه گفته‌اند که این حمله، بعد از آزمایش هسته‌ای خطرناک کره شمالی، علیه سئول انجام شده است.
البته مقامات امنیتی کره جنوبی از بیان هرگونه جزئیاتی در رابطه با این حمله خودداری کرده و فقط اعلام کرده‌اند که تحت حملات سایبری کره شمالی قرار دارند. کارشناسان امنیتی از آغاز تحقیقات گسترده در این رابطه خبر داده‌اند.
لازم به ذکر است که کره جنوبی از...

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
شبکه برق آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تد کوپل (Ted Koppel)، یکی از سربازان بازنشسته آمریکایی و از نویسندگان شبکه خبری ABC آمریکا، به تازگی کتابی با موضوع حملات سایبری به شبکه برق ایالات‌متحده منتشر کرده است. وی در این کتاب که با عنوان "خاموشی، ملتی نا آماده و بازماندگان پس از آن" منتشرشده است، به بررسی زیرساخت‌های متصل به اینترنت آمریکا پرداخته است و ابراز داشته که وجود این زیرساخت‌ها، ایالات‌متحده را در برابر حملات سایبری به شدت آسیب‌پذیر کرده است. کوپل در کتاب خود، به شدت از آماده نبودن آمریکا برای مبارزه...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
گسترش وایبر در آفریقا و خاورمیانه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وایبر به‌عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی که بیش از 644 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد، اخیراً خبر از راه‌اندازی آخرین کانال خود اجتماعی به نام «گفتگوهای عمومی»(Public Chats) در آفریقا و خاورمیانه داد.
مارک هاردی (Mark Hardy)، مدیر ارشد بازاریابی وایبر اعلام کرد: «خاورمیانه و آفریقا، بازارهای مناسبی برای وایبر هستند و ما خرسندیم که از متنفذان و برندهای این مناطق در این کانال جدید، استقبال کنیم.»
کشورهای آفریقای جنوبی، کنیا، نیجریه، غنا، سنگال، ساحل‌...

۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
حذف تبلیغات از توییتر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نمایش تبلیغات به کاربران، یکی از راه‌های کسب درآمد شبکه‌های اجتماعی است.
بر اساس برخی گزارش‌ها، از چند ماه گذشته، نمایش تبلیغات برای عده‌ی بسیار کمی از کاربران برگزیده و فعال شبکه‌ی اجتماعی توییتر، به‌طور کامل حذف شده یا کاهش پیدا کرده است.
 این طرح از ماه سپتامبر سال گذشته‌ی میلادی در زمانی که جک دورسی مدیر موقت توییتر بود آغاز شد. به نظر می‌رسد مقامات توییتر به‌جای تلاش برای جذب مخاطب جدید، سعی دارد تا کاربران منتخب و برخی...

۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
توربین بادی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ XZERES یک شرکت آمریکایی است که در بیشتر کشورهای دنیا مانند انگلیس، ایتالیا، ژاپن، ویتنام، فیلیپین و میانمار شعب فروش محصولات دارد.
توربین‌های بادی مدل 442SR از محصولات آسیب‌پذیر این شرکت به شمار می‌روند. مطابق گزارش مسئولان شرکت سری محصول آسیب‌پذیر این شرکت در حوزه انرژی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری XSS را در توربین‌های بادی مدل 442SR این شرکت شناسایی کردند....

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
گامی تازه برای پیشرفت هوش‌های مصنوعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از محققان دانشگاه هاروارد بودجه‌ای 28 میلیون دلاری، از سازمان فعالیت تحقیقاتی پیشرفته جمع‌آوری اطلاعات آمریکا، آرپا (IARPA)، برای ساخت نسل جدیدی از هوش‌های مصنوعی دریافت کردند. این گروه قصد دارد، با ساخت الگوریتم یادگیری ماشینی جدید، هوش مصنوعی با عملکردی مشابه مغز انسان تولید کنند.
در حال حاضر بعضی از سامانه‌ها، با استفاده از مغزهای بیولوژیکی، پردازش داده‌ها را با سرعت بالایی انجام می‌دهند؛ اما هنوز نمی‌توانند با سرعت انسان‌ها...

۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
TDOS Attack
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کارشناسان امنیتی اوکراینی معتقدند که هکرها، از حملات اختلال سرویس تلفنی برای ایجاد پوشش حملات سایبری به شبکه برق این کشور استفاده کرده‌اند. حمله سایبری به شبکه برق اوکراین در ماه گذشته، سبب بروز خاموشی گسترده در این کشور شد و به اعتقاد محققان اوکراینی این حملات همچنان در جریان است.
مشابه حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS)، حملات اختلال سرویس تلفنی برای مختل کردن مرکز تلفن و امداد انجام می‌شود، بدین طریق که این حمله حجم بالایی از تماس‌های تلفنی جعلی را روانه...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
رزمایش
با اعلام رمز یا زهرا(س)

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش با نام ولایت 94 و با اعلام رمز یا زهرا(س) توسط دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش از صبح امروز و از روی عرشه ناوشکن جماران به عنوان سرفرماندهی رزمایش و از شرق تنگه هرمز، شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه و به وسعت 3 میلیون کیلومتر مربع آغاز شد. 

در آغاز این رزمایش، یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش به منظور جلوگیری از احتمال نفوذ دشمن فرضی به محدوده آب‌های تحت کنترل و عملیاتی، با بهره‌گیری از کلیه‌...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
انتقاد اسنودن از آفند سایبری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی ادوارد اسنودن در مصاحبه‌ای با شبکه‌ی تلویزیونی NOVA درباره‌ی تلاش‌های آمریکا برای کنترل اینترنت، ضمن بی‌فایده بودن این تلاش‌ها، گفت: «وقتی بحث جنگ سایبری می‌شود، آمریکا بیش از هر ملت دیگری، در معرض شکست است.» وی تصریح کرد بخش فنی آمریکا به‌عنوان ستون اصلی اقتصاد این کشور است و هرگونه تلاشی برای سانسور و حمله‌ی سایبری می‌تواند آمریکا را به زانو درآورد.
همچنین اسنودن از رویکرد آفند سایبری آمریکا انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: «دفاع سایبری بسیار مهم‌تر از...

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن
فناوری اطلاعات پس از تحریم ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علی اصغر انصاری، در مورد تأثیر رفع تحریم‌ها بر بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و مدیریت شبکه اینترنت اظهار داشت: «از لحاظ منابع اینترنتی در حوزه پهنای باند و آدرس‌های عددی اینترنتی (IP آدرس) مشکلی در زمان تحریم وجود نداشت و به نظر می‌رسد با رفع تحریم‌ها در این بخش نیز، شرایط تغییری نخواهد کرد. چرا که موضوعات تحریم شامل حال تأمین منابع اینترنتی نشده است.»
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در مورد مواردی همچون سخت‌افزار و نرم‌افزار که در زیرساخت‌های...

۱۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۷/بهمن