تراشه بیولوژیکی سامسونگ
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تراشه جدید حامل چندین حسگر بوده و می‌تواند به دلیل تعدد حسگرها تصویری دقیق‌تر از قبل از بدن شما ارائه کند.
سازنده مدعی است این تنها ویژگی نیست که بدان افتخار می‌کند، بلکه ازنظر سایز نیز با به‌هم‌پیوسته کردن قطعات، 25 درصد کوچک‌تر از قبل شده و برای فناوری‌های پوشیدنی در حد قطعات مینیاتوری شده است.
تجزیه‌وتحلیل مقاومت بیوالکتریکی/BIA، فوتوپلتیسموگرافی/PPG، نوار قلب/ECG، درجه حرارت پوست بدن و GSR یا میزان پاسخ گالوانیک پوست داخل تراشه مذکور...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
اقدامات فرانسه برای مبارزه با جرایم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نبود آمارهای دقیق راجع به جرایم سایبری و رشد روزافزون آن‌ها، مشکلاتی را برای اجرای اقدامات مناسب و سنجش جزییات آن‌ها توسط مقامات سیاسی دولتی فرانسه به وجود آورده است. به‌تازگی نیز تعدادی از مجرمان سایبری در اروپا دستگیر شدند که عده‌ای از آن‌ها، فرانسوی بودند. به همین دلیل، وزارت امور داخلی این کشور قصد دارد، ابزارهای جدیدی را برای مانیتورینگ میزان رشد جرایم سایبری و کنترل آن‌ها به کار بگیرد.
سازمان ملی بزهکاری و رصد روش‌های مجازات فرانسه ، به وزارت امور داخلی...

۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
اینترنت رایگان فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بعد از اینکه کشور هند در هفته‌ی گذشته جلوی عرضه‌ی اینترنت رایگان فیس‌بوک را گرفت. مصر نیز شروع به جلوگیری کردن از عرضه‌ی اینترنت رایگان فیس‌بوک کرده است.
برنامه‌ی ارائه‌ی اینترنت رایگان به کشورهای در حال توسعه توسط فیس‌بوک، مبانی رایگان (Free Basics) نام دارد. این طرح به مردم کشورهای در حال توسعه امکان دسترسی رایگان به وب‌گاه فیس‌بوک و تعدادی وب‌گاه از پیش تعیین شده‌ی دیگر را می‌دهد.
تعدادی از شرکت‌های مخابراتی و فعالان حوزه‌ی...

۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
افق انگلیس برای دیجیتالی کردن این کشور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اد وایزی (Ed Vaizey)، وزیر اقتصاد دیجیتال انگلیس، از مردم، بخش صنعتی، دانشگاهی و تجاری انگلیس خواست تا نظرات خود را درباره‌ی راهبرد دیجیتال جدید این کشور- که در سال 2016 ایجاد می‌شود- بیان کنند. وی از مردم خواست، نظراتی را اعلام کنند که طی 5 سال آینده، بتوان همه‌ی بخش‌ها را با اینترنت پوشش داد.
وایزی گفت: «تمام اقتصاد و زندگی مردم انگلیس، دیجیتالی شده است؛ از خریدوفروش گرفته تا مسافرت و بخش درمان. این سیاست دیجیتالی کردن، ابتدا در سال 2010، از شرق لندن، طلوع و...

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
هاکارستان
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جامعۀ 12میلیونی دانش آموزان ایرانی، ضریب نفوذ 82.7 درصدی اینترنت در ایران طی سال‌های اخیر در کنار سیل کاربران تلفن‌های هوشمند که طبق آخرین آمار بدست آمده، از هر دو نفر ایرانی یکی از آن‌ها دارای تلفن همراه هوشمند است، می‎تواند نویدبخش فرصتی بزرگ برای برنامه‎نویسی موبایل در حیطه موضوعات آموزشی باشد.
هاکارستان، ماراتـــون برنامه‌نویسی موبایلی است که باهدف تولیـــد نرم‌افزارهای آموزشی برای جامعه‌ی تعلیم و تربیت ایران برای اولین بار با...

۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
ادعای قطعی برق توسط حمله سایبری روسیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در شب کریسمس 2016، قطعی برقی در مناطق غربی اوکراین اتفاق افتاد. سرویس امنیتی این کشور بعد از این ماجرا، اعلام کرد: نوعی بدافزار در شبکه‌های تأسیسات برق یافت و موجب اختلال و قطعی برق این مناطق شد. هنوز نامی از بدافزار و نحوه‌ی عملکرد آن نیز بیان ‌نشده است.
مسئولان اوکراین، این اتفاق را به دلیل حمله‌ی سایبری روسیه می‌دانند. آن‌ها معتقدند، این حمله به برخی از شرکت‌های تأمین‌کننده‌ی برق در اوکراین، صورت گرفت. همچنین این مسئولان می‌گویند: این حمله مقارن با زمانی...

۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
Talko
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ساخت ابزار ارتباطی اینترنتی که موردپذیرش کاربران جهانی قرار بگیرد اقدام دشواری محسوب می‌شود که البته شرکت Talko تا اندازه‌ای در این زمینه موفق بوده است. با این وجود می‌بایست به زودی با این ابزار ارتباطی برای همیشه خداحافظی کرد.
روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای گفته شد که مایکروسافت شرکت Talko را خریداری کرده است و می‌خواهد فناوری و گروه توسعه‌دهنده این ابزار ارتباطی را به سیستم Skype اضافه کند.
مایکروسافت با انتشار مطلبی روی وبلاگ...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/دى
حملات سایبری به ترکیه؛ نظرات و پیامدها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حملات سایبری به ترکیه، تأثیر قابل‌توجهی روی سرعت اینترنت در این کشور گذاشته است. روزنامه ترکی حریت، اعلام کرد: این حملات با تحریک و فریب روس‌ها بوده است. شرکت رسانه‌ای میک آمریکا (Mic News) نیز این مطلب را ذکر کرد. یکی از...

۰۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/دى