هک شدن مجلس دانمارک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وبگاه رسمی مجلس دانمارک، هدف حمله هکرها قرار گرفته و از دسترس خارج شده است. البته با توجه به اظهار نظر مسئولین فناوری اطلاعات مجلس دانمارک، این حمله هنوز در حال جریان است.
جان اسکوگارد (John Skovgaard)، مدیر بخش فناوری اطلاعات مجلس دانمارک در این باره گفت: «وبگاه مجلس مورد حمله هکرها قرار گرفته است، ما فیلترهایی را برای جلوگیری از این موقعیت قرار داده‌ایم، اما متأسفانه حجم باری بیش از توان به وبگاه ما وارد شده است.»
البته این اولین بار نیست که یک حمله...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
دروپال
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ ماژول Field Group به شما این امکان را می‌دهد که به سطحی از فرم‌های موجود و به نمایش گذاشتن این فرم‌ها دسترسی داشته باشید.
هنگام اضافه کردن یک عنصر HTML به‌ عنوان یک گروه، دارای گزینه‌ای برای اضافه کردن ویژگی HTML در این گروه است. یک کاربر مخرب می‌تواند یک سند را در صفحه قرار دهد، درنتیجه یک آسیب‌پذیری XSS به وجود می‌آید.
شناسه‌ی CVE-2016-1565 به این آسیب‌پذیری اختصاص داده شده است.
Advisory ID: DRUPAL-SA-CONTRIB-2016-001
نسخه آسیب‌پذیر
...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
حملات سایبری گذشته؛ پل امنیت آینده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در بخشی از این راهبرد آمده است: «فرانسه هدف حملات سایبری است که موجب خسارت به منافع حیاتی این کشور شده است. امروزه اگر یک هکر، دولت، اپراتورهای مشاغل مهم و راهبردی را نشانه بگیرد، هدفش استقرار در سامانه‌ی اطلاعاتی است تا از این طریق داده‌های محرمانه‌ی سیاسی، نظامی، دیپلماتیک، فنی، اقتصادی، مالی یا بارزگانی را سرقت کند.»
فرانسه مدعی است عملیات نظامی و تعداد مشخصی از گفتگوهای عمومی این کشور (که در وب‌گاه‌ها یا سامانه‌ها وجود داشته) مورد حملات سایبری قرار گرفتند...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
هک سفارت روسیه در سرزمین های اشغالی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ صفحه عبری زبان وب‌گاه رسمی سفارت روسیه در سرزمین‌های اشغالی، مورد تهاجم هکرها قرار گرفت. ظاهراً این کار توسط هکرهای آذربایجانی صورت گرفته و این موضوع با افزایش تنش‌ها بین دو کشور ترکیه و روسیه در ارتباط است.
هکرهای آذربایجانی که خود را طرفدار دولت ترکیه معرفی کردند، بعد از تغییر ظاهر وب‌گاه سفارت روسیه، عکس پرچم کشور ترکیه را بر روی آن قرار دادند. مسئولین اداره این وب‌گاه اعلام کرده‌اند که تلاش‌های لازم را برای بازگرداندن وب‌گاه به حالت طبیعی انجام داده‌اند....

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ منصور امینی مدیر سازمان فضای مجازی سراج در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اعلام خبر آغاز ثبت‌نام سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی از امروز شنبه بیست و ششم دی‌ماه، اظهار داشت: نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در بخش‌های «رسانه‌های برخط»، «بازی»، «پویانمایی»، «نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و تلفن همراه» و «سرویس و خدمات اینترنتی» طراحی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین بخش «سواد مجازی» به‌عنوان بخش ویژه نمایشگاه...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بانک‌های کشورهای شرق آسیا ازجمله سنگاپور و اندونزی به بدافزار 20KB تینبا آلوده‌ شده‌اند. نسخه پنجم تینبا آخرین نسخه از این بدافزار است که بنگاه‌های اقتصادی را آلوده کرده است.

تینبا اولین بار در سال 2012 مشاهده شد و در سال 2014 کدهای منبع آن در بازار سیاه هکرها به فروش رسید. هم‌اکنون تینبا کم‌حجم‌ترین بدافزار فعال نام‌ گرفته است.

 

...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
لطیفه‌ای به نام حفظ حریم خصوصی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به‌تازگی روزنامه‌ی کیهان، مقاله‌ای درباره‌ی نقش گوگل در پیش‌بینی آینده منتشر کرد. ما در این نوشتار بخشی از این مقاله را –که در خصوص نقش گوگل در نقض حریم خصوصی شهروندان است- ذکر می‌کنیم.
«5 سال پیش روزنامه واشنگتن‌پست گزارشی منتشر کرد که در آن مدعی شد، بر اساس تحقیقات انجام‌شده در ایالات‌متحده برخی شرکت‌های بزرگ در این کشور به‌صورت انحصاری در حال جاسوسی از شهروندان و جمع‌آوری اطلاعات شخصی آنان هستند.
این روزنامه در گزارش خود اعلام کرد که بر اساس این تحقیقات...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
ارتقای استانداردهای جاسوسی توسط NSA
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هدف از این کار بر اساس گزارش شفافیت جدید منتشر شده توسط این آژانس رعایت حریم شخصی کاربران تلفن همراه عنوان شده است.
آژانس امنیت ملی آمریکا پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی‌های افسارگسیخته این نهاد اطلاعاتی از کاربران دنیای مجازی و شبکه‌های اطلاع‌رسانی به یکی از بدنام‌ترین مؤسسات دولتی در این کشور مبدل شده است.
آژانس مذکور مدعی است در فعالیت‌های جاسوسی خود بر طبق قانون آزادی یا Freedom Act عمل می‌کند تا آزادی‌های مدنی و حریم...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
اختلال در دسترسی به توییتر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مسئولان توییتر اعلام کرده‌اند، وب‌گاه این شبکه‌ی ارتباطی، با اختلالات فنی مواجه شده و از دسترس خارج شده است. مسئولان این شرکت قول داده‌اند به‌زودی این مشکل را مرتفع کنند.
نسخه تلفن همراه توییتر، نیز از این اختلالات تأثیر پذیرفته‌اند. ظاهراً این مشکل، در تمام دنیا به وجود آمده است. بر اساس اخبار، عدم دسترسی به توییتر، از سوی هلند، امارات و آمریکا، گزارش شد. هنوز مشخص نیست آیا این اختلال به دلیل حمله سایبری بوده است یا خیر. البته احتمال حمله سایبری به این شبکه،...

۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان شرکت Georgia Tech آسیب‌پذیری را شناسایی کردند که موسسه مهندسی IEEE باعث به وجود آمدن این آسیب‌پذیری است. در نسخه‌های اولیه سیستم قدرت شرکت Eaton’s Cooper قرار دارد این شرکت یک نسخه جدید را برای کاهش این آسیب‌پذیری ارائه کرد این پیشنهاد برای کاهش دادن این آسیب‌پذیری ارائه شد. محققان امنیتی این شرکت محصولات آسیب‌پذیر را برای به حداقل رساندن آسیب‌پذیری آزمایش کردند.
تشریح آسیب‌پذیری
اطلاعات در داخل یک سطحی از داده‌ها باید همیشه صفر باشد. اجرا شدن سفت...

۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۹/دى