عرضه پیام‌رسان موبایلی مجهز به هوش مصنوعی
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  هنوز جزییات چندانی در مورد نحوه عملکرد فنی این پیام‌رسان و زمان عرضه نسخه نهایی آن برای کاربران اینترنت در دسترس نیست، اما در این پیام‌رسان چت‌بوت‌ها برای یافتن پاسخ به پرسش‌های کاربران در زمینه‌های گوناگون وجود دارد که می‌توانند به‌طور خودکار برای یافتن اطلاعات اینترنت را جستجو کنند و کاربران را از این کار بی‌نیاز نمایند.
    
این چت‌بوت‌ها می‌توانند کاربران را به وب‌گاه‌های مختلف و مرتبط با پرسش‌های کاربران نیز هدایت کنند....

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
احتمال همدستی ژونیپر و آژانس امنیت ملی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محققان امنیتی و متخصصان رمزگذاری می گویند در چند روز گذشته تلاش کرده اند به ماهیت آسیب پذیری که در فایروال های NetScreen شرکت ژونیپر وجود دارد پی ببرند. این آسیب پذیری به مهاجمان امکان می دهد تا ترافیک شبکه های وی پی ان را رمزگشایی کنند.
این محققان بر این باورند که آسیب پذیری مشکوک حاصل ضعف سیستم رمزگذاری ژونیپر از یکسو و دستکاری عمدی یک فرد یا سازمان ثالث است. در این میان انگشت اتهام به سوی آژانس امنیت ملی آمریکا دراز شده که قبلا نیز سابقه...

۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سامانه جدید بدون رمز عبور، برای اولین ورود باید از طریق تلفن‌های هوشمند انجام شود.

برای این کار ابتدا باید تلفن هوشمند  به‌روز شده باشد و با برنامه گوگل سازگاری داشته باشد. اگر کاربری یک‌بار از این روش استفاده کند، می‌تواند بدون وارد کردن مشخصات در دفعات بعدی چه از روی تلفن هوشمند یا از روی رایانه و لپ‌تاپ، بدون رمز ورود وارد حساب کاربری خود شده و از سرویس‌های مختلف گوگل بهره‌مند شود.
برای استفاده از این روش بدون رمز عبور، یک کد مخصوص به تلفن...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
اصرار اوباما بر درخواست‌های جاسوسی دولت آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اوباما رییس‌جمهور آمریکا روز جمعه برای چندمین بار از شرکت‌های فناوری خواست با پلیس و دستگاه قضایی این کشور برای مقابله با تهدیدات تروریستی همکاری بیشتری داشته باشند.

دولت آمریکا معتقد است شرکت‌های فناوری باید در تولیدات خود اشکالات عمدی ایجاد کنند که نفوذ به آن‌ها و سرقت اطلاعات کاربران را برای کاخ سفید ممکن کند، اما شرکت‌های فناوری این کار را موجب سوءاستفاده هکرها و خرابکاران و زیر سؤال رفتن حیثیت و حسن شهرت خود دانسته و با...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
Hello Kitty
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کریس ویکی محقق امنیتی می‌گوید با توجه به اتصال این پایگاه داده به برخی دیگر از پایگاه‌های داده احتمال افشای اطلاعات خصوصی تعداد بیشتری از افراد وجود دارد.

از جمله اطلاعات افشا شده می‌توان نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، کشور ، آدرس ایمیل، اطلاعات کلمه عبور و برخی داده‌های دیگر اشاره کرد.

از جمله دیگر وب‌گاه‌هایی که کاربرانشان به علت این حمله هکری در خطر هستند می‌توان به hellokitty.com،...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
جزییات نشست آمریکا و اتحادیه اروپا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چندی پیش، مسئولان آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا، برای ایجاد قواعد فضای سایبری، به گفتگو نشستند. در این نوشتار، به جزییاتی درباره‌ی این نشست می‌پردازیم.
امنیت بین‌...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
گام‌های آمریکا و اروپا به‌سوی امنیت سایبر هواپیما
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مسئولان صنعت هوایی اتحادیه‌ی اروپا و آمریکا قصد دارند با همکاری یکدیگر، روش‌هایی را برای حفاظت از هواپیماها، در برابر حملات سایبری ابداع کنند. از جمله همکاری‌ها؛ به‌روزرسانی نرم‌افزارها و اجرای معیارهای امنیتی مانند عدم دسترسی مسافران به اینترنت است.
ظاهراً این همکاری بعد از اظهار نگرانی یکی از دموکرات‌های آمریکا نسبت به...

۱۲:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
اسکادا و امنیت سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حملات سایبری به سامانه‌های گردآوری و سرپرستی داده (اسکادا) در حال افزایش است. نقش این سامانه‌ها در زیرساخت‌های حیاتی یک کشور پوشیده نیست. در معرض خطر قرار داشتن این سامانه‌ها، اقتصاد و دفاع نظامی را نیز تهدید می‌کند. هکرهای دولتی، با به دست گرفتن کنترل این سامانه‌ها و همچنین سرقت اطلاعات از بخش صنعتی کشورها، قصد دارند در بازار رقابتی دنیا، پیروز شوند. نمونه‌ای از حملات به این سامانه‌ها، حمله‌ی سال 2014 به کارخانه‌ی فولاد آلمان است.
کارشناسان، نکات امنیتی را برای...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
خط‌مشی‌های سایبری گارد ساحلی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ گارد ساحلی آمریکا برای پیشبرد اهداف خود در حوزه‌ی سایبری، به دنبال اجرای اقدامات مختلفی است. فرمانده‌ی این سازمان نظامی، پل اف زوکونیف (Paul F. Zukunft)، از این اقدامات خبر داد. در ذیل نگاهی اجمالی به این موارد می‌اندازیم.
1.    بهداشت سایبری: فرمانده‌ی گارد ساحلی گفت: «ما بهداشت سایبری خوبی علیه دشمنان خود اجرا می‌کنیم و با نگاه به استراتژی آنان متوجه می‌شویم که آن‌ها نیز از مدلی مشابه به همین مدل استفاده می‌کنند که ما نیاز به...

۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/دى
تأثیر عوامل مختلف بر کاهش سرعت وای‌فای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در دنیای امروز که همه افراد به‌صورت آنلاین زندگی می‌کنند؛ داشتن یک ارتباط سریع و قابل‌اطمینان از هر مورد دیگری مهم‌تر است.
عوامل شناخته‌شده زیادی هستند که باعث می‌شوند سرعت وای‌فای کاهش یابد. ولی به‌غیر از آن؛ چند مورد هم هستند که زیاد شناخته‌شده نیستند ولی می‌توانند خرید اینترنتی و یا عادت بازدید از فیس‌بوک را مختل کنند.
در زیر 5 مورد از عواملی که شاید تابه‌حال به آن‌ها فکر نکرده باشید ولی در واقع در این مسئله بسیار دخیل هستند آورده شده است.

...
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/دى