آموزش استفاده از شبکه‌های اجتماعی در فرانسه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس برخی اخبار، فرانسه در مقایسه با شرکای بین‌المللی خود، در زمینه‌ی افزایش آگاهی بخشی درباره‌ی خطرهای فناوری دیجیتال و امنیت سایبر، دیر عمل کرده است. برخی از دولتمردان این کشور معتقدند فرانسه به هنگام استفاده از شبکه‌های اجتماعی، از به‌کارگیری راهکارهای مناسب غفلت کرده است.
یکی از آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی در این کشور، روبه‌رو شدن کودکان و نوجوانان با محتواهای نامناسب بیان شده است. کودکان و نوجوانان، همان قربانیان ابتدایی این شبکه‌ها هستند.
فرانسه تصمیم...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
مهندس نصراله جهانگرد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به رسیدن به انتهای برنامه پنجم توسعه از برنامه های محقق شده در شبکه ملی اطلاعات خبر داد و اظهار کرد: «برای رسیدن به نقطه مطلوب نهایی، مسیری پیش‌رونده داریم.»
مهندس نصراله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه گفت و گویی که با ماهنامه مدیریت ارتباطات داشت؛ در ارتباط با این که چه میزان از برنامه‌های شبکه ملی تا پایان برنامه پنجم توسعه محقق شده است عنوان کرد: ابتدا باید در نظر گرفت که ورودمان...

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
موتورولا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ما هرگز گوشی Atrix 4G موتورولا در سال 2011 را فراموش نمی‌کنیم که با حسگر اثرانگشت راهی بازار شد؛ اما همان‌طور که می‌دانید موتورولا دست‌به‌دست چرخید تا اینکه بالاخره در دستان کمپانی لنوو افتاد و قرار است مدیران چینی برند موتو را بانام لنوو و با تغییراتی که آرزو دارند، در سال 2016 راهی بازار کنند.
«چن شودونگ» قائم‌مقام لنوو و مدیر لنووی منطقه چین و آسیا پاسیفیک در اظهارات جدید درباره استراتژی‌های 2016 این کمپانی در قبال برند موتو اعلام کرد تمام...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
ائتلاف جهانی علیه قوانین رمزگشایی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ تکاپوی کشورها برای تصویب قوانین به‌منظور دسترسی به اطلاعات کاربران، فریاد اعتراض مدافعان حقوق بشر را درآورده است. بعد از تصویب قانون جنجالی و پرتنش امنیت سایبری آمریکا (CISA) و بعد از آن تلاش...

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
ترند میکرو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ برخی کارشناسان امنیتی شرکت گوگل، یک آسیب‌پذیری، در آنتی‌ویروس ترند میکرو (Trend micro)، به نام پی. سی. سیلین (PC-Cillin) کشف کرده است که آن را تبدیل به در پشتی (Backdoor) می‌کند.
در زمان نصب پی. سی. سیلین، «Node.js» نیز روی رایانه‌های کاربران نصب شده و آن‌ها را در معرض خطر حمله‌ی هکرها قرار می‌دهد. در زمان نصب آنتی‌ویروس پی. سی. سیلین، Node.js به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی مدیریت پسورد ترند میکرو نصب شده و در راه‌انداز (Startup) رایانه‌ها قرار...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
ورود چک ‌پوینت به امنیت سایبر اتومبیل‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رژیم صهیونیستی که هدفش، رسیدن به رهبری امنیت سایبر دنیا است، می‌خواهد در زمینه‌ی امنیت سایبری اتومبیل‌ها، پیشگام باشد. پیش از این نیز شرکت اسراییلی آرگوس، اقداماتی را برای رسیدن به این هدف انجام داده بود.
با توجه به هوشمند بودن برخی اتومبیل‌ها و همچنین افزایش...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
توان سایبری ایران بعد از برجام، از منظر آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا بعد از مسئله‌ی هسته‌ای، این بار در تلاش است تا به دنیا القا کند، ایران در حوزه‌ی آفند سایبری در حال رشد است و اگر برجام اجرایی شود، سرمایه‌های خود را در این راستا به کار می‌گیرد. به همین دلیل نشریه‌ی امور خارجه آمریکا (Foreign Affaairs)، مقاله‌ای در این باره منتشر کرد که به شرح زیر است:
«جنگجویان سایبری ایران در صحنه‌ی فعالیت‌های این کشور، عمل می‌کنند. در اواخر پاییز سال گذشته، نیویورک‌تایمز نوشت هکرهای ایرانی، حمله‌ی سنگینی را علیه وزارت خارجه‌ی آمریکا...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
وزارت خارجه آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مدیر ارزیابی فناوری شرکت «این-کیو-تل» در سال 2004 از سازمان سیا به گوگل پیوست تا به عنوان مدیر ارشد فدرال این غول اینترنتی فعالیت کند. نام واقعی این شرکت پلئوس می‌باشد اما به In-Q-Tel مشهور شده است؛ این شرکت در سال 1999 پایه‌گذاری شد و هدف اصلی آن سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی‌هایی است که مورد علاقه NSA می‌باشد و رابطه اصلی آن با بخش علم و تکنولوژی سازمان سیاست.

پایگاه خبری تحلیلی «پریزن پلنت» در گزارشی به قلم «کورت نیمو» با اعلام این مطلب به...

۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
خدمات وای‌فای در مترو نیویورک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایالت نیویورک در حدود 240 ایستگاه مترو دارد؛ اما در تعداد کمی از آن‌ها به مسافران خدمات وای‌فای ارائه می‌شود.
اندرو کیومو (Andrew Cuomo)، فرماندار ایالت نیویورک گفته است تا پایان سال 2016 تمام ایستگاه‌های مترو به ارتباطات وای‌فای مجهز خواهند شد. در قدم بعدی تا اوایل سال 2017، با استفاده از شبکه سلولی1، خدمات تلفن همراه در ایستگاه‌ها ارائه خواهد شد.
این خدمات به مسافران اجازه خواهد داد تا از عابر بانک یا تلفن هوشمند خود...

۰۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۲/دى
وزیر ارتباطات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی امروز دوشنبه در پنجمین همایش بانکداری الکترونیک اظهار داشت: پهنای باند اینترنت بین الملل ظرف دو سال گذشته از ۷۲ گیگابیت بر ثانیه به ۲۷۶ گیگابیت رسیده است و در کنار این توسعه، ظرفیت IP داخل کشور نیز به میزان ۵ برابر افزایش داشته است.

وی ایجاد شبکه پهن باند را کلید توسعه کاربرد و به کارگیری ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و با بیان اینکه استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانکداری کشور دارای اهمیت است، گفت: در...

۰۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۲/دى