وزیر ارتباطات خبر داد؛

به گزارش سایبربان، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب نوشت: بر اساس نتایج اندازه‌گیری‌های انجام شده و اعلام نظر دفتر امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی ایران در سال جاری، موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌های تلفن همراه گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها از تشعشعات آنتنهای مخابراتی، پایین‌تر از حد مجاز بوده‌ است.

وی از...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
شورای راهبری طرح جویشگر؛

به گزارش سایبربان، خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری جویشگر بومی، در بیست‌وسومین نشست شورای راهبری جویشگر بومی که در محل سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد، گفت: با وجودی که طرح‌های متفاوتی برای جویشگر بومی از سوی ذینفعان دریافت شده اما هنوز یک مدل اقتصادی مناسب برای جویشگر بومی نهایی نشده است.

وی وضعیت اقتصادی جویشگرهای موجود را حساس عنوان کرد و حمایت سریع در این مرحله...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
از سوی هیات وزیران؛

به گزارش سایبربان، هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و اطلاعات و به استناد ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیتهای بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، حق امتیاز پروانه ایجاد و بهره‌برداری شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده ‌فروشی را تعیین کرد.

متن مصوبه دولت که توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده، به شرح زیر است:

...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
تلویزیون‌های هوشمند به اینترنت اشیا متصل می شوند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اشیا هوشمند، یک پلتفرم باز است که به کمک اینترنت اشیا، امکان اتصال، مدیریت و کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند را توسط یک دستگاه برای کاربران فراهم می‌کند.
شرکت کره‌ای سامسونگ اعلام کرده که از سال آینده، تلویزیون‌های SUHD به کمک فناوری اینترنت اشیا، همچون مرکز کنترلی برای تمامی دستگاه‌های هوشمند موجود در خانه عمل خواهند کرد.
تلویزیون‌های SUHD این قابلیت را دارند تا از طریق فناوری اتصال و کنترل اشیا هوشمند، به ۲۰۰ دستگاه هوشمند دیگر نیز...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
ابزاری کشنده به نام حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ طبیعت و شدت حملات سایبری به‌سرعت در حال تغییر است. در حدود سال 1997 تنها حملات از طریق یک ویروس یا تروجان، حمله‌ی سایبری شناخته می‌شد. مقیاس حمله هم بسیار کم بود و به‌عنوان‌مثال تنها یک یا چند رایانه، قربانی می‌شدند.
بعدها و در سال‌های میان 2004 تا 2007 از بدافزارها برای اهداف مالی استفاده می‌شد که البته هم‌اکنون نیز ادامه دارد. سپس حملات پیشرفته‌ی پایدار (APT) به وجود آمد که بیشتر هکرهای چینی از این نوع حمله استفاده می‌کردند. با رشد فناوری‌ها، استفاده از...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینترنت اشیا در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری به خود دیده است. رژیم صهیونیستی در سال 2015 روی توسعه‌ی اینترنت اشیا تمرکز کرده بود. این فناوری، یکی از20 نوآوری بود که رژیم صهیونیستی روی آن تحقیق می‌کرد.
در فناوری اینترنت اشیا، طیف وسیعی از وسایل، بدون دخالت انسان به اینترنت متصل شده و اطلاعات خود را روی آن به اشتراک می‌گذارند. اطلاعات جمع‌آوری شده از این وسایل، پردازش شده و در مرکز داده‌ای ذخیره می‌شوند. همچنین می‌توان این وسایل را از...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
هشدار در مورد سرعت پایین اینترنت آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کمیسیون مذکور در گزارش خود از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت در آمریکا خواسته تا سرعت دانلود 25 مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود 3 مگابیت در ثانیه را برای کاربران به ارمغان آورند؛ زیرا سرعت‌های پایین‌تر از این ارقام به معنای بی‌کیفیت بودن خدمات اینترنت ارائه شده است.
در بخشی از بیانیه کمیسیون فدرال ارتباطات آمده است: «در حالی که کشور از نظر دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت پیشرفت کرده است، ظرفیت سیستم‌های ارتباطی پیشرفته به شکلی منطقی و به موقع...

۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
تبلیغات اینترنتی؛ آگهی‌افزار یا جاسوس‌افزار؟؟
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ آگهی‌افزارها یکی از بدافزارهای شایع هستند. این بدافزارها، در ابتدای امر، فقط تبلیغ محصولات تجاری هستند، اما در ورای آن‌ها، رفتارشناسی کاربران و جاسوسی و سرقت اطلاعات، نهفته است. معمولاً هنگام باز کردن برخی وب‌گاه‌ها، چندین صفحه باز می‌شوند که هرکدام محصول خاصی را تبلیغ می‌کنند. به‌طورمعمول، مجرمان سایبری، آگهی‌افزارها را برای افرادی قرار می‌دهند که به دنبال دریافت نرم‌افزارهای رایگان هستند.
یکی از مشکلاتی که آگهی‌افزارها برای کاربر ایجاد می‌کنند این است که اطلاعات...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
نوآوری متفاوت در نمایشگاه CES؛

به گزارش سایبربان، در خلال برگزاری نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی مصرفی در لاس وگاس آمریکا موسوم به CES انبوهی از فناوریهای جاه طلبانه مرتبط با حوزه سلامت و به ویژه سیستم عصبی ارایه شد که یکی از آنها بیش از سایرین جلب توجه می کرد.

اینکه بتوان سیگنالهای مغزی را کنترل کرد تا ضمن دستکاری آنها بتوان به ارتقای سطح سلامت افراد کمک کرد، فلسفه نهفته در پس نوآوری جدیدی است که به آن «هک کردن مغز» هم گفته می شود.

...
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۹/دى
علاقه هکرها به اطلاعات موبایل؛

به گزارش سایبربان، براساس مطالعات شرکت کسپرسکی از تهدیدات سازمانی در ۱۲ ماه اخیر، ابزارهایی که برای حمله­ سایبری علیه سازمان­‌ها استفاده شد، متفاوت از ابزارهایی بود که در مورد کاربران عادی مورد استفاده قرار گرفت.

رشد ۳ برابری حملات به کامپیوترهای سازمانی نسبت به کامپیوترهای خانگی

متخصصان شرکت کسپرسکی همچنین شاهد رشد قابل ملاحظه‌­ای در تعداد...

۱۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۹/دى