سرقت اطلاعات هزاران کاربر شبکه‌ی استیم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در آستانه تعطیلات کریسمس و در حالی که هزاران نفر با استفاده از خدمات شبکه‌ی استیم در حال بررسی بازی‌های ویدیویی، اجرا و خرید آن بودند، یک مشکل امنیتی در این سرویس کشف شده است. این مشکل امنیتی موجب شد تا کاربران بتوانند اطلاعات حساب‌های کاربری یکدیگر را مشاهده کنند. ابتدا این موضوع در شبکه‌های مختلف اجتماعی مطرح شد و سپس دامنه آن به وب‌گاه‌های خبری هم رسید.
از جمله اطلاعاتی که به علت این نقص فنی در دسترس عموم کاربران قرار گرفته می‌توان به آدرس...

۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
جبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتوا
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  شبکه های توزیع محتوا (CDN ) و ابرهای امنیتی به سرویسهایی گفته می شوند که در جهت افزایش امنیت، سرعت و کارایی محتوای تحت وب فعالیت می کنند؛ سرویسها و خدماتی که در چند سال اخیر، با وجود پیچیدگیهای تکنولوژیک فراوان، سرمایه گذاریهای چند ده میلیون دلاری را جذب کرده اند.
در حال حاضر، شرکت های زیادی در دنیا خدمات ابری ارائه می دهند و هر روز تعداد آنها، بیشتر و بیشتر می شود و براین اساس در ایران نیز برای اولین بار قرار است این شبکه راه اندازی...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
دنیا در مشت اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در بخش قبل، مفهوم اینترنت اشیا و پیش‌بینی تحلیلگران از فراگیری این فناوری در سال‌های آینده توضیح داده شد. در ادامه بخش قبل تعدادی از کاربردهای دیگر اینترنت اشیا در زمین‌های مختلف آورده شده است.

 

افزایش رقابت برای تولید پلتفرم‌های مختلف اینترنت اشیا

...
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بسیاری از موارد امنیتی در اینترنت اشیا به دلیل داشتن پردازنده ضعیف و ارزان تمام شدن محصول نهایی، لحاظ نمی‌شود. به همین دلیل هکرها با استفاده از آسیب‌پذیری ساعت هوشمند، ازآنچه که کاربر تایپ می‌کند، جاسوسی می‌کنند.

دانشجویان دانشگاه  ECE Illinois نرم‌افزار تلفن همراهی را توسعه دادند که با استفاده از حرکت ساعت هوشمند هنگام تایپ، نوع کلید واردشده را تشخیص می‌دهند. این پروژه Motion Leaks نام دارد.

با...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
بلندپروازی اسراییل در امنیت سایبری هواپیماها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی کانادا (International Air Transport Association) با همکاری مرکز تحقیقات میان‌رشته‌ای سایبری دانشگاه تل‌آویو (ICRC)، قصد دارند در زمینه‌های تحقیق و توسعه همکاری کنند. آن‌ها در موضوعات تحلیل داده‌های عظیم، امنیت سایبری، احراز هویت و اهداف امنیتی که مرتبط با پروازهای بین‌المللی است، همکاری خواهند داشت.
آیزاک بن اسراییل، مشاور سایبری نتانیاهو، گفت: «با این توافق همکاری، کارمندان انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، آموزش‌های امنیت سایبری،...

۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت ASUS اعلام کرد: DVD Writer فوق باریک ZenDrive U۷M، قابلیت پشتیبانی از M-Disc را دارد. دی‌وی‌دی‌های نوع M-DISC قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات تا ۱۰۰۰ سال و حتی بیشتر از آن را دارا هستند. این دیسک‌ها به کاربر اجازه می‌دهند تا تمام اطلاعات مهم خود مانند عکس‌ها، ویدیوهای شخصی، پروژه‌های مهم کاری یا هر داده دیگری را بر روی این دیسک‌ها نگهداری کنند؛ بدون اینکه نگران خرابی دیسک‌ها بر اثر گذشت زمان باشند و داده مهم آن‌ها از بین برود.

...
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
افشای همدستی دولت‌ها با هکرها توسط یاهو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یاهو تازه‌ترین شرکتی است که اعلام کرده برای ایمن‌سازی وب‌گاه و خدمات خود به کاربرانش در مورد حملات هکرهای موردحمایت دولت‌ها هشدار خواهد داد.
باب لرد مدیر امنیت اطلاعات یاهو در این مورد گفته است: یاهو در صورت مظنون شدن به هدف قرارگرفته شدن حساب کاربری هر یک از کاربرانش آن‌ها را از این موضوع آگاه خواهد کرد.
وی افزوده که این شرکت به دنبال انجام اقدامات جدیدی برای حفاظت از حساب‌های کاربری مشترکان خود و مقابله با حملات پیچیده روزافزون هکری است...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دفاع آمریکا در راستای اجرای راهبرد امنیت سایبر خود، قصد دارد دفتر مشاور ارشد سایبری را در این وزارتخانه، ایجاد کند. در قانون دفاع ملی آمریکا (NDAA) در سال 2014، وزارت دفاع ملزم به انتخاب یک مشاور ارشد سایبری شده است تا بتواند فعالیت‌های فضای سایبری نظامی، نیروهای مأموریت‌های سایبری و تهاجمی و تدافعی بودن عملیات سایبری را در مأموریت‌ها، مورد بازبینی قرار دهد. در مجموع مشاور ارشد سایبری، وظیفه‌ی مدیریت سیاست‌های فضای سایبر در وزارت دفاع را بر عهده دارد.
...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
اعلام آمادگی اپل و اچ‌پی برای حضور در ایران
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ روزنامه وال‌استریت ژورنال از مذاکره برخی شرکت‌های حوزه فنّاوری و نفت و گاز  مانند اپل، اچ‌پی و جنرال الکتریک برای ورود به بازار ایران هم‌زمان با آغاز روند لغو تحریم‌ها هستند. 
به نوشته این روزنامه به‌رغم این هنوز شرکت‌های آمریکایی که در زمینه غذا، تأمین قطعات هواپیما و تأمین دارو فعالیت دارند همچنان از معاملات مستقیم با ایران منبع می‌شوند؛ اما نگرانی در زمینه تسلط رقبای اروپایی و آسیایی به بازار ایران شرکت‌های آمریکایی را بر آن داشته...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/دى
سرقت فیلم‌های هالیوود توسط هکرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرها به نام «Hive-CM8» اعلام کرده‌اند: تعدادی از فیلم‌های هالیوود را به سرقت بردند و آن‌ها را به‌صورت آنلاین در فضای اینترنت قرار خواهند داد. آن‌ها مدعی هستند فیلم‌هایی مانند «The Hateful Eight»، «The Revenant» و «Will Smith» را به سرقت بردند.
این گروه هکری قصد دارند حداقل 40 فیلم سرقت شده را در آینده، به‌صورت آنلاین پخش کنند. پلیس فدرال آمریکا (FBI)، با همکاری استودیوی هالیوود، در حال پیگیری عاملان این سرقت‌ها هستند. شایان‌ذکر است این گروه به مدت 5...

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/دى