افزایش متخصصان امنیت سایبری استرالیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بانک رفاه عمومی استرالیا و دانشگاه جدید ولز جنوبی این کشور، قراردادی 5 ساله به‌منظور افزایش متخصصان امنیت سایبری و استفاده از آن‌ها برای دفاع از وب‌گاه‌های استرالیا، امضا کردند.
ارزش این قرارداد، 1.6 میلیون دلار گزارش ‌شده است. ایجاد آزمایشگاه‌های جدید، ارائه‌ی هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان و برگزاری دوره‌های آنلاین از جمله مفاد این قرارداد است. همچنین طبق این قرارداد باید در زمینه‌های جمع‌آوری اطلاعات سایبری و تحلیل آن‌ها، هک اخلاقی و مهندسی معکوس بدافزارهای...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
خودروهای بی‌راننده‌ی فورد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فورد مجوز حضور این نوع خودروها را در خیابان‌های بخشی از کالیفرنیا در قالب برنامه آزمایش وسایل نقلیه خودکار کسب کرده است.
خودروهای یاد شده که هم با برق و هم با سوخت‌های فسیلی قادر به رفت‌وآمد هستند، پیش از این به طور محدود به خیابان‌های سان‌فرانسیسکو و سیلیکون ولی جابجا شده بودند.
اتومبیل یاد شده که Fusion نام دارد با حضور یک اپراتور و یک متخصص سیستم‌ها، به حرکت درمی آید که بر فعالیت آن و عملکرد حسگرها و دیگر ابزار کنترلی Fusion...

۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
تأکید روسیه بر ایجاد رگولاتور بین‌المللی اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخست‌وزیر روسیه گفت باید سازمانی بین‌المللی برای اینترنت ایجاد شود تا تنظیم مقررات در حوزه اینترنت با مشارکت حداکثری کشورها و نهادهای بین‌المللی موجود مانند سازمان ملل و اتحادیه جهانی مخابرات صورت گیرد.
وی که در مراسم افتتاحیه دومین نشست جهانی اینترنت صحبت می‌کرد مدیریت بر اینترنت تحت نظارت‌های بین‌المللی برای توسعه استراتژی جهانی در این حوزه را خواستار شد.
وی افزود اتحادیه جهانی مخابرات یا سازمان‌های مشابه باید قدرت توسعه قوانین...

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
WhatsApp-brazil
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برزیل بعد از دستور یکی از دادگاه‌های این کشور، تصمیم گرفت؛ از نیمه‌شب پنج‌شنبه، به وقت محلی، دسترسی به پیام‌رسان اجتماعی واتس‌اپ را در برزیل، برای 48 ساعت، مسدود کند. این دستور، بهوسیله یکی از قاضی‌های شهر سائو پائلو، داده شد. قاضی یادشده، به شرکت‌های ارتباطی برزیل، دستور داد؛ تا از پیام‌رسان واتس‌آپ، پرکاربرترین پیام‌رسان اجتماعی در این کشور، استفاده نکنند.
شرکت‌های مخابراتی برزیل، در تلاش هستند؛ از رشد کاربران نرم‌افزار واتس‌اپ، جلوگیری کنند....

۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
افزایش حملات سایبری به صنایع آمریکای لاتین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت فایرآی گزارشی منتشر و آمارهایی در آن راجع به حملات سایبری به منطقه‌ی آمریکای لاتین ارائه کرد. در این میان بیشترین حملات سایبری در این منطقه به برزیل بوده است.
از اوایل سال 2015، میزان حملات سایبری به آمریکای لاتین افزایش یافته است و حمله‌کنندگان، بخش‌های شیمی، معدن و تولید را هدف قرار داده‌اند. بخش مخابرات و رسانه نیز یکی دیگر از اهداف هکرها در منطقه‌ی آمریکای لاتین بوده است.
در جریان سمیناری که در سائوپولو در اکتبر 2015 برگزار شد، یکی از علت‌های...

۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
حاشیه‌های دیگر نشست جهانی اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ادامه‌ی نشست جهانی اینترنت که با سخنرانی ژی جین پینگ، شروع شد، دارای نکات برجسته‌ای بود. در جریان این نشست، روسیه و چین توافق همکاری در زمینه‌ی سیاست‌گذاری در فضای سایبری، امضا کردند. جزییات این توافق‌نامه، هنوز فاش نشده است. این همکاری میان شرکت کسپرسکی و...

۱۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طبق پیشنهاد‌هایی که در اتحادیه اروپا در دست بررسی است، نوجوانان کمتر از 16 سال برای استفاده از فیس‌بوک، اینستاگرام، اسنپچت و سایر شبکه‌های اجتماعی باید رضایت پدر و مادر خود را داشته باشند.
این پیشنهادها سن قانونی برای وب‌سایت‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران را از 13 سال به 16 سال افزایش می‌دهد. طبق این پیشنهادها، نوجوانان اروپایی برای باز کردن حسابی در شبکه‌های اجتماعی، دانلود کردن برنامه و حتی استفاده از موتورهای جستجو باید رضایت والدین...

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر
انگلیس به دنبال کمپانی سایبری هند شرقی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ انگلیس گروهی را برای مأموریت‌های تجاری در عرصه‌ی امنیت سایبر به‌سوی هند فرستاد. استیفن فیپسون (Stephen Phipson)، رییس سازمان امنیت و پدافند تجارت و سرمایه‌گذاری انگلیس، گفت: «هند واقعاً برای ما مهم است. این کشور بازار خوبی برای امنیت سایبر دارد.» برخی آمارها نشان می‌دهد، دولت هند در حال تربیت 500 هزار متخصص سایبری است.
این هیئت اعزامی با هدف مذاکره با انجمن بانکی هند، بورس و یگان سایبری پلیس بمبئی به‌منظور افزایش صادرات به هند به این کشور سفر کردند. این مذاکره...

۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آذر