امارات؛ کمینگاه مجرمان سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت حسابرسی «KPMG» در گزارشی اعلام کرد: امارات؛ جزو 10 کشور اول دنیا است که هدف مجرمان سایبری طی 12 ماه گذشته، بوده است. این شرکت افزود: بازیابی آن دسته از شرکت‌هایی که موردحمله قرار می‌گیرند، 2 هفته تا یک ماه به طول می‌انجامد. حتی نیمی از شرکت‌ها متوجه نیستند که مورد هجوم هکرها واقع‌شده‌اند.
شرکت یادشده در گزارش خود نوشت: «تهدیدات سایبری در بخش‌های مختلف امارات رو به رشد است؛ مانند بخش‌های مالی، نفت و گاز، فناوری، دولتی، خرده‌فروشی‌ها، معماری و بهداشت و درمان.»...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، سیستم‌عامل screenOS، نرم‌افزار فایروال جونیپر دارای کدهای غیرمجاز است. وجود این کدها باعث می‌شود از طریق telnet یا ssh به این تجهیزات دسترسی مدیریت سطح بالا داشت. این آسیب‌پذیری با کد CVE-2015-7755 شناخته می‌شود و screenOS نسخه 6.3.0r17 تا 6.3.0r20 را دربر می‌گیرد.

کدهای غیرمجاز باعث...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
سامانه آموزشیار سایبری در اسراییل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس گزارش‌ها، دانشگاه آریل (Ariel University) رژیم صهیونیستی، از نوعی سامانه‌ی فنی که تولید شرکت صنایع دفاع البیت سیستمز (Elbit Systems) این رژیم است، استفاده می‌کند. این سامانه «آموزشیار سایبری»(Cyber Instructor) نام دارد؛ سامانه‌ای که حملات را با سناریوهای متفاوت، شبیه‌سازی کرده و به دانشجویان، راه‌های کنترل و دفاع در برابر حملات سایبری را نشان می‌دهد. این حملات شبیه‌سازی‌شده، متناسب با نوع سازمان یا شرکت متفاوت خواهد بود. همچنین این دانشگاه در حال ایجاد...

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
Scorecard؛ پایگاه داده جدید پنتاگون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کوین مک‌لافلین (Kevin McLaughlin)، معاون نیروی هوایی آمریکا، درباره‌ی گام‌های جدید پنتاگون در راه اجرای راهبرد سایبری خود، گفت: «پنتاگون قصد دارد با ایجاد یک پایگاه داده به نام «کارت امتیاز» (Scorecard)، تهدیداتی را که متوجه سامانه‌های حیاتی، شبکه‌های رایانه‌ای نظامی آمریکا، سامانه‌های تسلیحاتی و پایگاه‌های نظامی است تشخیص دهد و آن‌ها را ردیابی کند.»
 در اوایل سال 2015، وزارت دفاع آمریکا در مورد خطرهایی که متوجه برنامه‌های تسلیحاتی در این کشور وجود دارد، به‌عنوان...

۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
سرمایه‌گذاری چک پوینت و فایرآی در سنگاپور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بینالملل سایبربان؛ سازمان امنیت سایبر سنگاپور، تفاهم‌نامه‌ای با شرکت‌های امنیتی اسراییلی چک پوینت و آمریکایی فایرآی امضا کرد. این کار با هدف افزایش توان امنیت سایبر سنگاپور صورت گرفت. چک پوینت متعهد شد پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی را به سنگاپور عرضه کند و توان این کشور را برای تولید چنین محصولاتی بالا ببرد.
فایرآی نیز قصد دارد در زمینه‌های به اشتراک‌گذاری اطلاعات سایبری، جرائم سایبری و تشخیص تهدیدات به سنگاپور کمک کند.
به‌علاوه هر دو شرکت در عرصه‌ی تقویت نیروها و آموزش...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
آینده‌ی بانکداری در سایه‌ی فناوری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حالی که بانک‌ها، بر روند پیچیده رسیدگی به درخواست‌ها، پافشاری می‌کنند، شرکت‌های بزرگ و تازه-تأسیس فن‌آوری اطلاعات، شروع به ارائه خدمات مالی، به مشتریان خود کرده‌اند. به‌عنوان مثال، هم‌اکنون 10 درصد از درآمدهای مالی شرکت استارباکس  (Starbucks) از طریق تراکنش‌های مالی، به‌وسیله تلفن‌های هوش‌مند، به‌دست می‌آید. هم‌چنین شرکت آمازون، برای پرداخت هزینه، از طریق تلفن‌های هوش‌مند، برنامه دارد. شرکت فیس‌بوک نیز به کاربرانش اجازه می‌دهد؛ تا از طریق...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
کشف مشکل امنیتی بزرگ در تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در حوزه امنیت اطلاعات، همواره نمی‌توان از روش‌های خودساخته به‌عنوان بهترین روش‌های موجود در بهبود امنیت استفاده کرد. به همین دلیل شاید استفاده از روش رمزگذاری داده‌هایی که تولید یک شرکت خاص است و بررسی زیادی پیرامون آن انجام‌نشده، جوابگوی سطح امنیتی بالای موردنیاز در برنامه‌هایی که قرار است حفاظت از اطلاعات کاربران را بر عهده بگیرند، نباشد.
در همین راستا، جاکوب بیر جاکوبسن نظریه خود که در قالب پروژه‌ای تحقیقاتی در دانشکده علوم رایانه‌ای دانشگاه...

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
برنامه‌ای که علت مرگ را تعیین می‌کند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دوسوم مرگ‌ومیرها در سراسر جهان ثبت نمی‌شوند و در 180 کشور نیز که 80 درصد جمعیت جهان را در بردارند، اساساً علل مرگ افراد تعیین نمی‌شود. 
اما محققان برنامه جدیدی با قابلیت استفاده در تلفن هوشمند و تبلت ارائه کرده‌اند که نویدبخش تغییر این وضعیت است. 
این برنامه که «کالبدشکافی کلامی» نام دارد، نتیجه تلاش 10 ساله به ریاست دانشگاه ملبورن استرالیا و موسسه معیارهای سلامت و ارزیابی دانشگاه واشنگتن در سیاتل است.
این برنامه کاربردی...

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
Phantom Squad
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرها که Phantom Squad  نام دارد، وعده داده که سرورهای بازی‌های آنلاین دو کنسول Xbox و PlayStation را مورد حملات مکرر اختلال سرویس (DOS) خود قرار خواهد دهند تا هیچ کاربری نتواند از طریق آن‌ها بازی‌های ویدیویی محبوب خود را اجرا کند.
سال گذشته نیز یک گروه هکری دیگر به نام Lizard Squad با حملات گسترده به سرورهای بازی آنلاین باعث شد تا میلیون‌ها نفر نتوانند به خدمات آنلاین مایکروسافت و سونی در این زمینه دسترسی پیدا کنند.
هکرهای...

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر
مجلس انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این نماینده محافظه‌کار در جریان نشست مشترک کمیته منتخب مجلس عوام این کشور گفت: «باید در مورد نحوه جمع‌آوری انبوه داده‌های مردم بی‌گناه انگلیس شفافیت بیشتری وجود داشته باشد.»
جمع‌آوری فله‌ای داده‌های شخصی میلیون‌ها کاربر اینترنت در انگلیس توسط ستاد ارتباطات این کشور اولین بار اوایل سال 2015 با انتشار گزارشی توسط مجلس عوام انگلیس رسماً افشا شد. این گزارش که توسط کمیته امنیت و اطلاعات مجلس عوام تهیه شده بود حریم شخصی و امنیت: چارچوب قانونی مدرن و...

۱۰:۰۹ - ۱۳۹۴/۳۰/آذر