لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اولین بار یک گروه امنیت سایبر در دانشگاه پلی تکنیک والنسیا آسیب پذیری یاد شده را شناسایی کرده اند.
روند کار بدین صورت است که با 28 بار فشار دادن دکمه backspace می توان برنامه بوت و روشن کردن لینوکس موسوم به Grub2 را مختل کرد و فرایند شناسایی هویت سیستم عامل یاد شده را دور زد.
آسیب پذیری یاد شده دسترسی به پوسته نجات برنامه Grub را ممکن کرده و سواستفاده های مختلفی را امکان پذیر می کند. به عنوان مثال هکرها می توانند از همین طریق هسته...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
تحقیقات اف‌بی‌آی در مورد نفوذ هکرها به شرکت ژونیپر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اف‌بی‌آی بیم دارد که این حمله توسط یک دولت خارجی رخ داده باشد و این دولت کدهای معیوب خود را به منظور جاسوسی از تجهیزات شبکه ای ساخت این شرکت به کار گرفته باشد.
شبکه‌ی ژونیپر (Juniper Networks) روز گذشته از شناسایی دو مشکل امنیتی خبر داد که بر محصولات و پلاتفورم‌های مجهز به نرم افزار ScreenOS تاثیر می گذارند.
شرکت مذکور به همین منظور یک وصله امنیتی عرضه کرده و به کاربران محصولات خود توصیه کرده تا سیستم هایشان را به روز کنند و وصله های...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
توان جنگ الکترونیک روسیه از زبان غرب
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ رسانه های غربی می گویند: روسیه در جنگ با اوکراین از توان پیچیده‌ی جنگ الکترونیک خود استفاده کرد و همین توان را هم‌اکنون در سوریه به کار می‌گیرد. استفاده از کراسوخای 4 در سوریه نمونه‌ای از توان بالای روسیه در جنگ الکترونیک است که موجب شگفتی آمریکا شده است. هواپیمای خیبینی (Khibiny) که سامانه‌ای برای سیگنال‌های الکترونیکی مقابله یا پادکار الکترونیکی (electronic countermeasures) است، نمونه‌ی دیگر از توان جنگ الکترونیک روسیه است. این هواپیما با انحراف رادارها، مسیر...

۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
توصیه‌های امنیتی درباره‌ی تهدیدات سال 2016
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امنیت سایبری، یکی از ارکان مهم شرکت‌های نوپای فناوری است. شرکت مخابراتی آمریکایی سنچری لینک (CenturyLink) و شرکت رسانه‌ای آمریکایی فوربز (Forbes)، با همکاری یکدیگر، توصیه‌های امنیتی را برای صاحبان شرکت‌ها، درباره‌ی تهدیدات سایبری سال 2016، منتشر کردند.
این گزارش نشان می‌دهد، 46 درصد از حملات، به دلیل سهل‌انگاری کارمندان بوده است. در ذیل نگاهی به این توصیه‌ها می‌اندازیم:
1.    حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS)
این گزارش اعلام می‌کند، یکی از وبگاه‌هایی...

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
Mobile Applications
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گزارش‌های فراوانی از غیرقابل اعتماد بودن بخش بزرگ نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها منتشر شده و می‌شود. این گزارش‌ها اینک فروشگاه‌های بزرگ و رسمی نرم‌افزار همچون Google Play و Apple Store را نیز به‌عنوان یکی از مراکز توزیع نرم‌افزارهای مخرب معرفی می‌کنند. این در حالی است که با پیوستن Microsoft Store به میدان داران عرضه اپلیکیشن‌ها دامنه تهدیدات می‌تواند گسترده‌تر شود. البته در این میان مایکروسافت به دلیل انتشار نسخه ویندوز ۱۰ و درصد اندک کاربران...

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
اینترنت ترکیه؛ در معرض حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس برخی گزارش‌ها، اینترنت ترکیه در خطر حملات گسترده‌ی سایبری، قرار دارد. این کشور مدعی است که از 4 سال گذشته تاکنون، در برابر حملات سایبری مقاومت کرده است.
برخی مسئولان این کشور اعلام کرده‌اند که حمله‌ی سایبری به ترکیه، پیچیده نیست ولی مهاجمان در تلاش هستند تا بیشترین خسارت را به وب‌گاه‌های ترکیه وارد کنند. نمونه‌ای از این حملات، اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS) است.
یکی از مهندسان دولتی ترکیه گفت: «ما باید ساختار اینترنتی خود را به‌صورت اساسی اصلاح...

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
RADICS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ظاهراً برنامه‌ای موسوم به RADICS در وزارت دفاع آمریکا تدوین‌شده تا واکنشی به حمله سایبری بزرگ به تأسیسات زیربنایی ازجمله آب و برق و تأسیسات اتمی این کشور باشد.
هدف این برنامه مواجه با آنچه «قیامت سایبری» خوانده می‌شود، است تا در صورت از بین رفتن تأسیسات زیربنایی مرتبط باانرژی و سوخت، بتواند این کشور را همچنان زنده نگه دارد!
طبق این برنامه 7 روز طول می‌کشد تا پس از حمله، تأسیسات ضروری در سراسر آمریکا دوباره به فعالیت خود ادامه دهند.
...

۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
ویندوز 10
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس برنامه همکاری مشترک مایکروسافت و دولت چین، صدور مجوز، انتشار، مدیریت و بهینه سازی نسخه تغییریافته ویندوز 10 برای استفاده در نهادهای دولتی چین در شرایط خاصی انجام می شود.
بدین منظور یک شرکت خاص چینی به نام C&M Technologies برای سرمایه گذاری مشترک در نظر گرفته شده که بر مبنای قوانین داخلی چین فعالیت می کند. ویندوز چینی شده 10 قرار است علاوه بر موسسات دولتی در شرکت های بزرگ فعال زیر نظر دولت که در حوزه هایی مانند انرژی، مخابرات...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
همکاری تحقیقاتی انگلیس و سنگاپور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ انگلیس و سنگاپور برای تشخیص تهدیدات سایبری، با یکدیگر همکاری تحقیقاتی می‌کنند. این همکاری به‌منظور ایجاد روش‌های جدیدی است که می‌تواند انعطاف سامانه‌ها و زیرساخت‌ها را در برابر حملات سایبری، بهبود بخشد. این دو کشور طی سال آینده قصد دارند حدود 5.1 میلیون دلار در پروژه‌های مشترک تحقیقاتی سایبری هزینه کنند.
در ماه جولای 2015 نیز دو کشور، تفاهم‌نامه‌ی امنیت سایبری امضا کرده بودند. دانشگاه‌هایی که در این پروژه‌های تحقیقاتی شرکت می‌کنند عبارت‌اند از:
•    ...

۱۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر
از هر ۳ آمریکایی یکی می‌خواهد اپل دولت را اداره کند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد از هر سه آمریکایی یک نفر فکر می‌کند که اپل می‌تواند بهتر دولت آمریکا را از هر سیاستمدار دیگری اداره کند. 
نظرسنجی که توسط  «Rbb Communication» انجام شده نشان می‌دهد که کمپانی والت‌دیزنی با ۲۸ درصد از نظر آمریکایی‌ها در رتبه دوم بهترین شرکت برای هدایت دولت برخوردار است. 
شرکت امریکن اکسپرس  با ۱۸ درصد در رتبه سوم و فیس‌بوک  با ۱۱ درصد در رتبه چهارم و استارتاباکس ( ۱۰ درصد) در رتبه بعدی است.
به...

۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۲۸/آذر