مایکل هایدن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکل هایدن (Michael Hayden)، رییس قبلی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، در اظهارنظری درباره قطعی برق در اوکراین گفت: «پس از پیدایش یک بدافزار در شبکه برق اوکراین که سبب خاموشی گسترده در این کشور شد، شرایط برای ایالات متحده، رو به بدی گذاشته است.»
وی در ادامه، ضمن ابراز نگرانی از حمله رخ داده به شبکه برق اوکراین گفت: «بدافزار جدیدی که سبب خاموشی گسترده در این کشور شد، بار دیگر نشانه‌ای بر اثبات این موضوع بود که شبکه تأمین برق آمریکا در برابر حمله هکرها آسیب‌پذیر است...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
ادعای شکست امنیت بلک‌بری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تلفن‌های هوشمند بلک‌بری همیشه به امنیت مشهور بوده‌اند و در صدر جدول امن‌ترین‌ها قرار دارند. ارسال پیام‌های متنی با بلک‌بری همگی رمزنگاری می‌شود و امکان باز کردن‌ آن‌ها وجود ندارد. ارسال ایمیل با بلک‌بری از هر دستگاهی امنیت بالاتری دارد و این امنیت به لطف فناوری رمزنگاری PGP ممکن می‌شود. در این روش تمام ایمیل‌ها کد می‌شوند و به‌صورت کاملاً محرمانه فرستاده می‌شوند که دسترسی به محتوا غیرممکن است و اگر هم ممکن شود به دلیل رمزگذاری پیچیده نمی‌توان چیزی از...

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
اسراییل در سودای رهبری امنیت سایبر المپیک توکیو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ پیش‌تر خبری از همکاری شرکت هوافضای اسراییل با ژاپن، برای تقویت امنیت سایبر المپیک 2020 توکیو منتشر شد. به‌تازگی دفتر ملی سایبری (INCB) و اداره‌ی تجارت خارجی اسراییل، از حمایت...

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از گزارش منتشر شده در مورد آسیب‌پذیری برنامه‌ی مدیریت رمز شرکت ترند میکرو،  به علت نصب پی. سی. سیلین (PC-Cillin)، این شرکت پاسخ زیر را در مورد این آسیب‌پذیری منتشر کرده است:
«با توجه به گزارش‌های مردم، آسیب‌پذیری موجود در برنامه‌ی مدیریت رمز ترند میکرو برای همه بر طرف شده است.
محققان ترند میکرو اعلام کرده‌اند که بر اساس تحقیقات آن‌ها، این مشکل تنها در برنامه‌ی مدیریت رمز ترند میکرو وجود داشته و در دیگر  محصولات این شرکت وجود ندارد. این...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
اتهام آمریکا درباره خرید فناوری‌های مانیتورینگ توسط ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دیوان محاسبات آمریکا، اعلام کرده بود آمریکا شرکت‌هایی را که فناوری‌های مانیتورینگ یا سانسور، به ایران می‌فروشند، تحریم کرده است. بر اساس گزارش این دیوان، تشخیص این شرکت‌ها، برای آمریکا به یک مشکل تبدیل شده است.
با وجود خبر از چنین شرکت‌هایی، در اصل گزارش دیوان محاسبات، نامی از شرکتی که ابزارهای سانسور یا مانیتورینگ به ایران می‌فروشند، نیامده است. در نتیجه گزارش دیوان محاسبات مبنی بر خرید فناوری‌های یادشده از سوی ایران، ادعایی بدون دلیل است.
پیش‌ از این دیوان...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
تست سرعت اینترنت با بینگ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگر دوست دارید از میزان دقیق سرعت اینترنت، دانلود و آپلود دستگاهی که با آن در حال وبگردی هستید بدون دانلود هیچ برنامه اضافی آگاه شوید، در ادامه با ما همراه شوید تا با سرویس جدید بینگ مایکروسافت آشنا شویم.
هم‌اکنون سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری هستند که امکان سنجش میزان دقیق سرعت اینترنتی که در حال حاضر مشغول استفاده از آن هستید را  به شما می‌دهند به طوری که برای یافتن یکی از آن‌ها کافی است عبارت "تست سرعت اینترنت” را گوگل کنید تا به...

۱۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
ناوگان ششم دریایی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان، دریادار مارک فرگوسن " Mark Ferguson "، فرمانده نیروی دریایی آمریکا در منطقه اروپا در همایش نیروی دریایی سطحی آمریکا در سال 2016، اعلام کرد نیروی دریایی این کشور، مستقر در روتای اسپانیا و کشتی‌های عملیاتی ناوگان ششم نیروی دریایی ایالات متحده، با برگزاری رزمایشی اقدام به خاموش کردن رادارها و سنسورهای خود خواهند کرد تا از این طریق به آموزش جنگ‌های سایبری و حملات الکترونیکی به نیروهای خود بپردازند.
وی در این باره گفت: «ما نیازمند تغییر فرهنگ در نیروی دریایی سطحی...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
افزایش توان پدافندی آمریکا از طریق DISA
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان دفاع از سامانه‌های اطلاعاتی آمریکا (Defense Information Systems Agency)، قصد دارد نقش بیشتری را در بعد دفاع سایبری آمریکا، ایفا کند. این سازمان وظیفه‌ی فراهم کردن و اجرای فرماندهی و کنترل، ارزیابی توانایی‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات و فراهم کردن زیرساخت‌های اطلاعاتی برای حمایت از جنگجویان آمریکا را بر عهده دارد. در حقیقت این سازمان، یکی از اجزای حمایتی وزارت دفاع این کشور، محسوب می‌شود.
وزارت دفاع آمریکا، می‌خواهد با همکاری این سازمان و تلاش نیروهای حفاظت...

۱۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۴/دى
 تلفن همراه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایده‌ی فناوری تلفن همراه برای انجام مکالمات به‌صورت سیار از سال 1960 شکل گرفت. کشورهای سوئد، دانمارک و فلاند از پیشگامان تولید این فناوری به حساب می‌آیند.
با توجه به آخرین گزارش منتشر شده توسط شرکت آمریکایی حسابرسی دیلویت (Deloitte)، با وجود اینکه تعداد کاربران تلفن همراه روزبه‌روز افزایش می‌یابد، کاربرد اصلی آن در حال فراموش شدن است.
بر اساس پیش‌بینی انجام شده توسط دیلویت، تنها 26 درصد از کاربران تلفن هوشمند، در سال 2016،  برای...

۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/دى