اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شورای راهبری، باهدف ارائه گزارش تصمیمات اخذ شده و اقدامات به عمل آمده در رابطه با طرح اینترنت اشیاء (IoT)، بررسی نقشه راه توسعه این فناوری در کشور و بررسی نظر اعضای شورای راهبری طرح با حضور برات قنبری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و هومن ضرابی مجری طرح اینترنت اشیاء (IoT) برگزار شد.
شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) در این نشست بر اهمیت اجرای این طرح برای بالابردن بهره‌وری...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از دانشمندان موسسه فیزیک و فنّاوری مسکو و مؤسسه فیزیک نظری آکادمی علوم روسیه فراماده یا متاماده‌ای دو بعدی طراحی کرده‌اند که از عناصر نقره تشکیل شده است و نور را به صورت غیرمعمولی منکسر می‌کند.
نتایج مدل‌سازی‌های رایانه‌ای نشان داد که این ماده می‌تواند عملکرد بسیار خوبی برای نورهایی در طول‌موج 400 تا 500 نانومتر داشته باشد که شامل نور بنفش، آبی و آبی روشن است.
کارایی در این حالت به‌صورت درصد نوری که در جهت دلخواه منتشر می‌...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
نشست دنیای واقعی رمزنگاری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نشستی با عنوان «دنیای واقعی رمزنگاری» (RWC) با حضور محققان رمزنگاری و مبتکران این موضوع، در دانشگاه استنفورد (Stanford) کالیفرنیا، برگزار می‌شود. زمان برگزاری این نشست، ششم تا هشتم ژانویه است.
هدف اصلی برگزاری این نشست، تقویت گفتگوها میان محققان و مبتکران رمزنگاری است. گوگل، یاهو، فیس‌بوک، شرکت HP، لینکدین و اینتل، از مهم‌ترین حامیان نشست یادشده، هستند. شایان‌ذکر است، نشست دنیای واقعی رمزنگاری از سال 2012، هرساله برگزار می‌شود.
همچنین تمام موضوعات این...

۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
توییتر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طی سال‌هایی که از فعالیت توییتر می‌گذرد این وب‌گاه همیشه بر کوتاه نویسی و اشاره به اصل مطلب تأکید داشته و به همین علت کاربران این وب‌گاه هم مجبور بوده‌اند نکات و مباحث خود را به 140 کاراکتر محدود کنند، اما حالا در تغییری عجیب توییتر قصد دارد امکان ارسال 10 هزار کاراکتر را به کاربرانش بدهد که بسیار قابل‌توجه است.
یکی از دلایل محدودیت 140 کاراکتری توییتر این بوده که خدمات یاد شده در ابتدا به عنوان خدمات پیامکی راه‌اندازی شد و قصد داشت با...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
بدافزار انرژی سیاه؛ عامل حمله به شرکت‌های انرژی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ استفاده از اسکادا در بخش صنعتی کشورها، یک امر ضروری است؛ اما امروزه این سامانه‌ها، به هدفی برای مجرمان سایبری و هکرهای دولتی، تبدیل‌ شده است. یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری به این سامانه‌ها، حمله‌ی استاکس‌نت علیه تأسیسات هسته‌ای ایران بود.
چندی پیش خبر...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
تسلاسوییت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ واقعیت مجازی نوعی فناوری است که کاربر را به‌طور کامل از دنیای واقعی جدا کرده و او را در دنیایی مجازی قرار می‌دهد.
زمانی که هدست‌های واقعیت مجازی روی سر کاربر قرار می‌گیرد، چشم‌ها و گوش‌های او را درگیر می‌کند؛ اما بدن کاربر همچنان آزاد بوده و با لمس محیط واقعی،...

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
واقعیت مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت هیوندای قصد دارد به‌روزرسانی جدیدی در قالب برنامهCar Care برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS ارائه دهد که امکان بهره‌گیری از قابلیت راهنمای مجازی در قالب فنّاوری واقعیت افزوده را میسر خواهد ساخت.
این برنامه نه‌تنها ارائه محتویات در خصوص المان‌های اصلی خودرو را پیش روی کاربر قرار خواهد داد بلکه امکان استفاده از ویدئوهای آموزشی در خصوص نحوه استفاده از این قابلیت‌ها و حتی مواردی مانند کنترل روغن خودرو و تعویض فیلتر هوا را میسر می‌سازد...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
مخالفت هلند با دسترسی به اطلاعات شهروندان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی دولت هلند اعلام کرد: با هرگونه قانونی که امکان دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی به داده‌های رمزنگاری‌شده را می‌دهد، مخالف است و از این‌گونه قوانین، حمایت نمی‌کند.
به دنبال افزایش حملات تروریستی، برخی از دولت‌ها بهانه‌ی خوبی برای جاسوسی از شهروندان، به دست آوردند. این دولت‌ها، از شرکت‌های فناوری خواستند با قرار دادن «در پشتی» امکان دسترسی به اطلاعات را، فراهم کنند؛ به‌عنوان‌مثال، انگلیس از قانونی که دسترسی به اطلاعات حساس و رمزنگاری‌شده را، فراهم کند،...

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
بدافزارهای جاسوسی کتب مذهبی را نشانه گرفتند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی در مورد برنامه‌های کاربردی تلفن‌های هوشمند که با ظاهری بی‌خطر، توانایی مخفی سازی کدهای مخرب را دارند هشدار دادند.
مهاجمان سایبری تمرکز خود را معطوف به کاربران تلفن‌های هوشمند و برنامه‌های کاربردی آن‌ها کرده‌اند که از طریق آن به سرقت داده‌های موردنظر خود اقدام کنند. با این اوصاف هیچ‌چیزی در امنیت کامل به سر نمی‌برد. ازاین‌رو بیشتر برنامه‌های کاربردی رایگان و محبوب، دارای بدافزارهایی هستند که اقدام به جاسوسی و سرقت اطلاعات افراد می‌...

۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۶/دى
کمپین حملات سایبری علیه عربستان سعودی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرهای اکتیویست ناشناس (Anonymous) با اظهار نارضایتی از اقدام رژیم آل سعود درباره‌ی اعدام 47 نفر از شهروندان، از جمله شیخ نمر، اعتراض خود را با انجام حملات سایبری به وب‌گاه‌های دولتی سعودی اعلام کردند.
البته چندی پیش نیز گروهی از جوانان عربستانی،...

۰۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۶/دى