توان سایبری عربستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ساعاتی پیش برخی از رسانه‌های جهان، با ذوق‌زدگی فراوان خبر از هک شدن یکی از وبلاگ‌های منتسب به پرتال امام خمینی (ره) و موسسه تنظیم و نشر آثار ایشان توسط هکرهای سعودی دادند. ذوق‌زدگی و دستپاچگی انتشاردهندگان خبر به حدی بود که این وبلاگ، در متن خبر به عنوان وبگاه رسمی حضرت امام معرفی شد. بیان این نکته ضروری است که سطوح امنیتی وبگاه و وبلاگ تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. در این خبر آمده است:
«وبگاه رسمی بنیان‌گذار و اولین رهبر عالی انقلاب ایران، روح‌الله خمینی...

۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

‌به گزارش واحد فن‌آوری اطلاعات سایبربان؛ موجودات زنده، به‌مرور زمان و نسل به نسل، تکامل پیدا می‌کنند ودر این عرصه، انسان‌ها روشی تازه، برای تکامل جمع‌آوری، ذخیره و بازتولید حجم عظیم اطلاعات مربوط به آنان یافته‌اند. این‌گونه داده‌پردازی‌ها، به‌کارگیری اطلاعات دیجیتالی نام دارد و با سرعت بسیاربالایی، رو به گسترش است. این موضوع، به‌علت افزایش روزافزون تعداد افراد و وسایلی است که به اینترنت، متصل شده، از آن استفاده می‌کنند.
اطلاعات دیجیتالی، ممکن است؛ اصلاح شوند، یا با ترکیب...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
ربات‌های مظلوم؛ انسان‌های قاتل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کارشناسان هوش مصنوعی از سراسر دنیا، در مجمع جهانی اقتصاد، در مورد آینده‌ی ربات‌های خودمختار قاتل صحبت کرده‌اند.
افراد بسیاری مانند ایلان ماسک، از سال گذشته خواهان ممنوعیت ساخت ربات‌های هوشمند شده‌اند؛ اما راجر کار (Roger Carr)، مدیر سلاح‌های تولید شده، توسط صنایع دفاعی و هوافضایی انگلیس (BAE)، گفت: «در حال حاضر 40 کشور از جمله آمریکا در حال تحقیق روی این فناوری هستند.»
آنجلا کین (Angela Kane)، نماینده سازمان ملل برای خلع سلاح، گقت...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
حمله به سرور کلینتون؛ اتهام آمریکا به ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به‌تازگی رابرت گیتس (Robert Gates)، وزیر پیشین دفاع آمریکا، مدعی شد ایران، روسیه و چین، ممکن است سرور ایمیل‌های خصوصی هیلاری کلینتون را هک کرده باشند. این ایمیل‌ها مربوط به زمانی است که کلینتون، وزیر خارجه‌ی آمریکا بود.
گیتس گفت: «پنتاگون تأکید کرده است روزانه با 100 هزار حمله‌ی سایبری مواجه می‌شود و من فکر می‌کنم احتمال انجام این حملات از سوی کشورهای ذکرشده، بالا باشد.»
وی با ادعای مایک مورل (Mike Morell)، معاون مدیر سازمان سی.آی.ای، درباره‌ی اینکه...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
دروپال
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این ماژول شامل یک صفحه ورودی جهت اجرا است که تابع () را که در یک بلوک کد (ctools) صادر شده است را محاسبه می‌کند، اما اجازه اجرای کدهای PHP خام را برای وارد شدن و اجازه صحیح بودن این کدها را نمی‌دهد.
این آسیب‌پذیری توسط این واقعیت کاهش داده‌شده است که مهاجمان باید در اجرای این فرایند نقش داشته باشند.
شناسه‌ی CVE-2015-8761 به این آسیب‌پذیری اختصاص داده‌شده است.
Advisory ID: DRUPAL-SA-CONTRIB-2015-172
نسخه آسیب‌پذیر
نسخه 7.x-1.x و نسخه‌ها...

۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
اوکراین و روسیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چند روز پیش خبری مبنی بر حمله سایبری به فرودگاه اصلی کیف در اوکراین منتشر شد که در پی آن برخی مقامات اوکراینی، روسیه را متهم به انجام این حمله کردند. برخی از مقامات اوکراینی در اظهارنظر اولیه خود ادعا کردند که سرورهای کنترل و فرماندهی بدافزاری که به شبکه این فرودگاه حمله کرده، در روسیه قرار داشته است.
به تازگی دیمیتری پسکوف (Dmitry Peskov)، معاون خبری و مطبوعاتی رییس‌جمهور روسیه در این باره گفت: «من به شدت در رابطه با اتهام جدید اوکراین به روسیه در زمینه حمله...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از نظر تعداد دانلود، وضعیت فروشگاه گوگل پلی‌استور بسیار بهتر از اپ استور اپل است. به لطف بازار‌های در حال توسعه مثل برزیل، هند، اندونزی، ترکیه و مکزیک، تعداد دانلود برنامه و بازی از پلی استور گوگل در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۰ میلیون دانلود در سال رسیده است. این آمار برای اپ استور اپل برابر ۱۰۰ میلیون عدد دانلود در سال است. جالب است بدانید تعداد دانلود از گوگل پلی استور در سال ۲۰۱۳ با میزان دانلود برنامه از اپ استور اپل در همین سال برابر و مقدار ۱۰۰...

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
اسکایپ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت مالک اسکایپ یک ماه قبل از آغاز مخفی کردن آدرس آی پی کاربران به طور پیش فرض خبر داده بود. تا قبل از این مشخص بودن آدرس آی پی به مهاجمان امکان می داد تا به روش هایی آن را در اختیار گرفته و به رایانه های کاربران حمله کنند.

خدمات مذکور حالا به طور پیش فرض برای همه کاربران در دسترس است. مهم ترین مزیت افزوده شدن این قابلیت مقابله با سواستفاده های برخی کاربران بازی های آنلاین است که بعد از شکست...

۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
اطلاعات مردم؛ سرمایه‌ی گوگل
به گزارش سایبربان

اموال ما در خدمت گوگل!
بر اساس تحقیق جدیدی که توسط سامی کامکار، تحلیلگر مسائل امنیتی انجام گرفته گوشی‌های اندرویدی در هر چند ثانیه یک‌بار موقعیت خود را شناسایی کرده و حداقل چند بار در هر ساعت این داده‌ها را به گوگل مخابره می‌نمایند. این گوشی‌ها همچنین نام، مکان و قدرت سیگنال هر نوع شبکه Wi-Fi نزدیک را نیز مخابره می‌کنند. شرکت گوگل تاکنون از ارائه توضیحی در مورد این اطلاعات امتناع کرده است اما می‌توان تصور کرد در جهان گوگل، هیچ مکانی برای پنهان شدن وجود ندارد و این از مخاطرات زندگی در دنیای...

۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن
سرپرست شرکت مخابرات ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهندس دهناد ضمن اعلام مطلب فوق افزود: «رشد و پیشرفت نرم افزاری و سخت افزاری فناوری اطلاعات و ارتباطات، به ویژه در 15 سال اخیر بسیار بی سابقه بوده است ، اما مسئله مهم تر، برنامه ریزی برای استفاده از فرصت های بی بدیل این فضا برای نشر ارزش های انسانی دینی و علمی است.»   
 
وی گفت: «به موازات پیشرفت امکانات، ضریب افزایش کاربران نیز به صورت فزاینده ای رشد کرده است . در حال حاضر تنها شبکه اجتماعی تلگرام در ایران 14 میلیون کاربر دارد که...

۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/بهمن