PHP؛ ناامن‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شناخته شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ 86 درصد نرم‌افزارهایی که کد اصلی آن‌ها مبتنی بر PHP نوشته می‌شود نوعی آسیب‌پذیری مربوط به وبگاه‌های چندگانه را در خود جا داده‌اند. ین بررسی را مرکز Veracode انجام داد و در پایان متوجه شد PHP آسیب‌پذیرترین زبان برنامه‌نویسی در جهان محسوب می‌شود و برنامه‌های ساخته شده مبتنی بر آن به‌راحتی هک می‌شوند.
در این بررسی پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی و پلتفرم‌ها از جمله PHP، Java، Microsoft Classic ASP، NET.، iOS، اندروید، C و ++C، JavaScript،...

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
گروه Packrat
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از محققان دانشگاه تورنتو، اعلام کردند دسته‌ای از هکرها به نام «Packrat»، از بدافزارها، حملات فیشینگ و انتشار اطلاعات نادرست، برای حمله به مخالفان دولتی استفاده می‌کردند. این هکرها از کشورهای اکوادور، ونزوئلا، آرژانتین و برزیل بودند که از هفت سال گذشته، به روزنامه‌نگاران، طرفداران آزادی بیان، اعضای مجلس و سیاستمداران احزاب مخالف، حمله می‌کردند.
بر اساس گزارش دانشگاه یادشده، این هکرها از 7 سال پیش، مشغول فعالیت بوده و از 12 نوع بدافزار ناشناخته، استفاده می...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اصطلاح اینترنت اشیا اولین بار در سال 1999 به کار برده شد. اینترنت اشیا بیان می‌کند، همه‌ی اشیا دارای هویت دیجیتالی بوده و به رایانه‌ها، تلفن‌ها و دیگر ابزارهای هوشمند اجازه می‌دهند آن‌ها را مدیریت کنند. این اصطلاح امروزه به تمام اشیایی که توانایی اتصال به اینترنت را دارند اطلاق می‌شود.
اینترنت اشیا روزبه‌روز در حال رشد و فراگیر شدن است. گروهی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که هزینه‌های اینترنت اشیا در سال 2016 به 235 میلیارد دلار خواهد...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
حمله سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ الکس هوانگ، مدیر اداره اطلاعات و اخبار حزب «پیشرو دمکراتیک» گفت: «حملات هکرهای چینی به مشکلی دیرینه ای تبدیل شده است و این حملات از آوریل گذشته - فروردین و اردیبهشت - شدت یافته است.»
خبرگزاری کیودو نوشت: «وزارت امور خارجه چین برای پاسخ به این اظهارنظر مقام رسمی حزب پیشرو دمکراتیک در دسترس نبود.»
این نخستین بار نیست که مقام های رسمی حزب پیشرو دمکراتیک تایوان، چین را به حمایت از نفوذگرهای اینترنتی و سرقت اطلاعات متهم می کنند.
...

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
جنگ سایبری؛ جزئی از سیاست‌های مدرن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ عملیات سایبری، در بسیاری از مواقع در اجرای عملیات در جنگ اطلاعات و جمع‌آوری اطلاعات؛ به کار می‌روند. نمونه‌ی بارز آن در جنگ روسیه و اوکراین بود.
مدیر مرکز تعالی همکاری‌های دفاع سایبر ناتو (CCDCE)، گفت: «عملیات سایبری در جنگ با روسیه با اوکراین، با جنگ اطلاعات و طرح‌های جمع‌آوری اطلاعات همراه بود.» وی افزود: «هک تلفن‌ها، تغییر صفحه‌ی نخست وب‌گاه‌ها (defacement) و حملات سایبری که با انگیزه‌های سیاسی همراه است، برای اهداف گسترده‌تری به کار می‌رود. به نظر می‌رسد...

۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
جنگ هکرهای پنتاگون و داعش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پنتاگون قصد دارد گام‌هایی را برای جنگ سایبری علیه داعش به راه بیندازد. به همین دلیل، هکرهای فرماندهی سایبری آمریکا، بدافزاری را برای از بین بردن تلاش‌های سایبری هکرهای وابسته به داعش، ایجاد کرده‌اند.
همچنین وزیر دفاع آمریکا نیز قصد دارد با ملاقات مسئولان امنیت سایبری این کشور، در مورد گزینه‌های بالقوه مانند ویروس‌های رایانه‌ای و توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ی داعش، به گفتگو بنشیند. مقامات پلیس فدرال آمریکا نیز اعلام کرده بودند محدود کردن استفاده از تلفن‌های...

۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
هشدار پليس فتا به کاربران در رابطه با هک شدن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛  سرهنگ سعيد شعبان در این رابطه گفت: «استفاده از شبکه هاي اجتماعي اين روزها بسيار فراگير شده و اين مسأله که روز به روز افراد زيادي از آن استفاده مي کنند، باعث شده تا هکر ها هم به فکر استفاده از حفره هاي امنيتي اين شبکه ها براي سوء استفاده از کاربران آن بيفتند.»
وي افزود: «هکر‌ها جهت نفوذ به رايانه و سرقت اطلاعات کاربران وب‌سايت‌ها از هر روشي استفاده مي کنند به عنوان مثال جعل وب سايت‌ها، استفاده از فايل‌هاي فلش مخرب در وب‌سايت‌ها، کوکي هاي فلش،...

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این دوره از رقابت‌ها در محورهای زیر برگزار می‌‌شود:
مسابقه فتح پرچم: که گروه‌ها در یک مرحله برخط توانایی‌های خود را در زمینه‌ی تکنیک‌های نفوذ و دفاع به آزمایش می‌گذارند. شرکت کلیه علاقه‌مندان و متخصصین این حوزه در این مسابقه آزاد است.
معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع: در این محور شرکت‌کنندگان آخرین نوآور‌ی‌های خود را در زمینه‌ی نفوذ و دفاع ارائه می‌دهند.  
کارگا‌ه‌های آموزشی و تخصصی: در این بخش کارگا‌ه‌های...

۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
اتهام حمله ایران به تأسیسات آب و برق آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چندی است که مقامات آمریکا درباره‌ی خطر حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی هشدار می‌دهند؛ اما آن‌ها سعی می‌کنند تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده و از این طریق سود ببرند. آن‌ها در این اتهامات هیچ دلیل مستند و محکمی برای ادعای خود نیاورده‌اند و فقط به‌صورت سربسته می‌گویند برخی مقامات کنونی و سابق آمریکا، خبر از این حملات داده‌اند. تنها در موردحمله به تأسیسات برق، گزارش شرکت سایلنس را نیز مستند اتهامات خود قرار داده که البته در این گزارش نیز دلایل روشنی برای این ادعاها...

۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/دى
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ هدف جذاب هکرها در سال 2016
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ روس شنیر، متخصص امنیتی معتقد است که این حملات اختلال جدی در سیستم رأی‌گیری ایجاد نمی‌کند و احتمالاً نمی‌تواند خود انتخابات ریاست جمهوری را مختل کند؛ اما هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی میلیون‌ها فعال سیاسی و رأی‌دهنده برنامه‌ریزی جدی کرده‌اند.
وی در این مورد می‌گوید: «فعالیت‌های هکرها در سال 2016 جهان سیاست را تحت تأثیر قرار خواهد داد. مهاجمان ممکن است وب‌گاه‌ها و ایمیل‌ها و حساب‌های شبکه‌های اجتماعی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را هک کنند...

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/دى