استخدام هکرهای کلاه سفید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت ژاپن دست به اقدام جدیدی زده و هکرهای کلاه سفید را به استخدام خود در آورده است. قرار است تا دولت از این هکرها، در راستای امن سازی نیروگاه‌ها و شبکه‌های درمانی و بیمارستانی خود استفاده کند.
به گزارش منابع دولتی ژاپن، این هکرها عملیات نفوذی گسترده‌ای را در شبکه‌های برق، گاز، آب و سایر خدمات شهری ژاپن انجام خواهند داد و نقاط ضعف و حفره‌های امنیتی موجود در شبکه‌های داخلی را شناسایی خواهند کرد.
قرار است تا عملیات شبیه سازی، علیه زیرساخت‌های حیاتی خاصی انجام...

۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
us
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهایی که در گذشته موفق به هک حساب‌های کاربری جان برنان (John Brennan)، رییس سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و همسرش شده بودند، به تازگی توانستند یکی از مقامات ارشد کاخ سفید را مورد تهاجم سایبری قرار دهند.
این گروه که خود را کراکاس (Crackas) می‌نامند، موفق شدند به تلفن منزل و حساب کاربری ایمیل مشاور ارشد اوباما، جان هولدرن (John Holdren) در بخش علوم و فناوری دسترسی پیدا کنند. به اعتقاد کارشناسان، هکرها در این عملیات از یک شیوه ساده عملیات فیشینگ استفاده کرده‌اند....

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، آسیب‌پذیری صفرروزه در کرنل لینوکس به هکرها اجازه دسترسی مدیریت (root) می‌دهد. این آسیب‌پذیری با کد CVE-2016-0728 شناخته می‌شود.

به دلیل وجود این حفره امنیتی در هسته مرکزی لینوکس (Kernel) سیستم‌عامل اندروید نیز در معرض خطر قرار دارد.

این آسیب‌پذیری از سال 2012 وجود داشته است و هسته مرکزی لینوکس از نسخه 3.8 به بعد آسیب‌پذیری است. این بازه حدود 10میلیون سامانه...

۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هانی ول (Honeywell) یک شرکت آمریکایی است که در سراسر دنیا شعب فروش محصولات دارد.
محصولات آسیب‌پذیر Midas و آشکارسازهای گازی Midas Black، قابل اشتعال و گازهای محیطی. محصولات این شرکت در حوزه‌های مختلفی از صنایع شیمیایی، امکانات تجاری، ساخت انتقادی، انرژی، غذا و کشاورزی، سامانه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی دو آسیب‌پذیری را در حسگرهای هانی‌ول (Honeywell)...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
ارتباط ذهن انسان و رایانه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته‌ی دفاعی آمریکا، دارپا (DARPA)، به تازگی اعلام کرد در حال ساخت نوعی تراشه برای کاشت در مغز است که به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً با رایانه‌ها ارتباط برقرار کنند. تراشه ذکر شده به کوچکی یک دانه‌ی شکر است.
تراشه‌ی ذکر شده امکان برقراری ارتباط بین مغز و رایانه، از طریق کدهای باینری را به‌صورت بلادرنگ فراهم می‌کند.
این پروژه با نام مهندسی طراحی سیستم‌های عصبی (NESD)  شناخته می‌شود. محققین این پروژه...

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
جنگ‌افزار پیش‌بینی آینده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ «Recorded Future» (آینده ضبط‌شده) یک شرکت نرم‌افزاری واقع در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در آمریکا است که در حوزه اطلاعات وب و نیز «تحلیل‌های پیش‌بینانه» فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از ابزاری به نام «موتور تحلیلی موقتی» (Emporal Analytics Engine) ابزار پیش‌بینی و تحلیل را به متخصصین ارائه می‌کند تا آن‌ها بتوانند با بررسی منابع موجود در اینترنت و بازیافت، اندازه‌گیری و تصویرسازی اطلاعات، شبکه‌ها و الگوها را در گذشته، حال و آینده نشان دهند. نرم‌افزار این شرکت منابع...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
پشتیبانی نسل بعدی آیفون از لای فای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عده‌ای از تحلیلگران، نشانه‌هایی در کدهای سیستم‌عامل iOS پیداکرده‌اند که نشان می‌دهد در نسل بعدی این تلفن هوشمند از لای فای پشتیبانی می‌شود. فناوری لای فای می‌تواند با استفاده از نور، اطلاعات را 100 برابر سریع‌تر نسبت به وای‌فای جابه‌جا کرده و به اینترنت متصل شود....

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
مشارکت آمریکا و استرالیا برای مقابله با داعش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ افزایش فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در فضای مجازی، به‌عنوان یکی از مشکلات کشورها ذکر شده است. این گروه با استفاده از شبکه‌هایی همچون توییتر و تلگرام، به جذب نیرو در فضای سایبری پرداخته و با استفاده از اینترنت، اعمال خشونت‌آمیز خود را به اشتراک می‌گذارد.
آمریکا و استرالیا به‌عنوان هم‌پیمانان سایبری، قصد دارند همکاری‌های خود را برای مقابله با فعالیت‌های سایبری داعش، افزایش دهند. در ملاقاتی که نخست‌وزیر استرالیا با اوباما داشت، طرفین بر ضرورت همکاری برای مبارزه...

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ براری با تاکید بر نهضت تولید محتوا، از رشد پنج برابری تولید محتوای فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: نهضت تولید محتوا و سرویس فناوری اطلاعات در کشور شکل گرفته است.

به گفته او در برنامه مذکور افزایش ظرفیت مبادلات پستی لحاظ شده و توسعه پست‌بانک در روستاها و ارائه خرده‌بانکداری نیز جزو اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه است.

وی تامین امنیت و حراست از حقوق فردی و جمعی در شبکه‌های اجتماعی را...

۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۳۰/دى
cyber attack russia
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک گروه از هکرهای ترک در خبری مدعی شدند که به تعدادی از بانک‌های روسی حمله کرده‌اند. این گروه هکری، پس از حمله به چند بانک روسی، ضمن تغییر دادن ظاهر وبگاه، عکس‌هایی را بر روی آن قرار دادند که حاوی شعارهایی علیه دولت روسیه بود.
تنش‌های بین ترکیه و روسیه، بعد از سرنگونی یک هواپیمای روسی در مرز مشترک سوریه و ترکیه به اوج خود رسیده است. همچنین این هکرها مدعی شدند که طی این حمله هکری، موفق به سرقت اطلاعات میلیون‌ها کارت اعتباری و اطلاعات هویتی کاربران شده‌اند....

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۳۰/دى