بازتاب قانون ضد تروریسم چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چندی پیش، چین قانونی را برای مبارزه با تروریسم تصویب کرد که طی آن شرکت‌های فناوری ملزم شدند، اطلاعات رمزنگاری‌شده را در اختیار دولت قرار دهند. بعد از تصویب این قانون، فریاد اعتراض دولت آمریکا بلند شد. برخی کارشناسان معتقدند این قانون، آخرین تشدید تسلیحاتی میان چین و آمریکا...

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
افزایش آسیب‌پذیری بخش مالی در برابر حملات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از تهدیدات رایج شرکت‌های مالی، سرقت اطلاعات از طریق بدافزارها یا فیشینگ است. برخی کارشناسان اعلام کرده‌اند: مقیاس و تعداد حملات سایبری به سرویس‌های مالی و بیمه، نسبت به سایر بخش‌ها بیشتر است. تغییرات فناوری‌های امروزی و نفوذ سریع این فناوری‌ها، موجب افزایش این حملات و پیچیده‌تر شدن آن‌ها، شده است.
استفاده از آسیب‌پذیری‌های سامانه‌ها و سرقت اطلاعات حساس کاربر نیز از رایج‌ترین شیوه‌های حمله به سرویس‌های مالی است. همچنین حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS)، آسیب‌...

۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
حامیان تروریسم به دنبال مبارزه با فعالیت‌های سایبری داعش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ افزایش فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مانند داعش در شبکه‌های اجتماعی، حامیان این گروه را در تکاپو برای مبارزه با این فعالیت‌ها، انداخته است.
آمریکا که از بزرگ‌ترین حامیان تروریسم است، این روزها، در پی افزایش توان خود و ایجاد سلاح‌های جدید سایبری برای مقابله با فعالیت‌های داعش در فضای سایبری است. این اقدامات را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد. اول اینکه، چنین تلاش‌هایی از سوی آمریکا برای مقابله با فعالیت‌های سایبری داعش، می‌تواند برای بزرگ‌نمایی توان سایبری این گروه...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
بنیامین نتانیاهو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ روزنامه آمریکایی «وال‌استریت‌ ژورنال» فاش کرد، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از مکالمات تلفنی مقامات صهیونیستی و آمریکایی جاسوسی می‌کرده تا به چگونگی مهار کمپین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل علیه توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین به‌علاوه آلمان) پی ببرد.
این روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات کنونی و سابق اطلاعاتی آمریکا گزارش کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا مکالمات بین نتانیاهو و مشاوران وی و مقامات آمریکایی و...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
وای‌فای رایگان
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دولت ایالتی پنجاب با برنامه ارائه وای‌فای رایگان برای عموم مردم موافقت کرد.
دولت پنجاب در بیانیه‌ای اعلام کرد اجرای پروژه افزایش ستون‌های مخابراتی در پارک‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، بازارها و سایر مکان‌‌های عمومی آغاز شده و به‌زودی همه مردم می‌توانند از اینترنت رایگان بهره‌مند شوند.
در این بیانیه تأکید شده که به‌زودی کتابخانه دیجیتال نیز در شهرهای مختلف ایالت پنجاب افتتاح خواهد شد و سرعت اینترنت افزایش پیدا می‌کند.
با فناوری «...

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
نفوذ به سامانه‌های راه‌آهن؛ عامل خسارات مالی و جانی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از متخصصان امنیت اطلاعات در حوزه‌ی اسکادا به نام «SCADA StrangeLove group» اعلام کردند: آسیب‌پذیری‌های زیادی در سامانه‌های جدید راه‌آهن وجود دارد.
این محققان می‌گویند سامانه‌های خطوط آهن، در بسیاری از مواقع به اینترنت متصل نیستند، اما تعدادی از حفره‌های امنیتی در بخشی از این سامانه‌ها، می‌تواند به هکرها کمک کند تا به کل شبکه نفوذ کرده و در نتیجه حملات آن‌ها، می‌تواند سامانه‌های دیگری را که از طریق شبکه‌ی قربانی متصل هستند، در معرض خطر قرار دهد.
از...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
جهش فناوری‌های روباتیکی در سال ۲۰۱۵
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینکه دستگاه‌های روباتیکی بتوانند وارد زندگی روزمره شده و با انجام کارهایی نظیر جابجایی محموله‌ها و امدادرسانی در مواقع بحرانی به نیروهای انسانی کمک کنند، نشان از توجه دانشمندان به این عرصه در حال شکوفایی فناوری‌های نوین دارد.
نشریه فنّاوری ریویو می‌نویسد: اوایل سال ۲۰۱۵ بود که شرکت آمازون چشم‌انداز جدید و البته کاربردی برای روبات‌ها ارائه کرد که طی آن از این ماشین‌های هوشمند بتوان برای جابجایی محموله‌ها استفاده کرد.
چالش «...

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
موضع ترکیه بعد از حملات سنگین سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از حملات سنگین به وب‌گاه‌های دولتی و سرورهای روسیه، ابراهیم کالین، سخنگوی دولت این کشور، اعلام کرد: ترکیه قصد دارد اقدامات امنیتی را در برابر حملات سایبری، اجرا کند.
وی افزود: مسئولان ترکیه در تلاش هستند تا عاملان این حمله را پیدا کنند. همچنین کالین ادعا کرد این حملات به‌طور موفقیت‌آمیز، دفع شدند. البته منظور وی از دفع این حملات، به طور دقیق، مشخص نیست. رییس انجمن امنیت اطلاعات ترکیه برای اینکه حملات سنگین اخیر به ترکیه را کوچک جلوه دهد، گفت: «این حملات را...

۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
مرکز داده‌ی گوگل
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل از برنامه‌ جدید خود برای ساخت پانزدهمین مرکز داده جهانی در کلارکسویل خبر داده که پیش از این مقر شرکت فعال در زمینه تولید نیمه‌هادی، هملاک (Hemlock) بوده است. این شرکت عنوان داشته چیزی در حدود 600 میلیون دلار برای اجرا کردن این برنامه کنار گذاشته است. این مکان در حال حاضر تحت تملک هملاک قراردارد اما به‌زودی به جدیدترین مرکز داده گوگل تبدیل خواهد شد.
گوگل قصد دارد از زیرساخت‌های موجود در این مکان استفاده کند اما آن‌طور که از...

۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/دى
نقش بخش خصوصی در فضای سایبر آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مایکل هایدن (Michael Hyden)، رییس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)، درباره‌ی نقش بخش خصوصی در سایبری آمریکا گفت: «ما نباید از دولت انتظار داشته باشیم تا در قلمروی سایبری نقش رهبر داشته باشد. هنجارهای اجتماعی، قانون فناوری و سیاست‌ها به‌سرعت تغییر کرده‌اند. دولت همیشه در پشت سر باید قرار گیرد. مرکز پاسخگویی سایبری در بخش خصوصی خواهد بود و دولت هم کاری را که به او محول شده است انجام می‌دهد.»
وی در مورد نقش بازارهای بیمه‌ی سایبری گفت: «دولت در این زمینه نقش...

۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/دى