لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان امنیتی روسی شرکت Dr Web تروجانی را در سیستم‌عامل لینوکس شناسایی کردند که در حین کار توسط کاربر از صفحه شخصی عکس گرفته . مطابق بر تحقیقات این موسسه امنیتی نشانه‌هایی وجود دارد که Linux.BackDoor.Xunpes.1 تروجان سطح پیشرفته تروجان Linux.Ekocms.1 است.
به گفته محققان این موسسه تروجان می‌تواند بیش از 40 نوع دستور مختلف آلوده را ارسال کند و باعث بروز خطا در سامانه هدف شود. تمام دستورات از طریق یک سرور مدیریت می‌شوند که به مهاجم درپشتی اجازه می‌دهد شبیه گروه...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
وقتی هوش مصنوعی از سیاست حرف می‌زند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سال‌ها پیش محققان بات‌هایی پیشرفته‌ای را تولید کردند که کاربر می‌توانست با آن‌ها چت کند، در حال حاضر هوش‌های مصنوعی می‌توانند داستان و مقاله بنویسند، گزارش‌ها مالی تهیه کنند، محاسبات بسیار پیچیده‌ای را انجام بدهند و در آزمون ورود به دانشگاه شرکت کنند؛ اما تا این لحظه هیچ‌کدام از انواع هوش‌های مصنوعی توانایی نوشتن متن سخن‌رانی را نداشتند.
گروهی از محققان دانشگاه ماساچوست آمریکا اعلام کردند، موفق به تولید ربات نویسنده‌ای شده‌اند که می‌...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
روتر IP
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ دفتر مرکزی شرکت LOYTEC در آلمان قرار دارد و شعب فروش محصولات این شرکت در آمریکا و فرانسه قرار داده است.
از محصولات آسیب‌پذیر این شرکت می‌توان به مدل LIP-3ECTB که در دستگاه شبکه مسیریاب IP مورد استفاده قرار می‌گیرد را نام برد. این مسیریاب در حوزه انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد کرده است که محصولاتش در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری را در رمز عبور مسیریاب‌های LIP-3ECTB این شرکت شناسایی کردند. همچنین سفت...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
افزایش بودجه‌ی دفاع سایبری در آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کمبود بودجه‌ی دفاع سایبری در سازمان‌های آمریکا، یکی از مشکلاتی است که هر از چند گاهی در رسانه‌ها مطرح می‌شود. مایکل دنیل، مدیر امنیت سایبر شورای امنیت ملی آمریکا، گفت: «شما هیچ‌گاه نمی‌توانید به‌طور کامل تهدیدات سایبری را از بین ببرید، ولی ما تلاش می‌کنیم تا حد ممکن از این خطرها بکاهیم.»
در همین راستا اوباما قرار است در ماه فوریه به‌منظور تقویت دفاع سایبری در این کشور، بودجه‌ی 65 میلیون دلاری را از کنگره درخواست کند. بعد از حمله به اداره‌ی مدیریت کارمندان...

۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
خبر چند رسانه ای
به گزارش سایبربان

سر خط مهم‌ترین اخبار منتشره در این ویدئو به شرح زیر است:

  • تصویب لایحه CISA در کنگره امریکا 
  • حمله ی هکری پر حاشیه علیه وبگاه‌ های دولتی در ترکیه و ارتباط آن با سرنگونی هواپیمای روسی
  • برگزاری نشست جهانی اینترنت در شهر «وو جن»  چین

و...
شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((گزیده اخبار سایبربان در دی ماه 1394)) را...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علیرضا آذر درخش در نشست گفتمان اجتماعی با بیان اینکه کار پلیس کشف جرم بوده و پیشگیری از وقوع جرم براساس قانون اساسی برعهده قوه قضاییه است، گفت: قوه قضاییه معاونت پیشگیری از وقوع جرم را دارد که دارای کمیته‌های تخصصی بوده و یکی از اعضای آن پلیس است.

آذر درخش در خصوص افزایش جرایم سایبری گفت: امروز ۵۱ درصد جرایم سایبری مربوط به جرایم اقتصادی یا با انگیزه مالی بوده و رتبه دوم این جرایم را جرایم اخلاقی تشکیل می‌دهند.
لزوم...
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
مخابرات آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مخابراتی اسپرینت آمریکا از اخراج ۲۵۰۰ نفر از کارکنان خود به منظور کاهش هزینه‌ها خبر داد.

بخش عمده افراد اخراج شده در مراکز خدمات‌رسانی به مشتریان مشغول به کار بودند. ۵۷۴ نفر از افراد اخراجی در مرکز اسپرینت در Overland Park کانزاس فعال بودند.

سخنگوی اسپرینت در توضیح علت انتخاب این افراد برای اخراج گفته است: بسیاری از کاربران برای دریافت پاسخ به سوالات خود از اینترنت و فضای آنلاین استفاده می‌کنند و به جای مراجعه حضوری یا گفتگو...

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
واعظی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خوداز مزایای شبکه فیبر نوری گفت.

واعظی در این پست نوشت: فیبر نوری یکی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است، وزارت ارتباطات تلاش دارد با هدف افزایش سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات بین شهروندان، شبکه فیبر نوری را جایگزین شبکه سیم مسی فعلی کند تا مردم بتوانند همگام با پیشرفت های جهانی از تکنولوژی های تازه تری استفاده کنند.
 
با توجه به مذاکرات اخیر با شرکت های بزرگ جهت ورود و سرمایه...
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  دانشمندان موسسه تحقیقاتی Salk آمریکا در بررسی‌های جدید خود از مغز انسان متوجه شدند که ظرفیت آن، ۱۰ برابر بیشتر از آن چیزی است که پیش از این تصور می‌شد، یعنی به‌اندازه کل اینترنت در مغز انسان اطلاعات ذخیره می‌شود.
در همین حال مغز انسان به‌اندازه ۲۰ وات برق انرژی مصرف می‌کند که این مقدار برای روشن کردن یک لامپ بسیار کم‌نور استفاده می‌شود.
محققین این مرکز با به‌کارگیری روش‌های نوین به محاسبه قدرت مغز انسان پرداختند و متوجه قدرت خارق...

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن
مرکز داده‌ی فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بعد از افتتاح مرکز داده‌ی فیس‌بوک در کشور سوئد به عنوان اولین مرکز داده‌ی فیس‌بوک در اروپا، این شرکت اعلام کرد که به زودی دومین مرکز داده‌ی خود را در اروپا، در کشور ایرلند راه‌اندازی می‌کند. این مرکز داده در شهر کلونی (Clonee) تأسیس می‌شود و اولین مرکز داده‌ی شبکه‌های اجتماعی است که در ایرلند ساخته خواهد شد.
این مرکز داده با نام کلونی (Clonee) شناخته خواهد شد. تام فورلانگ (Tom Furlong)، معاون مدیر بخش زیرساخت‌های فیس‌بوک، اعلام کرد، آن‌...

۱۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/بهمن