سایت شبکه خبری العربیه هک شد
به گزارش سایبربان

سایت شبکه خبری العربیه وابسته به عربستان سعودی هک شد.بر اساس این گزارش، گروه موسوم به انصارالحجاز مسئولیت هک شدن سایت العربیه را بر عهده گرفته است.این گروه هکری با قرار دادن مقالات انتقادی نسبت به اعدام شیخ نمر باقر النمر  و اوضاع داخلی عربستان مخالفتشان را با این اقدامات اعلام کردند.

...

۲۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
انتشار دستورالعمل امنیت سایبری کشتی‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شورای دریایی بین‌المللی و بالتیک (BIMC)، دستورالعمل امنیت سایبر را برای کشتی‌ها اعلام کرد. این شورا با همکاری تعدادی دیگر از سازمان‌های کشتیرانی، به‌منظور حفظ کشتی‌ها از مشکلات و حوادث امنیت سایبری در دریاها، این دستورالعمل را صادر کرد.

همچنین دستورالعمل یادشده، شامل اطلاعاتی درباره‌ی فهم تهدیدات سایبری، چگونگی ارزیابی و کاهش خطرها، کیفیت ایجاد برنامه‌ها برای حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی و تشخیص آسیب‌پذیری‌ها و اهداف بالقوه‌ی...

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
ابر رایانه انویدیا برای خودروهای بی راننده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سال گذشته Drive CX و امسال ابر رایانه Drive PX2 شرکت انویدیا رونمایی شد که مملو از پردازنده‌های مختلف با کارآیی‌های متنوع بوده و قدرتی معادل 150 لپ‌تاپ مک بوک پرو دارد.
اما این ابر رایانه بااین‌همه قدرت، در داخل یک جعبه کوچک غذا نیز جا می‌شود و با 12 سی پی یو که 8 ترافلاپ را پشتیبانی می‌کند، بیش از 24 عملیات عمیق را برای انجام در خودروی خودران در هر ثانیه انجام می‌دهد.
معماری خنک‌کننده این ابر رایانه نیز جالب‌توجه بوده و این‌همه...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
حملات هکری به نهادهای دولتی اوکراین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک گروه هکری خطرناک حملات خود را بر روی شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه انرژی متمرکز کرده و با استفاده از ابزاری تازه به پاک کردن اطلاعات کاربران و نفوذ به سرورهای آن‌ها اقدام می‌کند.
گروه یاد شده که به Sandworm  یا  BlackEnergy مشهور شده در ابتدا از بدافزارهای مختلفی برای سرقت اطلاعات مدنظر خود استفاده می‌کرد. اما حالا بعد از چند سال فعالیت از روش‌های پیشرفته‌تری برای آسیب زدن به اهداف خود استفاده می‌کند.
هدف اولیه این گروه هکری...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
افزایش بودجه امنیت سایبر سنگاپور و درک مدیران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس گزارشی که شرکت حسابداری PwC به نام «وضعیت جهانی امنیت اطلاعات» منتشر کرد، سنگاپور افزایش بودجه‌ی امنیت سایبر 46 درصدی را از سال 2014 تا 2015 تجربه کرده است. در حالی که این میزان در دو سال گذشته، 4 میلیون دلار بود، در سال قبل به 9 میلیون دلار رسید.

یکی از علل افزایش بودجه‌ی امنیت سایبر در این کشور، حوادثی است که برای ابزارهای هوشمند، اتفاق می‌افتد. به‌موازات افزایش بودجه، حوادث امنیتی مربوط به تلفن‌های هوشمند...

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ IPv6 بیستمین سال خود را پشت سر گذاشت، و این نقطه عطف مهم در حالی جشن گرفته شده که این پروتکل توانسته برای نخستین بار حدود بیست درصد سهم کاربران را از آن خود نماید.
دلایل زیادی باعث شده که پیشرفت و همه‌گیر شدن این پروتکل همچنان فاصله زیادی از نقطه موردنظر داشته باشد،‌ با این حال انتظار می‌رود که در سال 2016 تبدیل به جریان غالب گردد.
به‌عنوان مثال در بریتانیا شرکت‌های بزرگ مخابراتی در ماه‌های آتی، الحاق به این پروتکل را در برنامه...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
پلیس فتا
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه برخی کاربران در دانلود از وب‌گاه‌ها دقت لازم را ندارند، گفت: «این امر باعث آلودگی سیستم تلفن‌های هوشمند می‌شود؛ برخی از این بدافزارها که در پی دانلود بر روی سیستم قرار می‌گیرند، توانایی عکاسی و فیلم‌برداری بدون اطلاع کاربر را هم دارند.»
سرگرد حمید کیانی با بیان اینکه متأسفانه کاربران هنگام دانلود از وب‌گاه‌ها دقت لازم را در خصوص دام‌های اینترنتی ندارند، اظهار کرد: «این امر باعث آلودگی سیستم...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
هک شدن وب‌گاه وزارت دفاع قطر
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکری که نام گروه 322 را بر خود گذاشته است وب‌گاه وزارت دفاع قطر را در انتقام‌جویی از اعدام شیخ باقر النمر توسط آل سعود هک کرد.
هکرها در پیامی اعلام کردند: «شما گمان می‌کنید که با اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه عربستانی وی را کشته‌اید. این در حالی است که شما با این اقدام 1000 نمر را پشت سر خود جا گذاشتید.»
در این پیام آمده است: «ما به‌عنوان گروه 322 نمرهایی هستیم که انتقام خون شهدا را خواهیم گرفت و این نقطه آغاز پایان حکومت شما...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
افزایش طیف فرکانس‌های امواج وای‌فای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه رایانه‌ها و ابزارهای هوشمند بسیاری وجود دارند که به اینترنت متصل می‌شوند. همچنین گسترش فناوری اینترنت اشیا باعث شده است تا ابزارها و حسگرهای بسیاری به اینترنت متصل بشوند. فناوری‌های وای‌فای امروزی، به علت تعداد بسیار بالای ابزارها و حجم اطلاعاتی که جابه‌جا می‌شود به چالش کشیده شده و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی دیگر توانایی پاسخگویی به این میزان درخواست را نداشته باشند. این موضوع در آینده می‌تواند باعث قطعی‌های مکرر و کندی سرعت انتقال...

۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۵/دى
بلاک‌چِین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هکرها همیشه یک‌قدم جلوتر از شرکت‌های امنیتی حرکت می‌کنند. با این وجود که شرکت‌های امنیتی هر روز روش‌های جدیدی برای محافظت از کاربران ایجاد می‌کنند، هنوز هم هکرها روشی برای نفوذ پیدا می‌کنند؛ اما نوعی فناوری به نام بلاک‌چین (BlockChain)، به اینترنت یک هویت قطعی می‌دهد.
بلاک‌چین یک فناوری جدید و پروتکلی اینترنتی است که در تراکنش‌های مالی آنلاین به کار گرفته می‌شود؛ اما می‌توان موارد استفاده‌ی دیگری نیز برای آن پیدا کرد.
ریچارد مولدز (Richard Moulds)،...

۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۵/دى