جیمز کلپر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کرد سخنگوی دفتر کلپر، خبر از هک شدن حساب های کاربری وی بدون اشاره به جزئیات آن  داده است.
برایان هیل، سخنگوی کلاپر گفت: «ما در جریان امر هستیم و مراتب را به مسئولان ذیربط اطلاع دادیم.» بر پایه این گزارش، یک هکر با یافتن کلمه عبور کلپر در شرکت مخابراتی « ورایزن » توانسته به اطلاعات تلفن منزل و پست الکترونیکی کلپر و همسرش دسترسی پیدا کند. «ورایزن» یک شرکت مخابرات آمریکایی است که درصد قابل توجهی از پهنای باند جهانی اینترنت را تامین می کند و در زمینه مخابرات بی...

۱۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
قطع خدمات همراه اول
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت همراه اول اعلام کرد: «به منظور نوسازی و تقویت پاور یکی از مراکز اصلی این اپراتور، ضمن حفظ خدمات اصلی، برخی خدمات قابل ارائه به مشترکان از دسترس خارج می‌شود.»
بر این اساس از ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۲۴ دی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۵ دی ماه، همزمان با انجام این عملیات فنی، برخی سرویس‌های قابل ارائه در دفاتر مشترکان مانند قطع، وصل و تغییر نام سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود.
علاوه بر سرویس‌های دفاتر مشترکان، خدمات مشترکان بر بسترهای USSD، پیامک و پرتال نظیر...

۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
nissan hacking
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، مقامات شرکت نیسان اعلام کردند که وبگاه رسمی این شرکت توسط گروهی از افراد که خود را از مخالفان صید نهنگ و دلفین‌ها معرفی کرده‌اند، هک شده است.
شرکت نیسان ژاپن، دومین تولید کننده خودرو در این کشور است. این شرکت در بیانیه خود در این رابطه اعلام کرده است: «ما هرگونه تهدیدی علیه سامانه‌های اطلاعاتی خودمان را جدی خواهیم گرفت و با آن مقابله می‌کنیم. ما به علت حملات اختلال سرویس توزیع شده‌ای که وبگاهمان را هدف قرار داد، مجبور شدیم تا این وبگاه را از دسترس خارج کنیم....

۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
nuclear
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، مقامات امنیتی آمریکایی معتقدند که سامانه‌های طبقه‌بندی نشده رایانه‌ای این کشور در صنعت هسته‌ای، در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند. آنها علت این موضوع را نبود متولی مشخصی برای بازرسی و نظارت بر آنها عنوان کرده‌اند.
به عقیده این کارشناسان، مرکز امنیت سایبری کمیسیون تنظیم مقررات اتمی آمریکا، برای مبارزه با تهدیدات سایبری کنونی آمادگی لازم را ندارد و ضعف‌های امنیتی فراوانی در این سامانه‌های رایانه‌ای وجود دارد که باید برای رفع حتمی آن‌ها اقدام شود. کارشناسان...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
سرقت از خودپردازهای اروپا با بدافزار
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دستگیری این مجرمان جزو اولین اقداماتی از این نوع در اروپا است که توسط پلیس بین‌الملل و اداره‌ رسیدگی به جرائم سازمانی و تروریسم با همکاری یوروپل، یوروجاست و سایر مقامات مجری قانون اروپایی، در رومانی و مالدیو، صورت گرفته است.
این گروه با استفاده از نوعی بدافزار ملقب به تایوپکین، اقدام به راه‌اندازی آنچه به‌عنوان حملات جک پوتینگ شناخته می‌شود کرده و میلیون‌ها دستگاه خودپرداز در سراسر اروپا و حتی فراتر از آن را آلوده کرده‌اند.
با استفاده از بدافزار تایوپکین...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
هک اینترنت اشیاء؛ دغدغه امسال نمایشگاه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حفظ حریم شخصی و مباحث امنیتی هنگام بحث درباره اینترنت اشیاء، دغدغه کارشناسان فناوری اطلاعات شده است.
اینترنت اشیاء یعنی: به اشیاء مختلف حسگر نصب‌شده و قابلیت ارسال و دریافت دیتا از طریق اینترنت یا وای فای ایجاد می‌شود.
اما اینکه در طول این مسیر چه دیتایی به «اشیاء تعریف‌شده» ارسال می‌شود و اگر فردی سوار دوچرخه‌ای بود که یک هکر با ارسال دیتای مخرب، او را از مسیر خود منحرف کرد یا با ارسال پکت، دوربین تلویزیون هوشمند شما را روشن کرده و وارد حریم خصوصی...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
تأکید اوباما بر خطر استفاده تروریست‌ها از اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اوباما در جریان سخنرانی خود در کنگره‌ی آمریکا، با اشاره به استفاده‌ی گروه‌های تروریستی از فضای سایبر، اعلام کرد: گروه‌های افراطی از شبکه‌های اجتماعی برای انتشار تبلیغات نادرست و استخدام نیرو از میان آمریکایی‌ها، تلاش می‌کنند. وی از میان این گروه‌ها به القاعده و داعش اشاره کرد. گروه داعش از شبکه‌هایی مانند توییتر، سعی در جذب نیرو دارد و حتی هکرهایی را نیز برای فعالیت‌های خود، استخدام می‌کند. به‌تازگی نیز آمریکا، یگان جدیدی برای مبارزه با فعالیت‌های سایبری داعش تشکیل داده...

۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
us russia tension
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت امنیت داخلی آمریکا به تازگی اعلام کرد که در زمینه حمله سایبری اخیر به صنعت برق اوکراین، به این کشور کمک تحقیقاتی خواهد کرد. حمله اخیر به صنعت برق اوکراین، سبب شد تا جمعیتی در حدود 700 هزار نفر برای چندین ساعت متمادی در خاموشی مطلق فرو بروند. مقامات اوکراینی در گمانه‌زنی‌هایی، روسیه را متهم به انجام حمله فوق کرده‌اند. تنش‌ها بین دو کشور اوکراین و روسیه، بعد از درگیری‌ها در منطقه کریمه به اوج خود رسید و هرازگاهی اوکراین، اتهاماتی از این دست را متوجه روسیه می‌کند...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
پارانویید سایبری؛ ادعای اسراییل یا واقعیت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ همزمان با رشد صادرات محصولات امنیت سایبری در بخش خصوصی رژیم صهیونیستی، بخش نظامی این رژیم نیز سعی می‌کند توانایی‌های سایبری خود را افزایش دهد. اویاتار ماتانیا (Eviatar Matania)، مدیر دفتر ملی سایبری اسراییل، اعلام کرد: بازار محصولات امنیت سایبری اسراییل به 4 میلیارد دلار در سال گذشته رسیده و حدود 20 درصد آن مربوط به سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی است.
وی گفت: «ما گمان می‌کنیم، انقلاب سایبری، سومین انقلاب مهم بعد از انقلاب‌های کشاورزی و صنعتی است. این انقلاب در حال...

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ Driving Mode به عنوان ویژگی جدید اضافه شده به گوگل مپز، نه تنها امکان حدس زدن مسیر آینده‌ی شما را به صورت هوشمند دارد، بلکه مسیر و وضعیت ترافیکی رسیدن به هدف را نیز برایتان نمایش خواهد داد.

نسخه‌ی ۹.۱۹ گوگل مپز که با ویژگی حالت رانندگی عرضه خواهد شد در مراحل ابتدایی عرضه‌ی نهایی قرار دارد و ممکن است ابتدا در اختیار تمامی کاربران در سراسر دنیا قرار نگیرد.

شما می‌توانید این اپلیکیشن را به صورت دستی نیز نصب کنید اما تشخیص نحوه‌ی...

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۳/دى