حمله به فرودگاه ناریتا در ژاپن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وبگاه فرودگاه بین‌المللی ناریتا در نزدیکی شهر توکیو، پایتخت ژاپن، برای چند ساعت از دسترس خارج شد. البته اپراتور این وبگاه هنوز موضوع حمله اختلال سرویس را تائید نکرده است و صرفاً دلیل این موضوع را ارسال درخواست‌های مکرر دسترسی توسط کاربران مختلف به این وبگاه اعلام کرد.
گروه هکری "ناشناس" پیامی در رابطه با این حمله را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است که احتمال دست داشتن این گروه در حمله به وبگاه مورد نظر را تشدید کرده است. مسئولین این وبگاه اعلام کردند در...

۱۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۴/بهمن
ارتقای همکاری سایبری میان چین و اندونزی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در سال گذشته چین و اندونزی برای همکاری در امنیت سایبر، به توافق رسیده بودند. به‌تازگی نیز دو کشور برای عملی کردن همکاری‌های خود در زمینه‌های پدافند سایبری، ظرفیت‌سازی نیروی فعال انسانی در حوزه‌ی فضای سایبر و امنیت سایبری، با یکدیگر گفتگو کردند.
یکی دیگر از برنامه‌های همکاری دو کشور، در عرصه‌ی شبیه‌سازی جنگ سایبری، کاهش جنگ سایبری و مدیریت بحران سایبری است. تحقیق در مسائل دفاع سایبری، قوانین سایبری، مقابله با جمع‌آوری اطلاعات سایبری توسط دشمن، امنیت اطلاعات،...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۴/بهمن
دریدکس
به گزارش سایبربان

تحرکات جدید بدافزار دریدکس در زیرساخت‌های بانکی توسط نسخه بهبودیافته از طریق ربات‌های شناخته‌شده انتشار داده می‌شود.
به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان امنیتی شرکت IBM تحرکات جدیدی از بدافزار دریدکس Dridex که بانک‌های انگلستان را مورد هدف قرار داده است را کشف کردند. بدافزار در وهله اول حساب‌های دارای فعالیت مالی بالا را که مربوط به افراد مشهور می‌شد را مورد هدف قراردادند. کارشناسان امنیتی این بدافزار را Evil Corp نامیدند.
Evil Corp یک نوع جدید و بهبودیافته از بدافزار دریدکس است که از...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۴/بهمن
موبایل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور از لحاظ شاخص دسترسی به ارتباطات موبایل، توسط دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد. این درحالی است که تاکنون آمار رسمی در مورد جزئیات فعالیت اپراتورهای موبایل و تعداد مشترکان فعال و نیز سهم بازار آنها از سوی وزارت ارتباطات منتشر نشده بود و تنها اپراتورها جسته و گریخته در این زمینه اطلاع رسانی کرده بودند.

آمار اعلام شده از آخرین وضعیت...

۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، شرکت فورتینت (Fortinet) اعتراف کرد دیگر محصولات این شرکت هم دارای درب‌پشتی است. بدین ترتیب FortiSwitch، FortiAnalyzer و FortiCache همگی آسیب‌پذیر هستند.

در هفته گذشته اعلام شد فایروال‌های شرکت فورتینت دارای درب‌پشتی هستند که اجازه دسترسی سطح ادمین می‌دهند. این آسیب‌پذیری در FortiOS با نسخه‌های 4.3.0 تا 4.3.16 و 5.0.0 تا 5.0.7...

۰۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۴/بهمن