نیما گلستانه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نیما گلستانه، شهروند ایرانی متهم به انجام حملات سایبری به زیرساخت‌های صنعتی آمریکا به همراه شش نفر دیگر از زندانیان ایرانی در آمریکا آزاد شدند. گلستانه یک سال و نیم پیش، به اتهام انجام حملات سایبری به زیرساخت‌های صنعتی آمریکا، توسط FBI و در ترکیه بازداشت شد.
این افراد در قالب طرح تبادل زندانیان بین دو کشور ایران و آمریکا و در قبال آزادی جاسوسان دو تابعیتی آمریکایی نظیر جیسون رضائیان از زندان‌های آمریکا رهایی یافتند.

 

۲۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
جاسوسی وبکم ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ خطر هک شدن ابزارهای مختلف اینترنت اشیا (IoT)، امروزه ذهن بسیاری از محققان امنیتی و کاربران اینترنتی را به خود مشغول ساخته و کم کم در حال تبدیل شدن به یک بحران است. امروزه برخی از ابزار پرکاربرد اینترنت اشیا به راحتی و با ساده‌ترین اصول مهندسی رایانه هک می‌شوند. 
یکی از رایج‌ترین ابزارها در میان کاربران رایانه، دوربین‌های رایانه‌ای یا به اصطلاح وب کم است. ابزاری که به واسطه گسترش روزافزون نرم‌افزارهای ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی، محبوبیت روزافزونی در میان...

۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
سازمان امنیت ملی آمریکا؛ برترین دزد سایبری جهان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس گزارش CNN، هايدن مي‌گويد افراد كمي مي‌توانند فعاليت‌هاي آژانس امنيت ملي آمريكا را واقعاً درك كنند. اين آژانس اطلاعات افراد را در دامنه‌هاي سايبري به سرقت مي‌برد.
به گفته هايدن دولت تمامي كشورها از مردمان و دولت‌هاي ديگر جاسوسي مي‌كند،‌اما جاسوسان آمريكايي اين كار را بهتر انجام مي‌دهند و درجه يك هستند.
هايدن اين سخنان را در اجلاس S4X16 مطرح كرد، نشستي كه بر چگونگي حمله فزاينده هكرهاي مدرن به كنترل‌كننده‌هاي كليدي صنايع در...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
به گزارش سایبربان

شرکت‌های فیس‌بوک و گوگل، برای تأمین قدرت هوش‌های مصنوعی خود، سخت‌افزارهای محاسباتی قدرت‌مندی، تولید کرده‌اند. این سخت‌افزارها، وظیفه تأمین قدرت محاسبات تنسورفلو گوگل (tensorflow)، دست‌یار صوتی فیس‌بوک، با نام ام، و تبلیغات هدف‌مند هر 2 شرکت را دارند.
قدرت رایانه‌های سفارشی‌شده‌ سرورهای فیس‌بوک - با اسم رمز بیگ سور (Big Sur) -  با استفاده از تعداد فراوانی پردازنده‌ گرافیکی (GPU) تأمین می‌شود. بخش عظیمی از قدرت سخت‌افزار هوش مصنوعی تنسورفلو نیز به همین شکل، ایجاد می‌گردد. این پردازنده‌ها، همان...

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
شبکه تبلیغاتی موبایلی اپل تعطیل می‌شود
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه iAd App از شش سال قبل در حال فعالیت بوده و حال اپل می‌گوید دیگر هیچ برنامه همراهی را در این شبکه تبلیغاتی نخواهد پذیرفت. البته درآمدزایی برای توسعه‌دهندگانی که قبلاً برنامه‌های همراه خود را در این شبکه تبلیغاتی معرفی کرده‌اند ادامه دارد.  اما این رویه هم تا تاریخ 30 ژوئن متوقف می‌گردد.
ظاهراً اپل قصد دارد کسب درآمد از طریق تبلیغات را متوقف کند و از روش‌های جدیدی برای کسب درآمد در این حوزه بهره بگیرد. iAd اولین بار در سال 2010 راه‌...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
اعتراض مک‌کین به سیاست سایبری کاخ سفید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جان مک‌کین، رییس کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا، نسبت به سیاست پیشگیری سایبری (Cyber deterrence policy) کاخ سفید، اعتراض و ابراز ناراحتی کرد. وی گفت: این سیاست فاقد اطلاعات کافی درباره‌ی برنامه‌ی کاخ سفید، برای پیشگیری از حملات سایبری است.
سیاست یادشده در دسامبر سال گذشته با تأخیری 15 ماهه، منتشر شد. این سیاست، رویکرد وزارت دفاع را نسبت به جرایم سایبری و نحوه‌ی برنامه‌ریزی برای عملیات آفندی و پدافندی سایبری این وزارتخانه را نیز مشخص می‌کند. مک‌کین افزود...

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
تلفن‌های هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از نمایندگان نیویورک در مجلس نمایندگان محلی این شهر لایحه‌ای جنجالی را پیشنهاد داده که در صورت تصویب استفاده از تلفن‌های هوشمند مجهز به نرم‌افزارهای رمزگذاری اطلاعات در این شهر محدود خواهد شد.
بر طبق این لایحه تنها استفاده از تلفن‌های رمزگذاری شده‌ای در نیویورک مجاز خواهد بود که پلیس و قوای انتظامی امکان رخنه به آن‌ها و بررسی اطلاعات ذخیره شده در تلفن‌های مذکور را داشته باشند.
در بخش دیگری از این لایحه تنها فروش تلفن‌هایی در نیویورک...

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
امنیت سایبر اقتصاد؛ چالش پیش روی کشورها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مجمع جهانی اقتصاد، در گزارش سالیانه‌ی خود درباره‌ی خطرهای جهانی اقتصاد، موضوع تهدیدات و امنیت سایبری را جزو 5 چالش اول اقتصاد 27 کشور دنیا اعلام کرد. آمریکا، ژاپن، آلمان، سوییس و سنگاپور از جمله این کشورها هستند. از میان کشورهای یادشده، آمریکا بیشترین نگرانی را نسبت به خطرهای سایبری در بخش اقتصادی دارد.
بخش اقتصاد کشورها –به‌ویژه در آسیا و اروپا- شدیداً وابسته به فناوری اطلاعات است. در این گزارش آمده است: وابستگی سایبری اقتصاد، موجب افزایش حملات سایبری، می‌شود...

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ Tibbo یک شرکت تایوانی است که با شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده محصولات رابط انسان و ماشین سامانه‌های اسکادا همکاری دارد و با 50 کشور دیگر نیز ارتباط اقتصادی دارد.
محصول آسیب‌پذیر این شرکت، زیرساخت AggreGate است که در اینترنت اشیاء به کار می‌رود. علاوه بر زیرساخت‌های AggreGate در حوزه‌هایی مانند کارخانجات امکانات تجاری، انرژی، ساخت انتقادی، ارتباطات، بهداشت و درمان و بهداشت عمومی، سیستم حمل‌ونقل عمومی، سیستم آب و فاضلاب و ... مورداستفاده قرار می‌گیرند این شرکت...

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۶/دى
امنیت صنعت هسته ای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناسان امنیتی آمریکایی معتقدند که حداقل 20 کشور هسته‌ای جهان، در داخل دولت‌های خود، هیچ قانون و یا نهاد قانونی مشخصی ندارند تا از آن‌ها در برابر حملات سایبری محافظت کنند.
بر اساس گزارش موسسه امنیتی آمریکایی واچ داگ؛ سامانه‌های امنیتی امروزی تأسیسات اتمی در دنیا، دارای شکاف‌های امنیتی خطرناکی هستند که مانع می‌شود تا آن‌ها نقش امنیتی خود را به خوبی ایفا کنند. در این گزارش آمده است تا زمان وجود چنین شکاف‌هایی، تروریست‌ها به دنبال سوء استفاده از آن‌ها هستند و...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۲۶/دى