ویندوز 10
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس این آمار هر ماه 40 میلیون کاربر جدید به جمع کاربران ویندوز 10 اضافه شده‌اند. البته این شرکت مهاجرت به ویندوز 10 را برای کاربران ویندوزهای 7 و 8 رایگان اعلام کرده تا بتواند افراد را هر چه بیشتر به تغییر سیستم‌عامل رایانه‌های خود، ترغیب کند.
مایکروسافت در ماه اکتبر اعلام کرده بود که ویندوز 10 بر روی 110 میلیون رایانه در سراسر جهان نصب شده است. بر اساس برآوردهای این شرکت تعداد کاربران ویندوز 10 تا سه سال دیگر به یک میلیارد نفر می‌...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
اجرای لینوکس بر روی پلی‌استیشن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وب کیت که یکی از مؤلفه‌های مرورگر کنسول بازی پلی‌استیشن 4 است، دارای آسیب‌پذیری‌هایی است که سوءاستفاده یاد شده را ممکن کرده است. وب کیت یک موتور چیدمان ظاهر صفحات وب است که امکان تولید ماشینی صفحه‌های وب را برای یک مرورگر وب فراهم می‌آورد. وب‌کیت نیروبخش دو مرورگر گوگل کروم و سافاری است که به ترتیب 18 و 5 درصد سهم بازار مرورگرها را در دست دارند

در این کنسول بازی از سیستم‌عامل اوربیس سونی استفاده شده که برگرفته از سیستم‌...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
حملات مرد میانی در کمین سامانه‌های پرداخت آلمان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تعدادی از محققان، آسیب‌پذیری‌هایی را در بانک‌های آلمان و سامانه‌های پرداخت آن‌ها پیدا کرده‌اند که به مجرمان سایبری امکان سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری را می‌دهد. به‌علاوه این آسیب‌پذیری‌ها ممکن است راه را برای انجام حملات مرد میانی (man-in-the-middle) از طریق وای‌فای یا اترنت، باز کنند.
در سامانه‌های پرداخت آلمان، از نوعی پروتکل به نام «ZVT» استفاده می‌شود. هکرها با استفاده از آسیب‌پذیری‌های موجود در این پروتکل، خود را میان سامانه‌ی پرداخت و پرداخت‌کننده، قرار...

۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
اختلالات گسترده در تلگرام
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس نقشه آنلاین از دانود شدن اپلیکیشن تلگرام، ظاهراً مشکل بین‌المللی به وجود آمده و برخی کاربران ایرانی در برخی نقاط کشور ، از صبح امروز شنبه مورخه 12 دی‌ماه 1394 دائم قطع و وصل می‌شوند.
نقشه زیر مناطقی که این اپلیکیشن دور از دسترس شده، نشان می‌دهد. بر این اساس، ایران جزو مناطق عمده قطعی گزارش‌شده و عمان، بخش‌هایی از اروپای مرکزی و همچنین کالیفرنیا دچار مشکل فنی شده‌اند.
کاربران با توئیت به مدیران تلگرام از آن‌ها خواسته‌اند تا این...

۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
ایجاد واحد جدید سایبری در بخش نظامی چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چین که در حال گسترش توان سایبری بخش نظامی است، به‌تازگی سه‌ شاخه‌ی جدید در این بخش را ایجاد کرد که یکی از آن‌ها مربوط به جنگ سایبری است. ایجاد این سه‌شاخه‌ی جدید، به‌منظور بهبود آمادگی ارتش چین است. دو بخش دیگر نیز مربوط به موشک‌های راهبردی و جنگ‌های فضایی است. لازم به ذکر است چندی پیش این کشور اعلام کرده بود که قصد دارد واحدهای سایبری خود را در یک بخش مجزا، تجمیع کند.
وزارت دفاع چین اعلام کرد: این شاخه‌ی جدید، منابعی را فراهم می‌کند تا از فضای سایبر چین،...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
یاندکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت‌هایی که خدمات خود را در قالب ارائه سرویس‌هایی برپایه موتورهای جستجو به کاربران ارائه می‌دهند معمولا از قابلیت‌های امنیتی درون شرکتی متفاوتی به‌منظور اطمینان از عدم وارد آمدن آسیب به الگوریتم‌های جستجو و کدهای منبع مربوط به آن استفاده می‌کنند. این در حالی است که به‌نظر می‌رسد یاندکس، بزرگ‌ترین موتور جستجوی روسیه این قواعد اولیه اما اساسی را جدی نگرفته است. 
بر اساس جدیدترین خبرهای منتشر شده، دیمیتری کوروبوف یکی از کارمندان شرکت یاندکس...

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
کندی اینترنت
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اختلاف‌نظر تکراری شرکت زیرساخت و شرکت‌های اینترنتی درباره منشا قطعی‌های اینترنت اخیرا به اختلاف بر سر بودن یا نبودن اختلال ارتقا یافته و کاربر متضرر همیشگی این وضع است. این در حالی است که رگولاتوری سامانه‌ای در اختیار دارد که پاسخ دقیق این سوالات را دارا است.
اواخر مهرماه بود که اختلال و افت سرعت محسوسی در اینترنت کشور حادث شد که به دنبال این اختلال، شرکت ارتباطات زیرساخت متولی حاکمیتی اینترنت کشور از قطع مسیرهای تأمین اینترنت ایران از...

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
حمله‌ی سایبری به وب‌گاه‌های BBC
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در اولین روز از سال نوی میلادی، وب‌گاه‌های BBC موردحمله‌ی اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS) واقع شدند. البته هنوز مسئولان فنی BBC هیچ‌گونه تأییدی را مبنی بر وجود مشکلات فنی در وب‌گاه‌های یادشده، اعلام نکرده‌اند.
سایر سرویس‌های BBC مانند «iPlayer Radio» و «iPlayer video service» نیز دچار قطعی برق و سرویس‌دهی آن‌ها مختل شد، اما بر اساس برخی گزارش‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی این بنگاه خبری، دچار هیچ‌گونه اختلالی نشدند.
هنوز خبری از عاملان این حمله در...

۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
اینترنت کوانتومی
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس آخرین تئوری فیزیک کوانتوم، می‌توان به کمک ماشین‌های پیشرفته، پردازش و برقراری ارتباطات کوانتومی را ایجاد کرد، اما برای رسیدن به فناوری اینترنت کوانتومی هنوز دو گام اساسی باقی‌مانده است.
پروفسور آنتون زیلنگر، یکی از فیزیکدانان مطرح دانشگاه وین با همکاری گروهی از دانشجویان برای اولین‌ بار در سال 1997 موفق به انتقال فوتون‌ها شد. این فیزیکدانان موفق شدند ارتباط فوتونی را تا فاصله 143 کیلومتری برقرار کنند.
فیزیکدانان معتقدند...

۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/دى
ایجاد مراکز عملیات امنیتی در سنگاپور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان امنیت سایبر سنگاپور قصد دارد امنیت آنلاین بخش‌های مختلف خود را تقویت کند. این سازمان می‌خواهد با ایجاد مرکز عملیات امنیتی در هر بخش، به اشتراک‌گذاری اطلاعات صورت گیرد و پاسخ به حملات سایبری، منسجم شوند.
هدف دیگری که برای ایجاد این مراکز عملیات امنیتی ذکر شده است، افزایش آگاهی و توانایی و همچنین حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی در برابر حملات سایبری است. با توجه به وابستگی بخش‌های مختلف یک کشور به یکدیگر، اگر حتی بخشی در دفاع سایبری، سرمایه‌گذاری کند، نفوذ...

۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/دى